Kdaj pričeti s peko poročne torte

tema je zaklenjena

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

2. apr 2014 18:50

Elaphus, jaz razumem kakšna je razlika pri taljenju in topljenju. Vendar sem hotela povedati, da se v vsakdanjem življenju uporablja oboje, pa tudi sskj očitno priznava tako uporabo.

 topiti topíti 1 -ím nedov. (ȋ í) 1. delati, povzročati, da trdna snov v tekočini preide v zelo majhne delce: topiti sladkor; žveplo se ne topi v vodi 2. delati, povzročati, da trdna snov zaradi toplote preide v tekoče stanje: topiti mast, vosek; čokolada na torti se že topi / topiti rudo taliti // navadno v zvezi z led, sneg delati, da preide v vodo

 

Strinjam se, da bi bilo edino prav, če bi se uporabljalo taliti, a temu žal ni tako. V strokovnih krogih je pa seveda drugače.

Vesnuska

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

2. apr 2014 19:18

no ja kar nekaj komentarjev je tule popolnoma nepotrebnih......toliko, da tudi jaz ne zaidem iz teme.

 

Glede poročne torte, pa jaz nebi pekla več kod en dan prej, mogoče biskvit v četrtek, kreme in končna izdelava pa v petek, glede na to, da boš uporabljala smetano. Seveda si že prej pripravi vse za okrasitev. Pa še to, kar praviš eno samo za slikanje, priporočam, da združiš v eno ne dve. Lahko večjo (pekač od pečice) narediš čokoladno in dve okrogli sadni, ki jih postaviš na večjo od pekača.

Pa še nekaj te moram opozoriti.. pod tičino maso ne sme biti namaz iz smetane, ker smetana tičino maso topi, tako, da boš morala namazati s masleno kremo.

 

 tu pa ti prilagam mojo poročno torto

ps. iz večje torte (iz pekača od pečice dobiš 50 kom rezin) tako, da bi bila dovolj velika

klari



Sporočilo je spremenil(a) jgoren17 dne 02. 2014 19:23

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. apr 2014 19:35

Ali so samo meni vse te torte vedno bolj po istem kopitu, brez idej in na izgled neokusne?

Kaj se je zgodilo z dobrimi preprostimi tortami brez dodane vsebine?

Commis débarrasseur

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. apr 2014 20:14

Ne vem, kaj se je zgodilo -zanesljivo pa je tržišče za dobre stare torte še vedno veliko. Je pa tudi res, da si naj naj torto vsakdo predstavlja po svoje, tako kar se tiče okusa kot tudi videza. Sama si niti v sanjah ne bi omislila recimo svetlo zelene ali morsko modre ali sive torte, tudi ne vidim razloga, da bi morala imeti obliko tovornjaka ali želve ali Eifelovega stolpa, sploh pa nisem pripravljena žrtvovati niti trohice okusa za to, da bo videti "lepša". Z drugimi besedami -  ne samo, da sem ravnodušna do čudežnih kreacij vprašljive vsebine, ne maram jih. Ampak to je moje mnenje (po katerem ni nihče vprašal).

Naj ima vsak svoje veselje. Od porok, na katerih sem bila, smo se pa najboljše imeli na tisti, na kateri sploh ni bilo torte, pač pa dva metra dolg jabolčni zavitek, brez kipcev in okrasja, ampak noro dober (pa tudi zakon še vedno drži, čeprav je že več kot 25 let od takrat).

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. apr 2014 20:40

zzak1977 je napisal/a:

Ali so samo meni vse te torte vedno bolj po istem kopitu, brez idej in na izgled neokusne?

Kaj se je zgodilo z dobrimi preprostimi tortami brez dodane vsebine?



Commis débarrasseur

 

E, brez idej?  In to rečeš ob vseh teh barvah, motivih, čeveljcih in čipkah na poročnih tančicah? Pa take lepe barve in pentljice ... 

 

No, kakor komu ljubo, jaz sem za elegantno zadržanost. 

Če že, nekaj takegarecimo: http://tovarnica-sladkosti.si/sladkost/porocne

(št. 10 in 16 sta mi OK).

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 02. 2014 20:41

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. apr 2014 10:18

Se vedno se pecejo, samo slikamo jih ne.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

kukavičevka  

član od: 21.9.2012

sporočila: 15

3. apr 2014 10:50

Meni se zdi v ponedeljek ali torek prehitro za pečt biskvit. Če bi delala dve torti, bi pekla v sredo, pustila čez noč, da se ohladi, v četrtek navlažila in namazala s kremami in si pripravila kake bolj zahtevne okraske, v petek krasila in dostavila. Pa srečno



Sporočilo je spremenil(a) kukavičevka dne 03. 2014 10:51

Sporočilo je spremenil(a) kukavičevka dne 03. 2014 10:51

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. apr 2014 11:35

En pozdrav zzaku, mamamii in Vanji

Drugače je pa tako, da junijske torte za 80 ljudi zahtevajo tudi temperaturni premislek. Pa matematični. V smislu, kakšne dimenzije in kako bo tista stvar potem šla na podlago, pa kako bo zadeva šla v hladilnik itd itd. Ker eno je sredi hladnega marca imeti zadevo dva dni na balkonu, da e materije lepo sprimejo skupaj, drugo je pa to isto početi junija, ko 30 in več ni ravno redek pojav. Pa še transport je ena zabavna stvar. Imava s stano.r eno nazarensko zabavno izkušnjo, ko je naredila ogromno torto za več kto 100 ljudi (ampak je bilo na srečo relativno marčno mrzlo) in sta bila za transport potrebna še dva precej močna fanta in prazen kombi.

Frača, ne vem, kako stojiš s formati, ki so večji od dveh tortnih obročev, ampak prijateljica ti ne bo zamerila, če preprosto naročiš torto pri profiju in jo plačaš.

Vendelina jr.

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

3. apr 2014 13:58

zzak, limnol,če je torta lepa na izgled pričakuješ tudi, da bo dobra, res pa, da izgled je včasih varka, torte, kod so bile včasih so še vedno žive, je pa vse odvisno od stranke kaj želijo, če želi oblečeno s tičino maso, jo pač narediš,če želi samo smetano, dobi samo smetano. Želje so nekaj mnenje drugih pa drugo.

 

klari

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. apr 2014 15:29

Kakšne stranke? Če je bil tale stroboskopsko turkizen kičeraj slikan na rjuhi (upam, da vsaj sveži), prodan za denar, si zadeva zasluži konkreten pregled vseh inšpekcij, ki so na voljo.

 

 

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti