Policistični jajčniki

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. mar 2014 12:41

Loni je napisal/a:

No, ja, na sosednjem forumu (MON) za začetek tole:

Spoštovani!
Cistične spremembe na jajčnikih (policistični jajčniki) so dokaj pogosta najdba pri ultrazvočnem ginekološkem pregledu. Gre za morfološko spremembo jajčnikov, ki nikakor ni nujno povezana s PCOS, pri katerem se poleg cist na jajčnikih pojavijo neredni menstrualni ciklusi,otežena sposobnost zanositve, prekomerna poraščenost, akne,pogosta je prekomerna telesna teža in metabolne motnje v povezavi z insulinsko rezistenco. Če ste imeli sicer redne menstrualne cikluse in nimate drugih težav dolgoročna terapija ne bo potrebna. Odstranjevanje cist, ki sicer ne povzročajo težav tudi ni potrebno.
Lp 

EdiP je zdravnik, da ne bo pomote. Sem hotela samo reči, da ni nujno, da gre za PCOS. In potem je na tistem bolj vsebinsko primernem forumu malo morje tem s tem naslovom. Za preteklih 365 dni vrže ven točno 100 prispevkov, nekaj se bo že našlo.

 

Za na kuharski forum bi pa vsaj naslov spremenila v dieta pri policističnih jajčnikih.

PS Moja prijateljica je po dvakratnem drilingu tudi obakrat zanosila. Brez diete.

Loni Makaroni

 

Kaj pa je to? Dobesedni prevod poznam, v povezavi s tem pa je odstranjevanje cist ali kaj?

JJ

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. mar 2014 13:33

Po domače povedano ti v jajčnike navrtajo luknjice, s tem se poveča število ovulacij in je večja možnost zanositve. Hkrati pa še spihajo jajcevode, če je slučajno še tam problem. Ampak najprej probajo še kako drugače zdraviti vse skupaj.

Jaz imam ciste tudi brez te diagnoze, me imajo enostavno preveč rade, da bi mi dale mir .

Loni Makaroni

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. mar 2014 14:07

Hvala Loni, zanimivo, tega pa res nisem vedela.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti