SIR IZ PLOČEVINKE SOFRA - kulinarika.net

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila:528

tema odprta - 26. feb 2014 11:52 | ogledi: 5.475 | odgovori: 5

Kupila v lidlu sir sofra (prvič) porabila sem 2 kom. sedaj pa me zanima če ostalega lahko zamrznem.

Koliko časa zdrži odprta pločevinka v hladilniku?

L.P.

mijamarija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. feb 2014 12:31

Relativno dolgo. No, pri nas zmanjka v treh tednih, ziher. Sir, ki je ostal v pločevinki, moraš obtežiti, da ne splava na vrh in ostane pokrit s slanico. Jaz uporabim za to kar čisto kavno skodelico, ki jo poveznem na kolesce sira, da se to potopi, pa je :) Pokrijem s pokrovom in hranim v hladilniku.

(enak sir, pod drugimi imeni, dobiš za primerljivo ceno tudi v Hoferju in Evrospinu, za informacijo)
Lahko ga pa tudi dobro odcediš, narežeš na kocke, naložiš v stekleni kozarec in zaliješ z dobrom olivnim oljem. Po želji dodaš česen, poper v zrnu in še kaj, pa imaš lepo pripravljen prigrizel pri roki. Sir v olju lepo zdrži nakaj časa, tudi brez hladilnika, v hladnem prostoru.

Mojca

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 528

26. feb 2014 12:46

Super - hvala!

L.P.

mijamarija

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

26. feb 2014 16:58

Ali pa posamezen kos vakumsko spakiraj pa se tudi odlično ohrani.

l.p.

tedyka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 7694

26. feb 2014 21:28

Sir pustiš v njegovi vodi, pokriješ s pokrovom, ki je zraven. Ni problema ohraniti tudi 3 tedne. Samo..., pri meni ni te bojazni.

Pozdravček!

P.S. Šele zdaj sem dobro prebrala od mamaF, tako kot je napisala.

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 555

27. feb 2014 8:02

Ne pustit sir v že odprti pločevinki.

Mi ga prestavimo v drugo posodo in prelijemo s tekočino. Včasih jo zamenjamo s svežo vodo, da je potem malo manj slano.

Je pa ta sir super za parmigiano (tule sem našla en recept: http://www.kulinarika.net/recepti/6752/zelenjavne-jedi/), pride veliko boljše kot z mozarelo.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rdkapica
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
malo za hecBojaan24
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti