Še eno

tema je zaklenjena

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

tema odprta - 13. jan 2014 13:47 | ogledi: 3.435 | odgovori: 12

Še eno vprašanje :) . Tukaj vedno vsaj nekdo da odgovor na vprašanje.Zanima me oziroma se sprašujem kako je mogoče,da oseba pri 45 dobi (nisem zavistna)invalidsko pokojnino. Vzrok naj bi bila noga,sicer nevem točno kaj,naj bi bilo z nogo. Nekdo naj bi mi rekel da je zelo dolgo sepal,vendar je gospod trenutno v odlični formi,vozi drva iz gozda,prideluije vino,uglavnem izgleda čisto uredu. Gospa pri štiridesetih je pa imela raka(preživela jih je sedem),in jeresnično slabo izgledala(en čas so jo celo dali delati po štiri ure,da se je mučila) pa jo niso dali v invalidsko penzijo,je pa sedaj že žal pol leta pokojna.Kako je to možno.Gospod lepo potuje,uživa ,kar se da,kar mu sicer privoščim,vendar nisem pa privoščila da moji znanki niso dali takega statusa,ki pa ga je bila res opravičena.Mene res zanima kdo podeljuje take pokojnine,kje je tukaj pravica?

leni1

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

13. jan 2014 13:51

Dokler bodo ocenjevali "papirje" in ne osebe in njenega dejanskega zdravstvenega stanja, se bo to dogajalo še naprej. Tudi pri nas so osebo z rakom in na dveh berglah poslali na delo za tekoči trak...

Lp od R.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. jan 2014 13:52

Enostavno postavi to vprašanje pristojni enoti ZPIZ-a, ali pa centrali v LJ, ali pa na Ministrstvo za družino ....

Če je res, kar pišeš, je to goljufija, ki se plačuje tudi iz naših žepov, pa bo zato na kakšnem drugem mestu manj denarja na razpolago.

Ognjič

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

13. jan 2014 13:55

Se strinjam s tem, kar je napisala Ognjič. 

Da je omenjeni gospod dobil invalidnino, je verjetno v 1. kategoriji invalidnosti, kar je, se mi zdi, nad 60% procentna invalidnost. V takem stanju ne bi nihče vlačil drva iz gozda...

Lp od R.

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

13. jan 2014 14:07

Meni res ni jasno,daleč od tega da komu kaj ne privoščim,samo tole pa res ni za nikamor. Hvala za informacijo,res bom postavla naprej vprašanje,upam da dobim kakšen odgovor. Nevem če imaš veze ali pa dobro igraš se pa kar lahko upokojiš?? Resnično bolani,pa ne da hočejo delati,morajo delati!!

leni1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2014 15:22

A vas takole praskanje po stvareh, ki vas ne srbijo na kakršenkoli način osrečujejo?

Kako bi cvetele, če bi polovico energije, ki jo porabljate za to, da umujete o invalidnosti enega ali drugega, preprosto porabile za svoje, kaj pa vem, zdravje, da ne rečem srečo ljubezen in kar je še tega.

Just askin...

 

Oziroma, da bom konstruktivna: Če kdo meni, da oseba XY z delovanjem nič ne kaže na to, da bi lahko dobivala invalidnino, je čisto pravi naslov za to ZZZS, tam se o teh stvareh odloča. Kot se tudi odloča o bolniških (in če dko meni, da je nekdo fingira bolniško, lahko tudi o teh stvareh obvesti ZZZS). Ampak lepo s polnim imenom in priimkom, pa da vidimo, koliko junakinje ostane po tem.  Lepo nosi odgovornost za svoje razsmisleke. Ker takole na prazno in anonimno otresati na forumu je pa pod mejo dostojnega.

Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 13. 2014 16:20

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jan 2014 18:16

Da se navežem na Vendelino jr.

Že zato, ker ne poznamo vseh okoliščin. Kaj pa če je pri gospodu razlog za invalidsko nekaj, kar se navzven ne vidi, ti se pa na nogo koncentriraš?

Samo vprašam. Ni vedno vse tako jasno, kot je videti na prvi pogled.

mamamia

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

13. jan 2014 18:31

Vendelina jr. 

blossom

mimikad  

član od: 20.12.2012

sporočila: 7

13. jan 2014 18:41

Nekateri vedno pridejo "boljše čez življenje" kot drugi. Poznam tudi sama takega "glumca". Pač eni so močni na besedah.

 

(od mame prvi mož je tudi imel raka in so rekli, da ga bodo dali na komisijo po končanem zdravlenju, ki pa ga ni nikoli dočaka in je umru pri 39 letih)

mimikad

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jan 2014 18:48

No ja, poznam kar nekaj ljudi, tudi sodelavci so med njimi, ki so imeli raka ali ga še imajo. Eni so v bolniški, eni delajo, tudi vsa rakasta obolenja niso enaka. Eni res ne zmorejo delat, eni pa lahko. Mislim, da mi tukaj ne moremo kar tako črno-belo presojat. Če kdo sumi, da je kdo s prikazovanjem lažnih podatkov ali na kak drug nedovoljen način prišel do invalidske, se pa ve, kje je pravi naslov in kako se tem rečem streže.

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

13. jan 2014 19:02

Sama imam dve prijateljici ki sta se mladi upokojili...obe okrog 35 let, starosti seveda..Navzven obe vitalni,zdravi,tako ju pač vidijo drugi,ki ne poznajo ozadja bolezni..dejansko pa kar bolani.Vprašanje je,če se je ta mož upokojil zaradi šepavosti,lahko ima še kaj drugega,kar mi ne vemo..in roko na srce nas tudi ne zanima..če so komu dosodili da gre invlidsko v pokoj je šel skoz komisijo..in kar vem,zadnja leta ti zelo težko odobrijo invalidski pokoj...če greš,greš "zasluženo" v tak pokoj...žal.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti