Pecivo iz dveh krem

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 11. jan 2014 22:20 | ogledi: 3.994 | odgovori: 4

Rada bi naredila pecivo ki naj bi zgledalo nekako takole. Odspodaj biskvit na vrh krema kot za kremšnite in nato kremo še kokosova krema in na koncu posut kokos. Recept za kremo za kremšnite imam. Prosila bi za kakšen dober recept za kokosovo kremo. Kakšen pa naj bi bil biskvit (iz maslenega testa, navaden biskvit,...)? To pecivo bi naj bilo takšno, da ga lahko primeš v roko in bi bilo v papirnatih skodelicah kot za mufine. Hvala za predloge.



tej_a

Temo je spremenil(a) tej_a dne 11. jan 2014 22:20

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2014 22:42

Kokosovo kremo narediš lahko podobno kot za kremšnite, le da uporabiš kokosovo mleko in malo kokosove smetane, lahko ša daš v kremo tudi malo kokosove moke.

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. jan 2014 8:13

za kokosovo kremo bi jaz pogledala pri receptih za rafaelo torto/rezine. Kaj za podlogo - odvisno od debeline kreme in velikosti kosckov, ce so majhni za en grizljaj potem krhko testo ali podlaga iz mletih keksov, ce so vecji tanek biskvit.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

12. jan 2014 18:37

Glede na to, da sta vanilijeva in kokosova krema obe nežnega okusa, ali se okusa ujemata in prideta do izraza.

Zanima me tudi, kako je kompaktna kokosova krema iz bele tropske torte. Ali je lažja od vanilijeve kreme ali težja. Mogoče mi bo odgovorila  kar sama avtorica bele tropske torte. 

larisa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti