Vročena odločba

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

tema odprta - 4. jan 2014 9:46 | ogledi: 4.617 | odgovori: 8

Sprejela sem odločbo, kjer na kuverti ni bilo točno zapisano ne moje ime, ne priimek.

Pričakovala sem rešitev zadeve, vendar naj bi po njej dolgovala še sorazmerno visok znesek, ki pa je po mojem mišljenju že bil poravnan v okviru še večje cifre, ki je bila izračunana in plačana neposredno v njihovi hiši.

Ima kdo kakšno idejo, kaj storiti?

Hvala.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. jan 2014 10:49

Jaz bom napisala, kako bi to uredila jaz. Z vsemi papirji bi se narisala v tisti ustanovi in osebno uredila zadevo. In to takoj v ponedeljek.

 

naor

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2014 13:42

To, kar piše na kuverti, ni tako pomembno, pomembno je, če so tvoji podatki pravilno navedeni v odločbi.

Drugače je pa tako, da se te stvari rešujejo

- mapišeš pritožbo na odločbo, kjer navedeš, da si zadevo že plačala. Ker pa pritožba ne odloži izvršitve odločbe,

 

 - hkrati napišeš še vlogo za odlog plačila zneska niz odločbe.

Skratka, vložip dve zadevi in čakaš, da uprava to reši.

 

Vendelina jr.

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

4. jan 2014 14:16

Hvala.

Na odločbi je pravilno ime, priimek ne.

Kakšen odlog plačila?

Hvala, LP

 

_tisa_

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

4. jan 2014 14:32

Če imaš shranjene vse te račune ki si jih plačala, jih lepo odnesi v to hišo in naj ti zadevo razložijo.

Lp

 

MOON

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

4. jan 2014 14:47

V živo, vsekakor v živo, ne preko interneta. Sem ravno 2 meseca nazaj imela pravno zadevo, ki me je doletela tako, iz danes na jutri praktično, in o kateri nisem vedela absolutno nič. Sem lepo odkorakala do ustrezne institucije in tam že na infotu povedala da me je doletelo to pa to. Najprej so me sicer 2x korigirali in poslali do ustreznejše pisarne, a po 2eh urah v tisti zgradbi so mi razjasnili vse in še več, ter tudi pomagali pri vseh vlogah, ki sem jih za svoj problem potrebovala. Tako da v ponedeljek lepo do tvoje "hiše" po info, potem pa pisati vse mogoče, kar ti je povedala že V. jr. Danes se itak vse rešuje preko vlog/pritožb/itd. Pa pošiljaj priporočeno in vodi evidenco kdaj si zadeve poslala. Da ne pride potem do "izgubljenih" pošiljk, pa potečenih rokov...

Viva Meier

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

4. jan 2014 18:01

Jaz se ne bi preveč poigravala z napačno napisanim imenom oz. priimkom, čeprav se v postopkih seveda da izigravati predpise, da "to nisem jaz" (kar načeloma drži). Enkrat bodo že prav napisali....Predvsem iz razloga, ker s tem ne rešiš denarne plati zadeve. Vprašanje je, če ti medtem ne tečejo kakšne obresti, ki bodo takrat, ko bodo tvoje ime prav napisali znašale že bistveno več kot jutri, ko boš šla tja, od koder so odločbo poslali, jim dala svoje pravilne podatke oz opozorila, kje se motijo in jim s papirji dokazala, da jim ničesar ne dolguješ.

Pa uspešno rešitev ti želim!

anaboleyn

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jan 2014 17:17

_tisa_ je napisal/a:

Hvala.

Na odločbi je pravilno ime, priimek ne.

Kakšen odlog plačila?

Hvala, LP

 



_tisa_

 

Odlog plačila za tisti del zneska, ki ti je odmerjen, da ga moraš plačati. Če ti uprava kaj odmeri, zgolj pritožba ne zadošča (ker ne zadrži obveznosti plačila), zato moraš posebej narediti vlogo za odlog plačila za to, da ne boš prišla še v zamudo s to obveznostjo in ti bodo nabili še zamudne obresti in kar je še tega. To, če ti misliš, da si že plačala, je v tem kontekstu tvoj problem, uprava meni drugače in ti mora najprej omogočiti, da se podaljša rok obveznosti, v tem času pa se bo v drugem postopku ugotovilo, da tiste obveznosti ni.

Glede spremembe priimka: če davkarije sama ne obvestiš, da si spremenila priimek, davkarija tega neposredno ne uparja s podatki uprave za matične zadeve.

Vendelina jr.

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

5. jan 2014 20:23

Hvala!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti