Nasvet pri izdelavi torte

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

tema odprta - 30. dec 2013 19:44 | ogledi: 10.540 | odgovori: 33

Živijo!

Narediti moram  takšno torto:

Sedaj pa rabim nekaj nasvetov od vas mojstric in mojstrov! 

Torta bo sadna, kremo delamo s sladko smetanov, mascarpone sirom in goznimi sadeži.

1) Zanimajo me predlogi, kako naj naredim oblik.

2) Razmišljala sem, da bi torto "oblekla" v  smetano ampak še nisem našla res ČRNE barve za smetano, vedno mi pride nekaj siva ali viola, kaj mi predlagate vi? Še nikoli nisem delal s tičino maso...

3) S čim naj pišem, glede na to, da mora biti bela barva, zanima me v primeru če delam s smetano in v primeru tičine mase...

 

Prav tako vam bom hvaležna za vse dodatne nasvete, ki mi jih boste priporočili!

 

Lp!

Darija50

Darija50

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

30. dec 2013 20:12

Jaz sem podobno torto naredila tako, da sem spekla pravokoten biskvit in ga obrezala.Normalno nadevala potem pa vse obmazala s čokoladno smetano. Za nalepko sem kar natiskala original nalepko in jo plastificirala ter položila na torto. Upam, da kaj pomaga.

Ninja24

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

31. dec 2013 8:18

Lahko pa daš narediti tudi jedilno hostijo po naročilu. 

Če pa bi želela vseeno barvati smetano, ti priporočam barve Americolor. Ne vem, če se že dobijo kje v Sloveniji, jih pa brez težav najdeš na spletu, tudi z zmerno poštnino. 

roža

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

31. dec 2013 12:29

Pozdravljena!

Jedilno hostijo po naročilu (format A4 stane cca 7 E) ti bodo natisnili v 15 minutah v Sekom grafiki v Ljubljani. So zelo prijazni in učinkoviti, pošljejo tudi po pošti, pomagajo poiskai sliko na netu z dovolj visoko ločljivostjo...

Res priporočam.

A

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

31. dec 2013 16:11

oooo super, tole s hostjo bi bila idealna ideja! 

Me pa zanima ali je kakšna razlika v učinkovitosti barv v prahu in pa tistih tekočih?

Meni sicer mož prinese tekoče barve it Ljubljane tistih v prahu še pa nisem probala. Imam drugače velike težave dobiti intenzivno rdečo ali pa recimo črno.

Hvala vsem! 

Lp

Darija50

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

1. jan 2014 16:32

roža je napisal/a:

Če pa bi želela vseeno barvati smetano, ti priporočam barve Americolor. Ne vem, če se že dobijo kje v Sloveniji, jih pa brez težav najdeš na spletu, tudi z zmerno poštnino. 


roža

 

Americolor barve imajo v spletni trgovini Sladki dekor..

Sunny09

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

1. jan 2014 17:10

Zanima me še recimo, da se odločim za tičino maso, čeprav kolegica pravi, da bi raje smetano ker se tičina nikoli ne poje ampak s tičino se da lažje oblikovati...

Skratka s čim bi morala torto premazati, glede na to, da bom imela kremo s smetano? 

Lahko en večer prej dam gor tičino in v hladilnik??

Aja še tole, s čim pišete na tičino maso? recimo v tem primeru z belimi črkami?

Hvala



Darija50

Sporočilo je spremenil(a) Darija50 dne 01. 2014 17:11

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

1. jan 2014 18:07

Torto je potrebno premazati z masleno kremo ali čokolado. Potem pa se jo obleče s tičino maso. 

Tičino se da lahko tudi en dan prej in v hladilnik.

 

Jaz običajno kar s čokolado pišem.

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

LZvokelj  

član od: 19.2.2009

sporočila: 9

2. jan 2014 14:06

Jaz torto vedno premažem z masleno kremo, dam jo ohladit v hladilnik in nato dam gor tičino maso. V trgovini Peki.si imajo črno tičino maso, sem že delala z njo in je prav v redu.

Gor pa pišeš z beljakovin ladom ali pa s kremo za cupcakes, je lepo bela.

Vnuku sem delala torto traktor 3D, gor pa še figurice iz risanke Bacek Jon, pa mi je izdelava na ta način lepo uspela. Polnilo je bila smetana z nutello. Le namočiti je ne smeš preveč.

 

Korajžo v roke, pa veselo na delo...prav gotovo ti bo uspelo.

 

LZvokelj

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

2. jan 2014 20:00

Res hvala vsem! 

Imate mogoče kakšen dober recept za masleno kremo?

Pa še tole, koliko tičine mase bi potrebovala za torto veliko 15 krat 18 cm ??

Darija50



Sporočilo je spremenil(a) Darija50 dne 02. 2014 20:16

Sporočilo je spremenil(a) Darija50 dne 02. 2014 20:34

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

3. jan 2014 9:42

Jaz večinoma uporabljam kar švicarsko masleno kremo z belo čokolado, se mi zdi, da je še najbolj okusna. Recept imaš na kulinariki :

http://www.kulinarika.net/recepti/17563/sladice/svicars

 

Glede tičine pa je tako, da odvistno kako na tanko jo boš razvaljala. Jaz bi jo vzel vsaj pol kile, ker je veliko lažje delat, če jo imaš več (lepše lahko oblikuješ in se ni treba bat, da jo stragaš), kot pa premalo. Če delaš dovolj previdno, lahko ostanek, ki "gleda čez" porežeš in ga uporabiš za manjšo tortico ali pa vsaj za okraske.

 

Barve uporabljam zaenkrat te, ki so v gelu (kupil v Žitu na Brnčičevi) in dajo od sebe dovolj intenzivno barvo, tudi črna in rdeča. Z njimi lažje barvam tičino, kot pa z barvami v prahu.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti