Pecivo brez sladkorja in mleka

LenčkaG  

član od: 13.11.2013

sporočila: 1

tema odprta - 13. nov 2013 19:59 | ogledi: 10.526 | odgovori: 8

Pozdravček!

Doma imam 2 alergika, ki sta do nedavnega oboževala peciva, kar po novem ne smeta. Torej, ima kdo recept za pecivo/kekse bilo kaj, ki ne vsebuje mleka in sladkorja (v nobeni obliki, niti med, javorjev sirup itd), prav tako ne sme vsebovati kakava, sladkega sadja. Nekako se lovim, ker nimam pojma iz česa naj človek naredi potem sladico.

 

Hvala za pomoč

LenčkaG

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. nov 2013 22:05

Na misel mi je prišla stevia, ampak če ne smeta nič sladkega, potem ti ostane le kruh, pa še tam je malček sladkorja zaradi kvasa, razen če uporabiš pecilni prašek.

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. nov 2013 22:58

Razne zavitke lahko delaš, saj je vlečeno testo brez sladkorja, nadev pa iz gozdih sadežev, višenj, jabolk ...

 

Skutna torta na primer (v bazi je recept pod imenom Fina skutina torta, izpustiš sladkor, pa podlago narediš drugačno -  lahko kakšni  piškoti brez sladkorja (pogledaš delaracijo) ali beljakovo testo s kakšnimi oreški na primer

 

 

 

mamamia

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

14. nov 2013 1:12

Stevia je dobra ideja, nima nobene veze s sladkorjem, samo sladek okus.

 

Itak pa alergija na sladkor ne obstaja - čeprav na splošno res ni dober za naše zdravje. Najbrž ga je torej treba samo količinsko zmanjšat,  sledovi pa niso problem (za razliko od npr. alergije na mleko, kjer je res lahko - če je diagnoza pravilna - problem že minimalna količina).

Nasja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. nov 2013 6:26

Tudi meni je nekam nenavadno, da ne bi smela nobenega sladkorja. Za kakšno alergijo torej gre? In se je pojavila kar naenkrat? Če ne smeta sladkorja, zakaj pa sadje lahko? Saj vsebuje sladkorje, pa ne samo ene vrste.

rimljanka

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

14. nov 2013 7:50

Kot sem jaz razumela, NE sme uporabiti sladkega sadja in kakava. Kar je zelooo čudno.

Mislim, da gre v tem primeru za alergike, ki so to postali pred kratkim - preden pa točno ugotovijo na kaj so alergični, morajo iz prehrane črtati skoraj vse. Se motim?

 

 



Sunny09

Sporočilo je spremenil(a) Sunny09 dne 14.nov 2013 07:50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. nov 2013 8:01

Mogoče se je pa LenčkaG narobe izrazila, mogoče to sploh ni alerigija, ampak imata prepoved sladkorja zaradi kandide v črevesju. Sicer se sama na to ne spoznam, ampak poznam osebo, ki zaradi tega ne sme jesti sladkorja in nobenega sladkega sadja (lahko pa uporablja stevio), pa tudi mleka ne (z izjemo kozjega).

JJ

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

14. nov 2013 9:25

Rožiči? So ti dovoljeni?

trac

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. nov 2013 11:57

Slišati je kot dieta za uničevanje kandide. Stevio v tem primeru lahko uporabljaš, sadja pa nikakor (sadni sladkor). Sklepam, da tudi bela moka odpade? Lepo ti bodo uspeli polnozrnati piškotki s kokosovo maščobo (namesto masla) in oslajeni s stevio. Tudi jabolčna pita bo šla: podlaga iz zgoraj opisanega testa, zgoraj kiiisla jabolka (granny smith ipd.), oslajena s stevio. Preverjeno priljubljeno pri otrocih.

Muffini tudi gredo - glej recept 'ja-ko muffini' ter zamenjaj sestavine z dovoljenimi (kokosova maščoba, polnozrnata moka ali ovseni kosmiči, stevia), jabolka vzemi najbolj kisla.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti