Biljni mrs

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. okt 2013 15:41

Takole, mimogrede, preberite v oktobrski Naši ženi članek o nasičenih maščobah. Morda se bo kdo zamislil. Upam. (pa ne o njihovi škodljivosti, nasprotno). Res vredno branja.

rimljanka

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

14. okt 2013 19:52

Nisem brala v Naši ženi ampak precej sestavkov  na to temo na spletu. Kot že mnogokrat videno, so razne "raziskave" marsikaj dobrega demonizirale in okrivile po krivici za vsemogoče nadloge. Jaz nikoli v življenju nisem priznala, da je nekaj narejeno umetno in v laboratorijih ter kasneje industrijsko (razne margarine itd. - mož je že  pred mnogo leti pripovedoval o celih vlakovnih kompozicijah kisline - mislim žveplene ali žveplaste - v Zvijeszdo Zagreb,,,,)) boljše od nečesa, kar je naravno in to človek uživa že tisočletja.

Da se samo spomnim mita, da paradižnik povzroča raka...

BABI 2+2

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. okt 2013 19:59

Rastlinsko mast (točno tole: http://www.zvijezda.hr/biljna-mast) sem kupila lani decembra v lokalni mini trgovini  (v bistvu je pekarna, prodajajo pa od  do  in še vse vmes). Pojma nimam zakaj sem jo kupila (aja, mislim, da zaradi cene ), pa sem bila zelo razočarana, saj so se mi piškoti čisto razlezli.

Hotela sem povedat, da se verjetno lahko kupi v vsaki večji trgovini, če sem jo jaz našla v čisto majhni...

JJ

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

15. okt 2013 11:43

Nažalost nisem prosila za nasvete o zdravi prehrani, ampak samo kje bi ga kupila. Hvala vseeno.

karnak

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. okt 2013 13:09

Ja, oprosti prav imaš, kulinarična bolezen se je polastila tudi mene, da odgovarjam  na vprašanje, ki ga nisem dobila.

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

15. okt 2013 13:35

Meni pa to ni bolezen, 

V tem primeru (in njemu podobnim) je bila karnak, oziroma njeno vprašanje, ene vrste ućilo in to nič ne škodi, lahko le koristi.

lp

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. okt 2013 23:41

Zelo se strinjam Miška, več glav več ve. Skozi take razprave dobimo različne informacije in uporabne nasvete. A nekateri tega preprosto ne marajo. Saj smo že večkrat rekli, če vprašaš, potem dobiš  vse sorte, kar ti ugaja in tudi kar ti ne. 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti