Državna štipendija

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 12. okt 2013 9:11 | ogledi: 3.719 | odgovori: 10

Zasledila sem, da naj bi po novem letu dijaki ne prejemali več otroškega dodatka, ampak državno štipendijo. Do sedaj je ta štipendija pripadala po 18. letu starosti dijaka. Sem brskala po spletu, pa ne najdem nič na to temo, zato prosim vas, če ima kdo kakšno informacijo.

Hvala

Teka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. okt 2013 15:27

Lekdicja iz guglanja:

- Kateri resor (resor v tem kontekstu pomeni ministrstvo) pokriva otroške dodatke in štipendije?

- No, potem greš pa na spletno stran tega ministrstva.

Glej ga zlomka, link na državni in Zoisove štipendije je na prvi strani.

Vendelina jr.

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

12. okt 2013 17:27

Vendelina, hvala za poduk, ampak na tej strani so informacije o štipendijah po tem zakonu ki je sedaj in sicer, da je upravičenec te štipendije dijak z dopolnjenimi 18. leti. Po novem letu naj bi se tonekoliko spremenilo in sicer naj bi dobival to štipendijo dijak, ki začne obiskovat 1. letnik srednje ali poklicne šole.

 

Teka

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

12. okt 2013 18:10

Pardon, že velja. Uporabljati se začne 1.1.2014.

minka2

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

12. okt 2013 19:57

Pozdravljene!

Naši na ministrstvu so tako ažurni, da čakamo še odgovor iz preteklega leta !

 

Lp iz mokre Obale

rina1234

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. okt 2013 20:21

Pa dobro, zakaj ne kličete na ustrezen direktorat na ministrstvu? A je tako hudičevo težko zavrteti telefon (ob uradnih urah ministrstva) in v živo nekaj vprašati?

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. okt 2013 20:41

Tudi občinski uradi za družbene dejavnsoti, kamor sodi šolstvo, ima vse ptorebne informacije o štipendijah. 

Sama na internetu poiščem le telefon ustreznega organa, zavrtim številko in sem vedno znova presenečena nad prijaznostjo, ustrežljivostjo, pripravljenostjo pomagati velike večine tistih, s katerimi se pogovarjam. In v takem ćivem pogovoru vedno izeš veliko več kot če zgolj bereš zakone, pravilnike itd. Je pa dobro, če si prej malce podkovan in točno veš, kaj vprašat. 

mamamia

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

14. okt 2013 19:53

Seveda sem poklicala na center za socialno delo in tudi osebno sem šla tam in vprašala, kaj se dogaja. Odgovor je bil, da so tudi oni urgirali, ampak, da niso krivi, če na ministrstvu odločajo tako počasi, ker je šlo za pritožbo.

Lp iz Obale

rina1234

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. okt 2013 8:57

Resno, zakaj ne kličiete na ustrezne direktorate takrat, ko imajo uradne ure in so zadolženi za to, da odgovarjajo na vprašanja?  Zakaj ne zahtevate številke dopisa/predmeta, ki ga je občinski urad kam poslal in kdaj ga je poslal, da ga bodo, če nič drugega, na ministrstvu našli in povedali, kdo to obdeluje? Zakaj se ne pozanimate, kdo zadevo rešuje, ker v tem stoletju so čisto vsi na službenih mejlih in tista z ime.priimek@gov.si pa ja ni tako težka za pomnenje in preprosto ne pošljete vprašanja? In Cc še vodji - ker njen/njegov email je pa tako ali tako na spletni strani.

Nič od tega ni taka raketna znanost, da je človek s 100 pikami ne bi zmogel. Ker v tem stoletju človek s 100 pikami to mora znati sam zase potegniti, ker z lufta ne bo padlo.

Je pa definitivno bolj zahtevno početje kot pa vprašati na spletni forum "če kdo to ve, ker jaz....."

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti