Česa ne jeste

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. okt 2013 10:34

Njraje jem kar je zdravju škodljivo: vampi, želodčki s krompirjem , srčki v omaki, pražena jetrca, gamberi, morski sadeži, kar sem naštela bi vsak dan jedla.

Rib pa se z lahkoto in veseljem odpovem.

Sicer pa moram reči, da nisem izbirčna, vsega pojem še posebej, če mi drugi kuhajo.

Živi s srcem, ne z glavo.

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

8. okt 2013 11:18

jernej je napisal/a:

Krompir


Jernej - zasebno mnenje

 

Naš Jernej, dragi, to bi še nekako sprejela, razumela...(da ga ne maraš)

Ampak reci, ješ ga pa, kajneda

 

P.s.: Tega živila pa res nisem pričakovala na tem seznamu...

 

Johanna

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

8. okt 2013 12:02

Hm živila na ne maram listi: Grah, majoneza, kuhano korenje, špinača, vampi, rdeča pesa,....

Živila na ne jem listi: krompir, testenine, riž, kruh, vse kar je iz moke- razna peciva, piškoti, torte,,..itd

 

te.jcika

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2013 12:21

Vprašanje je bilo česa ne jemo, ne česa ne maramo ;-) Kromipirja ne jem, ne pečenega, ne pireja, ne ocvrtega, ne v juhi... Nisem pa napisal, da ga ne maram ;-)


Jernej - zasebno mnenje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. okt 2013 12:38

Hm, najbrž marsičesa ne jem, ampak pri vsej poplavi tistega, kar je treba skuhat, da vse dobre stvari pridejo vsaj vsake toliko časa na vrsto, se s tem sploh ne ukvarjam, leto ima samo 365 dni in samo štiri glavne sezone. Ne maram pa vampov in zmrznjenih (ali konzerviranih) rakov in školjk; tudi za sveže se ne ravno tepem. lp, proxima

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. okt 2013 12:39

V naslovu ne, v nadaljevanju pa je tudi, česa ne maramo

No, pa sem lahko nekaj napisala tudi v to temo, namreč, jem vse, maram vse, nekaj bolj, drugo manj.

lp

mzm

tonsk  

član od: 16.1.2012

sporočila: 144

8. okt 2013 12:51

 Pri nas pa skoraj ne jemo (ne maramo)  pripravljenih in pol pripravljenih jedi iz trgovin, juh iz vrečk, kock in ne uporabljamo vegete, imamo pa radi zelenjavo z domačega vrta.

Lp

tonsk

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. okt 2013 13:22

Ne jem juh iz vrečk, pri kuhanju ne uporabljam jušnih kock in vegete oz. začinke.

Ne maram: pikantne hrane (lahko je čisto malo), vampov (v bistvu me moti vonj, ne okus), kisle repe, fižolove juhe, žolce, pa tudi na ribe in morske sadeže nisem preveč mahnjena, ampak če je nujno, gre tudi to.

Jedla bi le, če bi šlo za življenje in smrt: kobilice in ostali mrčes pa črvi, polži...

Z leti sem vse manj zbirčna, ampak nekatere stvari pa še vedno težje spravim po grlu.

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. okt 2013 13:29

Zanimivo, glede juh iz vrečk. Kot enim pade cuker v krvi, tako meni očitno sol: včasih mi juha iz vrečke (alpska goveja, dunajska s cmočki) tako zapaše, da si jo grem kupit (ker jih praviloma nimam doma) in si jo skuham in skoraj vse sama pojem;kar ne pojem, potem postopoma  srebam iz kastrole. V sili sem si že juho iz kocke naredila in dodala zlate kroglice, pa še malo soli in popra na vrh ...

 

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. okt 2013 13:46

Jaz imam pa cisto drugacen pristop k tej zadevi. Jem vso hrano, pripravljen sem poizkusiti prav vse.

Ne jem pa slabo pripravljenih jedi in sem to pripravljen kuharjem kadarkoli povedati. V to kategorijo spadajo tudi sladice brez sladkorja, razne bioekopresne trendovske neumnosti. Pa neokusne recepte kot sta nutelina tortA in piscancji zur.

dober primer je brsticni ohrovt, ki so mi ga v najstniskih letih prekuhali osemkrat.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti