Česa ne jeste

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. okt 2013 21:37

Odkar se srečujem z zdravstvenimi omejitvami pri prehrani, nisem več izbirčna in jem vse, kar se sme.  Prej pa nisem imela rada vampov in žolce.

tulka

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

7. okt 2013 21:40

 

Zanimiva tema.

Ne obožujem paradižnika, ga pa jem. Fižola v solati ne maram, v vseh drugih oblikah ga jem. Polenta mi nikakor ne gre po grlu. HMM, pa mogoče še meso iz goveje juhe v solati.

tanjaj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. okt 2013 21:44

Ne jem svežega paradižnika in ne maram kuhane ali preveč pečene zelenjave in sicer: ohrovta, pa brstičnega ohrovta ne,špinače videt ne morem (razen malde - sveže liste v slolati, to pa ja), ne maram toplih kumar, prevelikih kosov gob, pečenih jajčevcev, kuhanih bučk, ne jem stročjega fižola in ne kuhanega sladkega zelja, tudi rdečega ne. Ne morem ugriznit v kuhano čebulo ali kuhan korenček, kolerabo itd Jem pa vso to zelenjavo v sveži obliki, torej v raznih solatah ali le na hitro prepečeno, v kakih kitajskih jedeh na primer. 

Kislo zelje jem zelo rada, razen listov, tako da pri sarmi pojem le nadev, enako kot pri polnjeni pariki.

 

Obožujem ribe, morske in sladkovodne,  v vseh oblikah - cvrte, pečene na žaru, kuhane, marinirane ..., pa morske sadeže v vseh kombinacijah, meso itak (razen zajca), ne maram pa pljučk v omaki. Jetra imam rada, sploh s praženo čebulo. 

 

Ne gre pa mi po grlu navzdol različen cvrt ali pečen mrčes, kar ponujajo po nekaterih malce eksotičnih državah. Kamorkoli grem, sicer poskusim čim več lokalne hrane, le pečenih kobilic, črvov in podobnega ne morem poskusit. 

 

Pa mleka ne maram, čeprav sem ga v otrorštvu rada pila, včasih komaj precejenega po molzenju, še toplega ...

In ne maram plesnivih sirov ali kakih takih z močnim, neprijetnim vonjem in kakšnimi črveki.

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 07.okt 2013 21:45

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

7. okt 2013 21:53

Mamamia kakšnimi črveki to?

Vesnuska

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. okt 2013 21:54

Odkar sem se zastrupila , ne jem več dagenj- se jih ne upam in morskih sadežov. Ne maram vampov, doma prekajenega mesa, žolce, pehtranke.  Alergična sem na gobe, goveje meso in še marsikaj, pa se včasih pregrešim. Jagnetina pa mi še dolgo ne bo šla blizu, ker mi zelo zelo smrdi.

Moj mož pa ne je nobene perutnine, še  pri ostalemu mesu je zelo izbirčen, najraje ima enolončnice, zato kar težko kombiniram jedilnike.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. okt 2013 22:13

tulka je napisal/a:

Odkar se srečujem z zdravstvenimi omejitvami pri prehrani, nisem več izbirčna in jem vse, kar se sme.  

 

+1

Loni Makaroni

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. okt 2013 22:36

Jaz ne jem perutnine, še nikoli je nisem, prperosto je to meso ob katerem se naježim. A tudi kozlički, jagenčki, zajčki... mi ne gredo po grlu. Imam pa rada konjsko meso, a me kar zmrazi, ko vidim na jedilnem listu...žrebičkov zrezek. Se posujem s pepelom in priznam, da je to dvojna morala. Rada bi bila vegi, a ne morem biti.Zelenjavo imam pa rada kuhano, praženo, surovo. Solate so zame obvezen del kosila. Jem vso, le morda kakšno manj rada, a se je ta hip niti ne spomnim.

Drobovino jem, a ne prav veliko. Jem vampe, jetrca, srček v omaki...Ledvičk pa ne jem.

Salamam sem se že dolgo tega odrekla. Jem pršut, redko šunko, občasno špeh hamburger.

Vedno raje imam mleko in mlečne izdelke.

Od maščob uporabljam maslo, olje olivno in sončnično, pozimi tudi mast in ocvirke, a po zdravi pameti.

Najraje pa imam jedi iz moke, žgance, cmoke, svaljke, da o kruhu niti ne govorim.

Krompir imam raje kot riž in testenine skupaj.

Dunajski zrezek je moj najljubški kos mesa, a sem ocvrto hrano zreducirala na minimum. Obožujem polpete, mesne kroglice, hašeje, vse iz mletega mesa. A meso mora biti svinjsko in goveje, ne pa npr. puranje.

Ribe imam rada, obožujem pa morske sadeže.

Od sladic je na prvem mestu sladoled, pred vsemi zavitki, poticami in piškoti. Če dobro pomislim nisem preveč sladkosneda.  Letos sem pojedla zelo malo čokolade, a poleti veliko sladoleda.

Ko tole pišem, ugotavljam, da sem srednje izbirčna, a če pomislim niti nisem, ker kar skuham, tudi pojem.

Kako sem se razpisala! Komaj čakam, da bo jutri zjutraj in da si pripravim kavo z mlekom!

 

 

 

 

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. okt 2013 8:43

Dve stvari sta, ki jih resnično ne spravim po grlu: paradižnik in surove ribe. Tudi svežih kumar ne maram (niti surovih, niti kuhanih, vložene v kisu imam pa zelo rada). Drugače pa, mislim, jem vse. Seveda ne vsega z veseljem in enih stvari si tudi nikoli sama ne kuham, jih pa vseeno lahko pojem.

Ampak vseeno, veliko raje se pogovarjam o tistem drugem delu prehranske lestvice - kaj imam naj raje. Ta spisek bi bil pa kar zelo dolg.

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. okt 2013 9:37

Ja Limnol, res , sama sem v glavnem napisala, kaj imam rada. Se vidi, da rada jem. Perutnina je zame nekaj, kar bi mogoče jedla samo v razmerah, ko bi mi šlo za življenje. Sem se že velikokrat spraševala, zakaj. A tako je. Mogoče bi napisali tudi drugi, kaj imate radi kot protiutež temu, česar ne marate.

 

naor

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2013 10:07

Krompir, vse iz bele moke, oluščen riž, koruza, med, vse z glutenom, sladkor, školjke.

Jernej - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti