Sposoben in ugoden projektant, arhitekt

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

tema odprta - 20. sep 2013 10:52 | ogledi: 11.715 | odgovori: 10

Spoštovani,

z možem iščeva sposobnega odgovornega projektanta (projektanta, arhitekta, biro...), po možnosti z izkušnjami, ki bi nama za ugodno ceno pripravil vso dokumentacijo, ki je potrebna za pridobitev gradbenega dovoljenja.

Zakaj ugodnega?

Ne želiva najcenejše storitve (ki se kasneje, zaradi sprememb pokaže lahko celo kot dražja), vendar se širi fama, da so npr. projektanti iz LJ ali drugih večjih mest precej dražji od ostalih.

Ker sva z Dolenjske, bi bilo super, če bi dobila projektanta iz bližje ali daljnje okolice.

Želiva kvalitetno storitev, brez 'nategovanja' glede stroškov.

Prosiva vas za informacije. Gotovo imate sami ali kdo od vaših znancev izkušnje s katerim od projektanto.

Lahko na ZS.

Hvala in lep pozdrav vsem ,

Gaja

GajaEva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. sep 2013 13:32

Kaj je to ugodna cena? Ta je odvisna od projekta - velikost, vrednost.

Kaj pomeni "sposoben"? Moja arhitektka je izjemno soposbna, izpeljala številne projekte od ideje do izvedbe, vključno z nadzorom, , a nisem prepričana, da bi tebi ustrezala. Sploh, ker pod ceno ne bo delala.

In kako preverjati kvaliteto storitev in nategovanje glede stroškov? Pri projektni dokumentaciji se ve, koliko kaj stane, manevrski prostor je morda le pri dogovarjanju z arhitektom, ki pa mora seveda plačati še statika, pa koga za napeljave itd ...

A kaže, da ne boš imela težav s poceni projektom, mnogi projektanti in  arhitekti dan današnji gredo pod ceno, samo da imajo delo.

 

Toliko v razmislek.

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. sep 2013 14:59

GajaEva, daljna okolica Dolenjske je tudi Ljubljana, Slovenija je pač majhna, kaj češ.  Nategnili te bodo pa v vsakme primeru pa če še tako izbiraš, s tem se ne obremenjuj preveč. Pri tem je pomembno edino to, ali se je splačalo :)

hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. sep 2013 15:19

Ob takih strankah se ne čudim, da morajo nategovati. :)

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. sep 2013 15:52

Kolega Zzak, :))

hedonist

GajaEva  

član od: 20.9.2013

sporočila: 22

20. sep 2013 16:02

Pozdravljeni,

sedaj vidim, zakaj mi forumi nikoli niso bili všeč. Kot ščuke te razcefrajo v koščke.

Da vam bo nekaj jasno: imam 750 eur neto plače - zato mi je zelo pomembno, kam jih bom 'vtaknila', vsak evro.

Če jih bom vtaknila, naj bo to vredno.

Samo to sem hotela vedeti.

Nočem najcenejše storitve. Če ne preberete mojega vprašanja do konca, ni treba odgovarjati.

Draga stvar pa še ni nujno kakovostna, strokovna.

Od takih klevetarjev tudi odgovora ne potrebujem.

Hvala.

GajaEva

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. sep 2013 16:22

 Kaj pa pričakuješ -  je bilo že vprašanje zastavljeno tako bolj v stilu "saj so vsi barabe". Ne vem, kdo je potem zate klevetar (kar koli že to je). Ob takem nastavku poslovnih odnosov raje ne pričakuj, da te bo kdo z veseljem spravil za vrat kakemu prijatelju arhitektu, s katerim bo želel ostati v dobrih odnosih. Prej komu, ki se mu bo želel maščevati zaradi.... saj veš česa, se pravi, boš dobila točno takega, kot ga nočeš.

Sonja

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

20. sep 2013 16:55

http://www.studiopikaplus.si/ mlade in zagnane



Lp. Iri

Sporočilo je spremenil(a) iri dne 20. 2013 19:53

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. sep 2013 16:52

GajaEva, ne prec it u luft . Ce želiš nasvet, mi piši na ZS imam nekaj dobrih arhitekotov na zalogi pa ti lahko dam kak naslov. oK !?

hedonist

matevzp2  

član od: 24.10.2013

sporočila: 1

24. okt 2013 9:23

Pri iskanju arhitekta si lahko pomagate s tole spletno stranjo: http://www.veselonadelo.com/

označite obrtnika ki ga potrebujete in približno lokacijo. Avtomatsko vam bo pokazalo zadetke, ki ustrezajo vašemu iskanju.

LP matevž

matevzp2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti