Sezona kurjenja

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

18. sep 2013 21:50

Ne ga lomit s kurjavo, pred enim mesecem (ali tremi tedni???) smo nastavljali klime na 18 stopinj, zdaj vas pa že zebe...

Človek se ob hladnih dneh pač malo bolj obleče, ko zmanjka plasti, ki jih lahko da nase, je pač čas za kurjavo. Meni zvečer najbolj paše "šlafrok" čez pižamo, pa kar gre. Niti na misel mi še ne pride zakuriti v peč. Itak mi je pa zjutraj vedno vroče, potem počasi čez dan zaznam realno temperaturo okolice.

Barbra

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. sep 2013 7:46

Jap barbi, žal ali pa k sreči niso vsi ljudje narejeni po tvojem kopitu. Uživaj v šlafroku, kdo drug bo pač ob kaminu .

  Ene par let nazaj je modra vlada v Beogradu predpisala kurilno sezono od 15.10. do 15.4. in se prej in pozneje ni kurilo ne pri bogu ne pri partiji, ne glede na to, ali si bil v Dubrovniku ali na Žabljaku, ne pri razgretih mladcih ne pri tetah v klimakteriju. Dobra stara vremena.... ali kaj? Pa naj bo ljudem vsaj toplo pri podplatih, pa kakor koli že pridejo do teh občutkov.

Sonja

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

19. sep 2013 9:41

Ja že kurimo; v službi smo začeli ta teden, v pisarni imamo električni konvektor (dokler ni centralne kurjave), saj je nemogoče mrzlo, pa še tako imam čisto ledene roke; doma pa zakurim samo zvečer...

Lakica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. sep 2013 10:00

Limnol, pogosto kar pozabljamo, da imamo izbiro.Kakor vam drago!

 

naor

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

19. sep 2013 10:02

Jaz sem včeraj zamenjala poletne odeje za zimske. In ponoči dobim obisk pod mojo odejo-  sine se je prišel stiskat, ker ga je zeblo....pravi, da je pri meni pečka.



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 19. 2013 10:02

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

19. sep 2013 10:47

Jaz sem strašno zmrzljiva, če je pod 25 stopinj me zebe. Moj fant je strašno topel, decembra gre ven v kratkih hlačah, pa ga ne zebe. Tako da se mu nekako prilagajam - v stanovanju imava tam nekje 21 stopinj. On je v kratkih rokavih in kratkih hlačah, jaz v dolgih rokavih in zimskih nogavicah :)

V službi bomo začeli kuriti, ko bo zunaj nekje -5. Recesija pa to...

saša

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. sep 2013 13:48

Jaz pa še kar vztrajam brez kurjave. Čez dan odpremo in odgrnemo vse, da sonce malo pogreje in posuši, zvečer je v mansardi prijetnih 24 stopinj, nižje dol pa okrog 20, kar je za spat še čisto okej. Edino zjutraj je kopalnica malo "pusta" in se je treba hitro obleči. Če bo sonce bomo že še zdržali kak teden ali dva.  Smo le na gorenjski strani Ljubljanske kotline :)

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tonsk  

član od: 16.1.2012

sporočila: 144

19. sep 2013 14:04

Tudi pri nas še ne kurimo, čeprav živimo na 700 m nm. V dnevni sobi je prijetnih 24 stopinj, saj sonček lepo ogreje prostore. Smo pa pred štirimi leti hiši oblekli bundo čez jopico in zamenjali okna, ka se zdaj kar lepo pozna na udobju. Ker pa napovedujejo lepo vreme, upam da še nekaj časa ne bo potrebno kuriti.

 

 

Lp Tonsk

tonsk

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. sep 2013 16:36

Hihi, jaz pa (vsaj v službi) živim v kleti in mi je že kar pošteno hladno, medtem ko doma (v 6. nadstropju) srkam vase zaostalo toploto od avgustovske vročine. Naj traja, naj traja.....

Sonja

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

19. sep 2013 17:28

Pri nas tudi še nismo začeli kuriti. V naši hiši (Gorenjska), ki je dobro izolirana (nova streha, fasada in okna) ponavadi začnemo kurilno sezono šele konec oktobra. Sedaj je prijetnih 23,4 st. C. Le redko kdaj si za dogrevanje pomagamo s klimo. Tako za dvostanovanjsko hišo (dve nadstropji in izdelana mansarda + segrevanje vode tudi poleti) porabimo le 1500 l olja.

http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti