Nakup prostostoječega pomivalnega stroja in štedilnika

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 12. sep 2013 18:32 | ogledi: 5.968 | odgovori: 6

mami je stari pomivalni stroj škripnil in sedaj se odločamo za nakup novega, pri toliko modelih je to prava nočna mora. Na kaj naj bom posebno pozorna, katero znamko mi priporočate.

Gledala sem;

-  Gorenjev model GS63314W,

- BOSCH SMS40M62EU

- HOOVER DDY65540FAPM

Kupujem pa tudi prostostoječi štedilnik 3plin 1 elektrika.

- BOSCH HGV64D123E

- GORENJE K65333BW0.

Ali ima kdo tak model in kako je zadovoljen.

 

Že vnaprej hvala za vse nasvete, saj je odločitev kar težka, še posebej ker ne kupujem zase.

anitram1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. sep 2013 20:06

Znamke nikdar ne priporočam, to je dokaj subjektivna reč. Sama imam whurlpoola in sem super zadovolkna, kdo drug je zadovoljen z drugo. Predvsem je pomembno, kaj od naprave mama pričakuje: ali ji je pomembno da ima veliko programov, ali zadostuje nekaj osnovnih, pa razne kombinacije s temperaturo, zamikom pranja itd itd ... Sama na te štose ne padem, zadostuje mi stroj s nekaj osnovnimi programi ker večinoma itak uporabljam največ dva ...

 

Pri štedilniku je enako - na podlagi namena oziroma potreb, kuharskih navad se odločamo. 

Ko vem, kaj ptorebujem, vedno obiščem vsaj tri različne trgovine in izprašam prodajalce, tudi o morebitnih reklamacijah ali slabosti za določene naprave. Večinom so trgovci zelo zgovorni, ko vidijo, da se za nekaj zanimaš, tudi na kakšno slabost ali napako posamezne naprave opozorijo. Vsaj moje zkušnje so take.

mamamia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. sep 2013 6:24

http://www.ga.si/aparati/stedilnik-prostostoje

 

Jaz imam ta štedilnik, kupljen prav tu (GA), cena ugodna, ima vse, kar potrebujem.  Pomivalni stroj bi pa jaz tudi kupila najbolj navadnega, moj je star10 let, od 7 programov uporabljam 2. Kot je rekla mamamia, osnovni programi. Imam izkušnje s pralnim in sušilnim strojem, oba sta polna tipk in lučk in senzorjev, uporabljam pa 2 -3 programe. Brezveze.

Kupujem pa pri GA, na 12 obrokov, razstavne eksponate in se mi zdi, da se kar splača.

marjja

ajitam  

član od: 13.9.2013

sporočila: 2

13. sep 2013 10:40

Midva imava vse aparate od Beko-ta in moram reči, da so vsi super! Poleg tega, da so bili precej poceni, sedaj delujejo že med 4-5 let BP. Kako bo naprej ne vem, ampak do tega trenutka sva z vsem zelo zadovoljna.

ajitam

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

13. sep 2013 10:56

Se pridružujem ajitam. Pri nas doma imamo Beko in tudi veliko mojih prijateljev in do zdaj še nobenih problemov.



tina711983

Sporočilo je spremenil(a) tina711983 dne 13. 2013 10:56

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

14. sep 2013 20:17

meni pri teh novih pomivalcih moti to, da imajo skoraj vsi čas pranja najmanj 2 uri, raje 3 ure.  

zato mi je bila prioriteta da ima poleg kratkega 30 min programa tudi 60 min program za polno napolnjen stroj. jaz imam electrolux. so mi ga priporočili v GA.

PS: candy nikoli več (hoover je pa njihov, firma je candy-hoover)

 

Sporočilo je spremenil(a) Tomorrow dne 14. 2013 20:18

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

15. sep 2013 8:23

Se vidi, da firma sploh ni več merilo (če je sploh kdaj bila). Moj pomivalec Candy deluje 10 let brez vsakršnega problema, sušilec mi je deloval 14 let z enim, sicer dražjim popravilom. Pa ne povzdigujem CANDY, meni za firmo ni mar. Mi kupimo tisto, kar potrebujemo in takrat  cenovno ugodno. NPr: pralni stroj: 2x Gorenje, 1x Bosch, zdaj Elektrolux. Pa so vsi prali in oprali.

Tomorov, na čas pranja bom pa pozorna, ko bom kupovala novega. Ne vem, kaj naj bi pomivalec počel 3 ure, moj zdaj opere v slabih 2 urah, vse OK.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti