Katere hrenovke kupujete

zoyaa  

član od: 1.8.2011

sporočila: 88

10. sep 2013 19:53

Meni najljubše so pa Wudy hrenovke...dobre so pečene in kuhane.

zoyaa*

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. sep 2013 19:59

sej jih ne jem zato ker so zdrave, ampak ker so dobre. če gre to z roko v roki je super a ni?

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

10. sep 2013 22:07

bannanna je napisal/a:

http://www.ekodar.si/skupina-proizvajalcev.html

 

Stokrat hvala za tale link, že dlje časa razmišljam, kako bi prišla do takega mesa, da je pa v našem koncu, je pa sploh odlično.

 

Kar se tiče hrenovk: za fanta edino brezglutenske na trgu (vsaj deklarirane in meni znane), zase jih ne kupujem več. Od nekdaj mi tista voda, v kateri se kuhajo, neznansko smrdi, sem se jim pa pred kakašnim letom zavestno odpovedala. Pojem še kakšno sem in tja, če kdo drug kuha in so ravno na jedilniku, drugače mi niti ne dišijo - dobesedno in tudi v prenesenem pomenu :)

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. sep 2013 23:44

rag_doll, brezglutenske misliš tiste od Ave?

tulka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. sep 2013 5:36

Uff, uff sama dobra priporočila. Muaaa .
Me veseli, da se še vedno podpirajo, v zadnjih časih TAKO TAKOOOO osovraženi mesarji/mesnice in podobni spoštovanja vredni gospodje (ravno včeraj pri kosilu debata o prašičkih, ofcah, putikah in zajčkih, ter opcijah nabave le-teh na kmetijah in posestvih. Ahh, nekoč je bilo vse tako preprosto in simpatično. Sedaj pa...) in da se tam še vedno dobi, kot radi porečejo mladci, TOP **** kvaliteta 

Meni tudi občasno zapašejo in takrat kupim ali od PIVKE NJAMI z O3 dodatkom in naravnim ovojem, ali pa SLIM FITKE od PP.
Ko ap sedaj razmišljam in prebiram napisano, pa so se mi lušti storili in si jutri privoščim od lokalnega mesarja ene dobre KONJSKE HRENOVKE.
Priporočate oz. izstopa kakšna posebna, vam ljuba in NJAAAM mesarija v centru MBja, katero radi obiščete?

Hvala in DOBRO JUTROOOOOOo

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

11. sep 2013 5:50

Bannanna, hvala za tale link. Sicer je moj mož iz Zgornje Savinjske doline in nekatere od teh kmetij poznava, ampak celoten spisek ja pa zlata vreden. Sploh, ko sem ugotovila, da je sva na najinem vikendu soseda ene teh kmetij. Itak, da je kovačeva kobila vedno najbolj bosa...

Glede hrenovk pa... Včasih bi, kolikor jih sploh jemo, prisegala na Košaške hrenovke, vendar žal niti približno nimajo več takšnega okusa, kot so ga imele v časih, ko je delal tam moj dedek in so bile velikokrat na jedilniku. Ko jih zdaj kdaj kupiva, jih obvezno kupiva v mesnici Kmetijske Zadruge Rače. Od vse možne ponudbe so nama tam najbolj po najinem okusu.

bezi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. sep 2013 6:53

Tole je seznam tistih, katerih meso je pakirano pod znamko ekodar. V Lj sem ga ravno ta teden opazila v leclercu na zgornji polici, samo hrenovk ni bilo. Tudi te so brez glutena. 

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

11. sep 2013 8:43

tulka je napisal/a:

rag_doll, brezglutenske misliš tiste od Ave?



tulka

 

Mislila sem od Perutnine Ptuj. Imaš pa prav, da so od Ave prav verjetno tudi bg, samo ne vem, zakaj nanje ne pomislim v trgovini.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. sep 2013 15:39

hvala za vse nasvete. pokazalo se je, da imajo vsake oči svojega malarja. Še največ navdušenja je nad svežimi, ki jih do sedaj nisem kupovala zaradi praktičnosti teh zapakiranih. Ko bom odkrila ustrezne sveže, jih bom tudi zamrznila, tako kot mnogi počnete.

Za začetek sem kupila Hoferjeve.

 

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

11. sep 2013 18:36

Tudi pri nas obožujemo take napete, čvrste... mora počit ko se ugrizne. Zdi se mi, da kar "na uč" ocenim, katere so taprave. Kupujem samo sveže na delikatesi, zdi se mi, da ima MDK in Arvaj odlične. 

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti