Vloženo korenje

masovnik  

član od: 1.8.2010

sporočila: 11

tema odprta - 18. avg 2013 17:44 | ogledi: 14.268 | odgovori: 8

Zanima me če je že kdo vlagal korenje ki bi ga lahko potem uporabila za juho.Ker imam zelo rada rumeno korenje mi pa v kleti ne zdrži dolgo bi ga rada ohranila na kakšen drug način. Pomislila sem že da bi ganarezala na kosce in dala v sol.Ali ima kdo kakšne izkušnje ga prosim za nasvet

masovnik

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. avg 2013 20:40

Zakaj ga pa v kleti ne zakoplješ v vlažno mivko?

lp

cervus

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

18. avg 2013 21:31

Masovnik

Sama sem se odlocila pred leti da ga vlagam iz vecih razlogov..., pa se zal vsaj meni ni nikoli obnesel.

Vlozila sem ribanega skupljenimi  konzervansi za vlaganje, brez , le s soljo, sladkorjem, vse po predpisih vlaganja, shranjevanja..., pa je kaj kmalu postopoma v kratkem casu ves zavrel...

Zal mi je bilo truda, dela, materiala, ...vse mogla zavreci.

Tako, da odsvetujem vlaganje, pa tudi zamrzovanje se vsaj meni ni obneslo, zato nikoli vec.

 

Lp



jaša

Sporočilo je spremenil(a) jaša dne 18. 2013 21:33

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

18. avg 2013 21:36

Jaz sem ga letos poskusno vložila par kozarčkov. 

Zelo rada  imam francosko solato, pozimi je   je s svežim korenjem  križ, kupljenega ne maram, za  solato zmrznjeno ne pride v poštev... 

 Malo sem  iskala po kuharskih bukvah in internetu in našla  tole, ampak kot pravim, kakšen bo rezultat pa ne vem.

Korenje sem dobro  oprala, malo postrgala in narezala na  koščke. V vroči vodi sem kuhala kakih 5,7  minut, odcedila in zložila v čiste  kozarce.

Posebej sem zavrela 1  liter vode z 1  žlico sladkorja in 2  žlicama  soli. Vrelo tekočino sem zlila  na korenje, zaprla.

Pasterizirala sem jih pa precej dolgo, 1 uro.  Tako piše v  dveh podobnih  receptih in tega sem se tudi držala. Ziher je ziher.  

 

Seveda na tak način vložiš tudi cele, le  približno enake  debeline naj bodo.

Če bodo dobri ne vem, lepi so prav gotovo. 

 

lp Lučka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. avg 2013 8:34

Danes  sem naredila še en kozarček. tokrat brez vode ( kozarček na desni; ) samo prevrela sem par minut v slani vodi, odcedila in pasterizirala zelo dolgo, 1 uro.

 

Poročam o rezultatu.

lp Lučka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

19. avg 2013 10:17

Lučka, jaz sem pred dopustom na podoben način vložila stročji fižol. V tistih ekstremnih vročih dneh je ves zavrel, saj sem ga pozabila odnesti v klet, kjer imam pravo temperaturo. Torej bistvo je tudi kje ga shranjuješ. Vseeno pa sem jaz bolj pristaš vlaganja v slanici, kot brez. Zrak naredi svoje.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

nadal  

član od: 16.8.2007

sporočila: 4

22. avg 2013 6:53

Lani sem kar precej korenja posušila.Narezala sem ga na tanke rezine in v sušilcu za sadje posušila.Posušenega sem  shranila  v steklene kozarce.Mi je dosti bolj všeč, kot zamrznjen.

LP Nadin

nadal

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. avg 2013 7:03

Trixi je napisal/a:

Lučka, jaz sem pred dopustom na podoben način vložila stročji fižol. V tistih ekstremnih vročih dneh je ves zavrel, saj sem ga pozabila odnesti v klet, kjer imam pravo temperaturo. Torej bistvo je tudi kje ga shranjuješ. Vseeno pa sem jaz bolj pristaš vlaganja v slanici, kot brez. Zrak naredi svoje.

Ustrezno pasterizirani shranki se lahko hranijo kjerkoli.

rimljanka

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

22. avg 2013 12:48

Nadal, kako pa je z uporabo posušenega korenčka?  Suh je seveda precej trši, med kuho se verjetno spet zmehča. Je kuhan podoben svežemu? Se čas kuhanja kaj podaljša?

Hvala

Andreja

lollypop

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti