cene ...tokrat mineralna voda

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

18. avg 2013 19:07

mišzmoke je napisal/a:

dkrajnc24 je napisal/a:

Bla - bla gor ali dol bal -bla... 

Gostilne so pa vsako nedeljo nabito povhe, kje pa je potem to logika ? 

Še določeni k živijo zgolj od socialne in imajo dva otroka pa si lahko vseeno privoščijo pošteno pojedino... 

Še določeni k so reicmo v penzijonu, gredo lepo ob nedeljah na pošteno kosilo =

No določeni ki pa nimajo pa je vsekakor denar za popoldansko sladico ali česarkoli podobnega.

Menim, da za gostilne je bilo vedno in še vedno bo denar, pa naj mi kdo tukaj reče kontra...
dkrajnc24

 

Moja malenkost ti reče, s pripisom, da boš moral še ogromno vode popit (ne mineralne) in kruha pojest... in morda boš razumel, kaj pomeni "brez denarja".

lp



mzm

 

Heh in ti na enkrat veš kaj in kako sem imel jaz :) 

Ampak ja seveda, tipična osovna logika... če si pa ti starejši, pa potem jaz ne vem kaj pomeni biti brez denarja, res skromno O.Š razmišljanje ali pa ša mogoče ta nivo žal, NE! 

 

Srečno 

dkrajnc24

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

18. avg 2013 19:41

dkrajnc24 je napisal/a:

mišzmoke je napisal/a:

 

 

Moja malenkost ti reče, s pripisom, da boš moral še ogromno vode popit (ne mineralne) in kruha pojest... in morda boš razumel, kaj pomeni "brez denarja".

lp



mzm

 

Heh in ti na enkrat veš kaj in kako sem imel jaz :) 

Ampak ja seveda, tipična osovna logika... če si pa ti starejši, pa potem jaz ne vem kaj pomeni biti brez denarja, res skromno O.Š razmišljanje ali pa ša mogoče ta nivo žal, NE! 

 

Srečno 



dkrajnc24

 

Še dobro, da sem napisala "morda"

Tvoja ali moja starost z  zgornjim zapisom nimata nobene zveze, pojem "jesti kruh in vodo" je čisto nekaj drugega kot "boš moral še veliko žgancev pojesti", na primer, in tudi na zapor ne leti.

Norca si se delal iz ljudi brez denarja, tistih, ki nimajo za položnice, kaj šele za popoldansko slaščico v bližnji slaščičarni, zato ti ponovno rečem kontra.

Moj optimizem je brezmejen, zato upam, da boš tokrat razumel.

lp



mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 18. 2013 19:43

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

19. avg 2013 18:18

Pred kratkim sem bila z mamo po sobotnem šopingu na pijači v nekem lokalu, kjer strežejo tudi hrano.. Ker so ga odprli na novo (zamenjal že veliko lastnikov) so nama takoj prinesli meni, da pogledava kaj ponujajo.. izbor ni velik, je pa precej takih "finih" zadevic, začuda po normalnih, sprejemljivih cenah. Ok, da preidem k bistvu. Naročiva kavo, jaz z vodo, mami je pa želela pol litra radenske. Seveda so ji jo prinesli, že natočeno v ogromnem kozarcu - cena le-te na računu pa nič manj kot 4eur. Temu se pa reče odiranje. No ja, naročila jo je prvič in zadnjič.

Sunny09

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

20. avg 2013 6:21

Meni so take teme všeč, zagotovo nekaj potegnem iz njih.

Če drugega ne,  bom v lokalih pogledala tudi in predvsem cenik pijač. Gostinci mislijo na svoj žep, torej bom tudi jaz!

Danes marsikomu res še  ni treba varčevati in si lahko privošči vsakdanje kofetkanje. Kaj pa jutri? 

Moja babi in njene  tri prijateljice, upokojenke, že dve leti  kofetkajo doma, se pogovarjajo, malo tudi opravljajo kajpada, skratka se imajo fajn brez nobel kafičev.

Izračunale so, da za si za razliko v ceni v enem letu plačajo teden toplic.  Saj ni res, pa je!

 

 

Spodnji zapis sem z zanimanjem prebrala, verjamem da bo še kdo imel kaj od njega.

 

http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobranje/strate

Kotarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti