Kotna omara v kuhinji

smetka  

član od: 13.12.2004

sporočila: 24

tema odprta - 13. avg 2013 10:17 | ogledi: 7.887 | odgovori: 10

Ne morem se odločit, kakšno kotno omaro v kuhinji naj se odločim. Možnosti je veliko. Najbolj sta mi všeč omara z ledvičkami in čist enostavno omara s policami in bi imel not zadeve, ki ji bolj redko uporabljam.Ker drugače trenutno v planu ni nobene take omare  s policami, mislim pa da je praktično, kako tako imeti, ker lahko prilagajaš višino police, če imam kako bolj visoko zadevo.

 

Kakšne omare imate ve in kako ste z njimi zadovoljne?

 

hvala



smetka

Temo je spremenil(a) smetka dne 13. avg 2013 11:12

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. avg 2013 10:30

V kuhinji imam v kotu umivalno korito in seveda zgoraj omaro s policami. Vem, da to ni isto, kar nameravaš ti, vseeeno pa imata precej skupnega. Kaj naj rečem - sem zelo zadovoljna, ampak prostora v taki omari je ogromno in ves ni prav lahko dosegljiv. Tu pa tam se za vogalom kaj tudi izgubi (oziroma vsake toliko privlečem ven zdavnaj pozabljene zaklade).

Ima pa mama v kuhinji kotno omaro z ledvičkami - je zelo pregledna in praktična, ampak na račun ledvičk izgubiš precej prostora.

 

Sonja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

13. avg 2013 10:57

Mi pa imamo v kotu umivalno korito in pod njim omarico, ki ima vrata paravokotno na kot. Na sredini je paliao na njej je pa okrogla polica, ki se vrti v levo in desno. Res praktično.

Upam, da razumete moj opis, lp Saša

Mir in dobro!

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

13. avg 2013 11:14

Pred leti, ko smo obnavljali kuhinjo, sta mi v spominu ostali dve izvedbi:

(predstavljeni sta na strani http://www.gros-novak.si/uporabni_nasveti_2_v )

Kotna omarica s poličkami (80x80, 90x90, 105x105 cm). Je edina kotna omarica s 100% izkoristkom prostora. Uporabna predvsem v majhnih kuhinjah, kjer je vsak cm dobrodošel. Slabost je v tem, da ni mehanizma in se je potrebno sklanjati.

Kotna omarica s košarami (Magic corner) (65 x 110-125 cm). Slabost je v tem, da zadnja košara ne pride iz omarice, ampak se je še vedno potrebno skloniti in pobrati stvari iz omare. Prednost je v tem, da sta košari pritrjeni na vratca in ni treba odpirati posebej vratc. Izkoristek pbl. 60-70%

rdkapica

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

13. avg 2013 11:15

Mi imamo doma kotno omaro v kuhinji (spodnjo omaro in tudi zgornjo stensko) in obe z okroglim vrtljivim delom - super je to in notri spravis ogromno stvari! 

vanilia

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

13. avg 2013 11:35

Mi smo imeli prej 2 kotni omarici, klasik, s policami. Prostora res ogromno, ampak je bil večji del težko dosegljiv in zelo slabo pregleden. Zdaj imamo varianto ledvičk, ki pa so oblikovane zelo optimalno - zelo malo prostora ostane "praznega" in so super uporabne. Potegneš ve in enostavn vzameš kar pač rabiš + dobro pregledno. Prej je bilo treba na kolena in toliko stvari pobrati ven, da si prišel do željenega lonca. Naše imajo nosilnosti 20 kg.

Priporočam.

robida

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2013 15:02

Ne glede na to, kako se obrneš, bo v kotu nekaj neizrabljenega prostora. Vprašanje je samo, če hočeš po omari kar naprej iskati kako "izgubljeno" stvar ali pa je ta prostor diht zaprt. Osebno mi je najbolj všeč, če sta v kotu ali štedilnik ali pa umivalnik. Sem imela oboje in moram reči, da mi je bolj všeč katerakoli od teh dveh možnosti kot pa ledvičke in podobne police. Samo zaradi čistoče. :) 

P.S: Mikrovalovka nad štedilnikom ima napo. 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. avg 2013 15:13

Če je v kotu, potem jaz bolj navijam za umivalnik kot štedilnik; kotni umivalniki se dobijo vseh mogočih oblik, zaobljeni in pahljačasti in ukrivljeni, kar koli hočeš, tako da je prostor lepo izrabljen. Štedilnik (sploh, če ima spodaj pečico) je pa škatla, ki ti zadaj v vogalu pusti veliko neuporabnega prostora,prav tako pa tudi zgoraj, kjer potem kraljuje ena ogromna napa. Pri umivalniku je pa neizrabljenega prostora zelo malo, saj lahko v kot postaviš  poličko ali kaj podobnega, recimo za začimbe ali kaj, kar potrebuješ pri roki.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2013 15:47

Nisem hotela prilimat slike svoje kuhinje...ampak ob dobra dizajnerka kuhinje da na vsako stran mikrovalovke omarice za začimbe. :) Sicer moraš imeti nad umivalnikom tudi kako omarico, ali pač?  Potem je še vprašanje, kje zapraviš več časa, za umivalnikom ali štedilnikom? Zase vem, da sem več pri umivalniku in zaradi tega mi ni, da bi "gledala" v vogal.

Mah, jaz sembolj na low maintenace, pa mi ni, da bi lazila in se stegovala po kotih, da obrišem prah ali pobiram razsut sladkor ali moko. Sem bila tudi v teki situaciji. 

Moda evropskih kuhenj že kar nekaj let ni prepričljiva: Začeli so z nizkimi zgornjimi elementi ali celo lebdečimi policami, da ja nimaš kam spravit krame. Če daš v kuhinjo elemente (skoraj) do stropa, zložiš na skoraj (govorim za nas, ki smo  bolj pri tamajhnih) nedosegljive police stvari, ki se ne rabijo vsak dan. Četudi so v dnevni uporabi, vsaj vseh škatel in ostalih zadev nimaš na vidiku in je izgled bolj čist.

Sem pa ugotovila, da vaša in moja stran luže nismo na isti valovni dolžini. Ko so bili pri vas moderni visoki elementi, so bili pri nas nizki, zdaj je ravno obratno. Priznam pa, da izgledajo v izložbenem salonu tako vaše kuhinje lepše, kot naše. Povdarek v izložbenem salonu. :) 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. avg 2013 16:17

Ja, nad umivalnik daš kotni element. To je zdaj moj rudnik pozabljenih zakladov, ker veliko stvari v njem ponikne, dokler ne zavihaš rokavov in tako rekoč splezaš noter. Kaj daš v kot, je po mojem predvsem vprašanje prostora, ki ga imaš na razpolago. Moja cela kuhinja meri 3 x 3 m, tako da kaj dosti maneverskega prostora tako ali tako ni.

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. avg 2013 16:35

V kotnem elementu imam zadaj samo večje stvari: pekači, včje ponve z dolgimi ročaji, valjar in eno dolgo škatlo z drobnimi kuhinjskimi pripomočki. Vse uspem doseči, če se sklonim in potipam. Na kolena grem le pri čiščenju.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti