Braunemon

DANIJAN  

član od: 13.2.2007

sporočila: 17

tema odprta - 7. avg 2013 9:00 | ogledi: 5.938 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Že večkrat sem uporabljala Braunemon. Letos sem se prvič zavzela, da v priloženih navodilih piše, da je prepovedano uživanje alkohola, če jemlješ braunemon. Saj nisem alkoholik, ampak kašno pivo zvečer na morju pa se že prileže. Tudi kajenje odsvetujejo. A ima kdo kakšne informacije, kaj lahko povzroči alkohol? 

MOJČIKA

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

7. avg 2013 9:03

Najbolje, da pokličeš v Jata-Emono Ljubljana, ki je proizvajalec Braunemona in ti bodo iz prve roke povedali kako in kaj je s tem. Lp

leandros

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. avg 2013 9:36

http://ajcn.nutrition.org/content/69/6/1071.full Alkohol je toksičen za jetra, prav tako retinol, pri kombinacijah se toksični učinki ponavadi ne samo seštevajo, ampak pomnožujejo ali celo potencirajo. Prav tako so udarne doze vitamina A povezane z večjo obolevnostjo za rakom na pljučih pri kadilcih. Skratka, prepustimo umetna krmila kuram, kot lepo pove ime proizvajalca; večina ljudi dobi dovolj vitaminov, če uživajo vsaj za silo pestro hrano (izjeme so nosečnice, kronični bolniki, ekstremni športniki, ampak vsi tisti so ponavadi že pod zdravniškim nadzorom). lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. avg 2013 12:22

Beta karoten se čisto lepo dobi tudi z uživanjem nektarin in breskev (marelic ni več) in korenja, tako da se lahko braunemonu čisto odpoveš.  Pa namesto "piva, ki se zvečer na morju prileže", je mnogo bolj zabavna dobra riba in zraven zmerna količina korektenega vina.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti