Cene mesa na hrvaškem

tema je zaklenjena

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

tema odprta - 22. jul 2013 14:17 | ogledi: 9.450 | odgovori: 36

Kakšne so letos kaj cene mesa, v primerjavi z našimi? Načeloma nisem nikoli kakih večjih zalog vozil na dopust.
Letos bom tam 14dni, pa še kar nekaj piknikov z gosti bo, pa me zanima kako in kaj. 

sonic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jul 2013 15:24

A greš v hišo dol in imaš zamrzovalno omaro ali skrinjo, da razmišljaš o večjem nakupu mesa pri nas za 14 dni dopusta na Hrvaškem? Ker drugače ne vidim v tem nobenega smisla - meso itak moraš tovorit dol, se vmes še malo temperaturno obdela (razen če ga voziš v hladilni torbi?) in scmarjenega potem na koncu poti  nekam shranjuješ? Take razlike v ceni pa ja ni, da bi človek to počel, za tistih nekaj kun razlike? Pa ljudje, kako pa mi Slovenci gledamo na turiste, ki si s sabo k nam hrano nosijo? Posmehljivo, kanjeda?

mamamia

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

22. jul 2013 15:35

Mi še ni prišlo na misel, da bi meso na Hrvaško nosila.

V Konzumu je cena čisto primerljiva z našimi cenami, zna biti celo ceneje (ne kupujem veliko mesa v trgovinah). Tudi cene ostalih prehrambenih izdelkov so primerljive z našimi cenami.

V ostalih štacunah pa letos nisem nakupovala.

lp



Euphoria

Sporočilo je spremenil(a) Euphoria dne 22. 2013 15:36

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

22. jul 2013 15:58

Jaz zadnje tri leta sveže meso kupujem na Hrvaškem (področje Kvarnerja). Trgovine so kar dobro založene, mesnice tudi, meso je malo cenejše kot pri nas.Lani sem bila presenečena nad ponudbo teletine v Zadru in tudi nižjo ceno kot pri nas. Pa tudi nad kakovostjo.Ne nosim več mesa s seboj.

Diskontov je že precej, tudi Lidl, tako, da se res ne splača tovorit mesa. Izjema pa je Istra in kampi, tu so cene višje, vsaj tako mi je letos poročala hči, ki je letovala v Poreču.

Sploh pa so čevapi in kaka hrana za žar precej občutljiva za prevoz.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

22. jul 2013 16:11

Nismo opazili neke razlike, vsekakor ne takšne, da bi se splačalo nosit zraven. Mi vzamemo edino alpsko mleko, ker je tam cena res bistveno višja, drugo nam pa ne odgovarja, pa še ogromno ga porabimo. vse drugo kupimo, ker se je prejšnja leta izkazal nakup zaloge hrane vnaprej neekonomičen. Edino kakšne sokove za na pot, nekaj piškotov in krekerjev, paket testenin, kakšno pašteto, to je to. Se je izkazalo, da manj potrošimo, če kupimo sproti, pa res samo to, kar potrebujemo.

čoko

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

22. jul 2013 16:33

Hvala vsem za odgovore.

Torej ni nekih sprememb na zadnja leta.
Hladilno/zmrzovalnih kapacitet imam dosti, zato sem vprašal.
Do sedaj tudi sam nisem opazil nekih razlik in nisem nič nosil s sabo (razen domačega sadja in zelenjave).
Torej kot ponavadi vzamem le Maestro (ne mislim plesene skupine) ;)



sonic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jul 2013 19:02

sonic je napisal/a:

Hvala vsem za odgovore.

Torej ni nekih sprememb na zadnja leta.
Hladilno/zmrzovalnih kapacitet imam dosti, zato sem vprašal.
Do sedaj tudi sam nisem opazil nekih razlik in nisem nič nosil s sabo (razen domačega sadja in zelenjave).
Torej kot ponavadi vzamem le Maestro (ne mislim plesene skupine) ;)





sonic

Lahko tudi Mastercard ...

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

22. jul 2013 19:06

Pri nas pa je meso "občutljiva" tema,sploh za moža.Na dopust gremo v hišo ob morju,kjer se je treba usest v avto in odpeljat do najbližje mesnice.Ko moj avto parkira je tam parkiran do konca dopusta.Ker nas gre več,že potekajo razprave koliko in kaj.Mož potem naroči pri svojem mesarju,doma ga vakumsko spakira in v potovalnem hladilniku peljemo vse z seboj.Tam je samo ena mala trgovinica z svežim kruhom ,jogurti ,pa še malo mešane robe.Mesa nimajo.Nas pa obišče vsaj dvakrat ribič z svežimi ribami in morskimi čudeži..to pa kupimo od njega.pa še dobro vino ima.Ne gre se toliko za ceno,bolj za komoditeto.Je pa res ,da se na morju zelo kulinarično razvajamo..

Vrtejbenka

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

22. jul 2013 20:14

Mislim, da je ponudba podobna kot pri nas, cene pa tudi. V istri kupujem najrajši v Mercatorju, zaupam Konzumu, Plodinam, prav tako je velika ponudba v Lidlu ter Kauflandu.

majaos

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

22. jul 2013 21:27

V kraju dopusta najprej obletam tržnico, takoj nato lokalne mesarje 

Razlike s Slovenijo so še največkrat v razseku, poimenovanju in je nesmiselno s sabo vlačit še meso.

lp

 

mzm

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jul 2013 8:30

No, midva sva ga pa letos prvič vzela s sabo, ker nama drugega ni preostalo, prva mesnica je bila 15 km daleč v Pulju, lokalne trgovinice pa niso imele izbire, o lokalni tržnici tudi ni bilo ne duha ne sluha... Sva pa na račun "pomanjkanja" trgovin konkretno manj zapravila kot običajno na morskem dopustovanju. Meni zelo všečen dopust brez civilizacije, no, klima v sindikalnem apartmaju je bila vseeno zakon.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti