Nogavice

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

tema odprta - 4. jun 2013 19:41 | ogledi: 28.267 | odgovori: 10

Zanima me, če katera ve za kakšne nogavice, ki bi vsaj deloma imele videz najlonk in bi bile iz bombaža. Pa seveda, kje bi se to dalo dobiti. Imam namreč težavo s kožo pri nošnji najlonk, vendar pa na deloma odprte čevlje (balerinke) in krilo ne morem imeti navadnih nogavic.

Hvala

Aljo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. jun 2013 20:06

Pred par leti sem si nabavila neke zimske variante pretežno iz bombaža, ampak odločno pretople za današnji čas. Mislim, da sem jih kupila v sezonski ponudbi pri Hoferju ali Lidlu ali nekaj takega. Pri zdajšnjih temperaturah gre k sreči tudi že brez najlonk - zakaj pa ne poskusiš brez?

Sonja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

4. jun 2013 20:16

Mislim da ima Polzela, poglej v Polzelinih prodajalnah, tistih bolje založenih.

testeninca

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

4. jun 2013 20:36

Obstajajo tudi iz bambusovih vlaken. Morda v BIO trgovinah ali bolje založenih z nogavicami...?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jun 2013 20:50

Pa si prepričana, da je kriv material? Ali nimaš nobenega drugega oblačila iz umetnih vlaken? Ker danes je toliko mikrofibre v oblačilih (redkokateri modrček je čisto brez umetnih vlaken), da bi morala, če je res kriv material, imeti, potem težave tudi na drugih delih telesa.

Hočem reči, a ostale kožne zadeve tipo gljivice, luskavica itd....to si pa popoloma izključila kot možnosti?

Sicer je pa sedaj itak še kak dan, dva in se bo končno dalo obleči brez nogavic, tako da boš imela vsaj nekaj mesecev mir, pa še koža se bo malo opomogla.

Vendelina jr.

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

5. jun 2013 6:34

Bom preverila v navedenih prodajalnah. Hvala.

Vem, da imam polovico oblačil plastičnih.

Sem pa ugotovila, da v kolikor so čevlji usnjeni je malo bolje, kljub temu pa imam kožo na prstih - ko obujem najlonke, rdečo in me peče -  glede na to da sem potem v službi skoraj cel dan, ni fajn, pa bi rada poiskala drugo varianto.

Žal pri meni ne gre brez nogavic, v službo grem ob 5.30 najprej peš kilometer, potem vlak pa spet peš, tako da me še kar zebe. Danes me gretje na vlaku ni nič motilo.

Hvala vsem za odgovore.

 

 

Aljo

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

5. jun 2013 7:39

Aljo

pri takšnih težavah si mogoče pomagaš z Talco pudrom v prahu.

Lahko pa seveda uporabiš navadnega ,otroškega.

Meni je pomagalo.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jun 2013 8:47

Aljo, to bi lahko bile glivice..

Alfica  

član od: 5.3.2006

sporočila: 59

5. jun 2013 8:57

Jz bi tudi rekla, da so to glivice... poskusi kar so ti že svetovali: uporabo pudra, bambusovih nogavic in kakšno kuro kreme proti glivicam iz lekarne. Pa mogoče da v službi preobuješ čevlje, da se ti posušijo, če se je noga v njih spotila.

Alfica

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

6. jun 2013 6:27

Super hvala.

Kaj vse ne najdete. Sem vedela, da boste pravi naslov. 

 

 

Aljo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti