Kemijsko vprašanje

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. maj 2013 9:00

Drejcek, ker je nasa kolegica tako suvereno trdila da mora biti tu trik, sem pomislila da je narobe napisala nalogo (ce je podana masa kisline na manjso enoto raztopine, je celotna masa kisline vecja) - res pa nisem sla racunat.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. maj 2013 17:49

Ah, saj ni nobenega trika, samo najstniška površnost. HCl se da preračunati iz gramov v mole in nazaj, za KOH pa mora biti trik ali kaj.... pač vroča glava, ki trpi zaradi majskih izbruhov. Če bi bila naloga narobe prepisana ali samo na pol, se pa tudi ne bi čudila, no, pa saj bi to šlo v isto kategorijo

Sonja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. maj 2013 21:51

No, tale kemizem sem zamudila, sem pa zdaj večkrat prebrala predvsem avtoričine prispevke in da ji stopim v bran, ne zdi se mi nesramna, ne zdi se mi, da kriči (je samo poudarila dve besedi), pa tudi hvala je napisala že v prvem prispevku.

 

Je pa tale naloga, ki se nam zdi čisto preprosta, za srednješolce precej zahtevna. Navajeni so namreč na naloge tipa 'koliko mL kisline potrebujemo za nevtralizacijo xxx mL xxx M baze'. Tale naloga bi šla na 'dodatna znanja'.

Malo za razvedrilo:

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti