Polkna simer

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

tema odprta - 29. mar 2013 16:36 | ogledi: 8.173 | odgovori: 6

Zdravo!
Septembra 2011 je nam montiral Simer okna,polkna,komarnike.
Plačali smo vse naenkrat.Z montažo so zamujali kar nekaj časa kao čes da nimajo polkn. Čez okna nimam kaj povedati.Ampak polkna katastrofa.
Kmalu po montaži smo na enem polknu opazili,da je okvir polken pritrjen z vijaki v izolacijo fasade-to je v stiropor,moral pa bi biti v zid. Sedaj je lepilo stiropora popustilo in je začelo odstopati od zida in se vse skupaj maje in ni stabilno. Možno je,da bo ob večji burji vse skupaj odtrgalo in odpadlo. Stiropor ni nosilen element! Nosilen je zid!Večkrat smo klicali v poslovalnico Simer Koper in so obljubljali da imajo napisano in da bodo prišli.Polkno imamo od takrat zaprto saj če bi bilo odprto je velika verjetnost  da bi padlo dol na kakšen avtomobil.Simerju smo tudi poslali večkrat mail in obrazložili situacijo,samo niso nič odgovorili.
Prejšnji teden ko je bila kr močna burja je še eno polkno v drugi sobi se je kljukica ki zadržuje polkno, ko je odprto obrabila, ker kljukica ni prava. Polkno ob burji tolče v kljukico, ta pa se obrabi. Kljukice ki so jih montirali ni namenjena za ta tip polken in je neprimerna. Sedaj se polkno ob burji odpira in zapira, odvisno kam piha. Prav tako se je tudi okvir razmajal in ga je potrebno pritrditi v zid.
Na Simer kličem najmanj 3x na mesec in obljubljajo da bodo prišli.Zadnji mesec ko kličem so mi rekli da v našem kraju so imeli montažo in da so zvonili pri nas doma in nas tudi poklicali po telefonu.Samo nas ni nihče klical in 95% da ni nihče zvonil pri nas doma.Saj sem jaz večina dela dneva doma.
Imate kakšen nasvet kaj naj naredimo?Hvala

llilika

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

31. mar 2013 19:24

Oprosti ampak tole tule je kar nekaj. Polkna skoraj gotovo niso pritrjena na fasado. Na fasado se pritrdi polkenske zadržače. Kaj je zate zid in kaj fasada. Določeni posebni polkenski zadržači so montirani že na samem pantu, vendar za vaš kraj niso primerni. Zato so najbrž montirali klasične zadržače, ki pa so dobavljivi samo v določenih merah, in tako žal pri novogradnjah, ki imajo debelejšo izolacijo ne pridejo dlje kot samo v izolacijo. Po moje ste pri navodilih za vzdrževanje najbrž dobili navodila, kjer je običajno napisano, da morajo polkna ob vetrovnem vremenu biti zaprta. Če vam polkna tolčejo ob ˇˇkljukicoˇˇ in se te obrabijo za to ne more biti kriv proizvajalec.

Sedaj se polkno ob burji odpira in zapira, odvisno kam piha. - za moje mišljenje si s tem povedala vse. Polkno mora biti ob vetrovnem vremenu zaprto!

Pametno se dogovorite, polkna pa zapirajte.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

2. apr 2013 15:13

mizarka je napisal/a:

Oprosti ampak tole tule je kar nekaj. Polkna skoraj gotovo niso pritrjena na fasado. Na fasado se pritrdi polkenske zadržače. Kaj je zate zid in kaj fasada. Določeni posebni polkenski zadržači so montirani že na samem pantu, vendar za vaš kraj niso primerni. Zato so najbrž montirali klasične zadržače, ki pa so dobavljivi samo v določenih merah, in tako žal pri novogradnjah, ki imajo debelejšo izolacijo ne pridejo dlje kot samo v izolacijo. Po moje ste pri navodilih za vzdrževanje najbrž dobili navodila, kjer je običajno napisano, da morajo polkna ob vetrovnem vremenu biti zaprta. Če vam polkna tolčejo ob ˇˇkljukicoˇˇ in se te obrabijo za to ne more biti kriv proizvajalec.

Sedaj se polkno ob burji odpira in zapira, odvisno kam piha. - za moje mišljenje si s tem povedala vse. Polkno mora biti ob vetrovnem vremenu zaprto!

Pametno se dogovorite, polkna pa zapirajte.



mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

 

Stanovanje oziroma blok je star nekaj čez 30 let.Zakaj pa mislite da so polkna da jih boš uporabljal ali ne.A zdej kadar bo vetrovno boš zapiral polkna lepo vas prosim.Če stara polkna so bila zmeraj odprta in niso se premikale, ne vem zakaj zdaj ne bi smeli imeti odprta polkna.Če bi bila polkna prov narejena in montirana se ne bi okvir razmajal.

 

llilika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2013 19:53

K mizarkinemu pisanju še tole:

http://simer.si/p67/sencila/polkna

Črno na belem napisano, čemu služijo polkna.Začiti pred vetrom, dežjem... Ko so zaprta, predvidevam.

Za reklamacijo se lahko obrneš tudi drugam, če z njihove strani ni odgovora.

Loni Makaroni

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

16. apr 2013 1:10

Zdravo! Nisem več klicala v poslovalnico Simer od 1.objave poslala sem mail in zraven dopisala,če ne uredijo stvari v roku 14-dni jih prijavim na inšpekcijo za varstvo potrošnikov.In glej ga zlomka naslednji dan so nas klicali in prišli čez teden in uredili.Samo še vseeno  jih nikomur ne priporočam.

llilika

prvilum  

član od: 11.2.2014

sporočila: 1

11. feb 2014 18:28

Morate vedeti, da Simer ne proizvaja vseh svojih izdelkov tako kot nobena druga takšna firma ne. Oni samo sestavijo, pridejo in zmontirajo tako, da ni od njih odvisno, če je kakšen delec uničen. Pač pokličite in se bo uredilo. Ililiiladiaids al kaj si, si si pa sama kriva, ker kličeš v napačno poslovalnico. Če Koperska ni toliko časa uredila se kliče na ta glavno v Celje in se tam pritoži, ker je tam veliko večja kvaliteta dela in vsega. Če se ne motim so sedaj tako ali tako vse ostale poslovalnice zaprte za zagotavljanje najvišje kakovosti vse izhaja iz "centra".

prvilum

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. feb 2014 20:03

Auč, spet nekdo s težavami na področju razumevanja, očitno še prebral nisi, zadeve je Ililika že pred desetimi meseci uredila. In glede na napisano tudi uspešno.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti