Ponesrečene breskvice

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

tema odprta - 27. mar 2013 0:41 | ogledi: 4.861 | odgovori: 9

Se lahko kaj naredi z ponesrečenimi breskvicami? Se jih lahko kako drugače uporabi, da ne bo vse šlo v koš? Na izgled niso pravi, sladkor je res tisti grobi... Ne vprašam za sebe, ena me je vprašala in sedaj vas vprašam kaj mislite?

tarja2

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

27. mar 2013 1:29

Lahko se naredi na primer nekaj ježkom podobnega: vse skupaj zmiksaš, doliješ potrebno količino tekočine (rum ali sok ali mleko...) in oblikuješ kroglice  in jih povaljaš v orehih, kokosu...

Ali narediš neke vrste torto: plast razrezanega in navlaženega testa premažeš z mešanico mase za koščice, zmešano s smetano in/ali mascarponejem, prekriješ s preostalim testom, spet navlažiš in okrasiš na primer s smetano.

Samo ne v smeti

lp

 

mzm

evy_3  

član od: 31.7.2008

sporočila: 70

27. mar 2013 7:21

Vsakič, ko vidim, da bo nekaj romalo v koš, me kar nekje zaboli. Ali dejansko vsako stvar, ki se ne posreči popolnoma, vržete v smeti? Prav v smeti?

Pa so breskvice tako ponesrečene, da niso za jesti, ali pač izgled ni ta pravi?

Če je zelo grob sladkor, bi ga sama pred miksanjem poskusila vsaj deloma postrgati iz breskvic, saj bodo drugače ježki/kroglice "škripali" med zobmi. Drugače pa to ni slaba ideja.

 

Lp,

evy_3

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

27. mar 2013 7:48

 

Lahko se jih uporabi tudi za tortno osnovo, kakšne ploščice s suhim sadjem in oreščki, uporabi za 'grmado' (plast biskvita, plast vanilijeve kreme ...) ...

V bistvu je veliko možnosti.

trac

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. mar 2013 11:22

Ponesrečenih breskvic ni....edino če so ploščate...potem so piškoti..če so nadevane,naj jih spravi v škatlo ,da se okusi prepojijo in se zmehčajo....ali pa se zmrznejo ..odtaljene so lepo mehke....samo v smeti ne....marsikdo bi jih z veseljem pojedel...

lp goga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. mar 2013 11:46

Maso zmečkaš, preliješ z rumom in pomarančnim sokom, dodaš še malo čokolade v prahi in anrediš kroglice, povaljaš v mletih orehih ali preliješ s čokolado. Ali maso uporabiš kot nadev za torto.

Nič naj ne roma v smeti.

mamamia

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

27. mar 2013 12:39

Ali pa jih daš meni. Mene oblika ne moti, okus pa.

pirnica

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

27. mar 2013 12:56

Hvala vam! Vas sem še hotela vprašati za nasvet, ker sem tudi sama rekla da nesme NIČ v smeti! Bom danes videla te breskvice in potem kar sama nekaj naredim iz njih, kot sta predlagali mamamia in mišzmoke! Če pa niso tako ponesrečene kot pravi, pa jih naj spravi v škatle, kot je predlagala gogad. Saj mene tudi zabolelo, ko je rekla da jih bo vrgla v smeti.

Hvala!

tarja2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti