Kontaktne leče

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. jun 2014 8:39

Sunny09 je napisal/a:

 

Aja, in lepa hvala kulinaričarki, ki je opozorila na to stran!

Sunny09

 

Me veseli, da se je zadeva prijela.

Loni Makaroni

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

2. jun 2014 12:31

Ne samo, da se je prijela, jaz jo razpečujem  prijateljem

marjja

terezijslo  

član od: 13.1.2014

sporočila: 11

22. jul 2014 15:37

Mene pa zanima, če ima še kdo težave z lečami Oaysis od Johnsona (14-dnevne). Sem sicer začetnik, ampak se jih nikakor ne morem privaditi. Tja do 4 ure še zdržim, potem pa kot bi mi nekaj v oko rezalo. Tudi kapljice ne pomagajo. Bi bilo morda boljše če poskusim s 30-dnevnimi od Ciba vision? Ima kdo boljše izkušnje s to znamko? Prosim za nasvet :)

terezijslo

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. jul 2014 15:45

S takšnimi težavami se moraš obvezno in čimprej obrniti na svojega okulista, ker z očmi se ni za hecat. Proizvajalcev leč je precej, pa naj ti predpiše kakšnega drugega, ki ima leče za bolj občutljive oči. 

Ognjič

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. jul 2014 10:08

@terezijslo

Sama nisem imela nikoli težav s pekočimi očmi zaradi leč. Sem pa imela težave s pekočimi očmi zaradi premalo spanca (po navadi so bile s tem težave v kakšnem decembru v časih, ko smo decembra več rajali in manj spali).

Ker sem poznala razlog, se nisem obremenjevala.

Je pa v moji okolici kar nekaj ljudi tožilo zaradi "pekočih oči po tem, ko so dobili nove leče" in se je potem kar dostikrat izkazalo, da leče niso bile temu krive. So pa bile težave vse od

- virusov, ki so jih staknilni na rokah in jih niso dobro očedili (na kljukah je obilo svinjarije, zlasti v javnih prostorih, pa ljudje so fasali kakšne viruse od otrok v vrtcu....ipd)

- drugih bolezni, ki še niso eruptirale, so se pa najavljale.

Tako da razmisli, kako stojiš s splošno zdravstveno sliko, koliko tekočine in mineralov vnašaš vase itd... In seveda, ob upoštevanju tega se posvetujm z okulistom.

Je pa tudi tako, da so lahko leče okej in da je tvoja zdravstvena slika okej, pa se s tekočino za hrambo leč ne ujameta.

Vendelina jr.

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

23. jul 2014 10:52

Žal je tako, da vsi ne prenesemo leč. Sama sem bila ob precej denarja, ker sem skušala najti leče, ki bi jih lahko nosila več kot dve uri brez groznega občutka peska v očeh...ne glede na moje zdravje, na higieno, najkakovostnejše leče - ni šlo! Imam pač zelo občutljive oči. 

eta

mojcika1989  

član od: 28.10.2014

sporočila: 1

28. okt 2014 8:25

Ste kdaj nabavili kontaktne leče preko interneta? gledala sem spletno trgovino (odstranjeno zaradi olitne reklame Moderator2)
in me zanima če je kdo za skupni nakup in je iz okolice celja. Da opravimo malo večji nakup in prosimo za kakšen popust :)



mojcika1989

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. okt 2014 10:41

Te leče so po zelo ugodni ceni in ne vem, v čem je hec se it nek skupinski nakup. V primerjavi z mojo lokalno optiko so skoraj 50 % cenejši. Sama sem jih sicer ravno včeraj naročila na portalu, do katerega je povezava na prvi strani te teme in še ne tako dolgo nazaj je bilo občutno ceneje jih kupit v Nemčiji, kljub poštnini, kot pa pri nas.

Me veseli, da so se tudi naši prodajalci teh reči odločili sebi odrezat malo tanjši kos pogače , pa najbrž zaradi tega ne bodo obubožali. Naslednjič jih gotovo naročim preko zgoraj navedenega portala.

Ognjič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. okt 2014 11:37

Ne vem, jaz kot sumničavo dete sem takoj pomislila na reklamo. No, svoje še vedno anročam iz D, so še vedno vsaj 20% cenejše kot pri nas.

Loni Makaroni

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

28. okt 2014 15:09

Jaz tudi, Loni, poleg tega še za sina in hči. Kar se občutljivosti oči tiče, pa jaz že preko trideset let vztrajam pri poltrdih lečah. Ko sem vmes poskusila z mehkimi, sem staknila tako vnetje, da je bil potreben Tobrex in par dni čiste teme, tako da vsak mora sam ugotoviti, kaj mu ustreza.

 

Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti