Polomljen glinen krožnik

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

tema odprta - 6. mar 2013 20:05 | ogledi: 6.703 | odgovori: 9

 

Pozdravljeni,

 

Glede na to, da ste na Kulinariki zbrani mojstri ter strokovnjaki z vseh področij, upam da mi boste lahko pomagali pri moji težavi.

 

Letos sem mami želel za 25. marec pokloniti nekaj posebnega in tako mi je uspelo preko prijatelja iz Uzbekistana dobiti lep glinen krožnik z motivom Xive, starodavnega mesta na Svileni cesti. Prijatelj je krožnik ustrezno zapakiral in poslal priporočeno po pošti, danes sem pošijko tudi prejel. Veselje ob tem unikatnem darilu je splahnelo ko sem pošiljko odprl in videl da je šel krožnik na 4 dele.  Glede na to, da je šla pošiljka tudi preko carinske pošte bom kontaktiral tudi njih ali je bila poškodba prisotna že ob pregledu, Vas na kulinariki pa sprašujem za nasvet ali obstaja kakšno lepilo s katerim bi bilo mogoče to čim bolj natančno zlepiti skupaj saj si mami zelo želi krožnik obdržati.

 

Hvala vsem za odgovore,

Kristijan

planet_food

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. mar 2013 20:24

Hjoj, na carinski posti so tudi meni ze kaj unicili. med drugim porocna vabila :'( dvomim da ti bodo priznali

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. mar 2013 22:56

Za tegale piše, da lepi tudi glino: http://www.mitol.si/delnicarji/mekol_creative.asp

Moj glineni model za potico smo nekaj let nazaj zalepili kar s sekundnim lepilom in še vedno drži, kljub uporabi.

tulka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

7. mar 2013 13:46

Se kar strinjam s tulko - tudi moj mož je spominski glinen krožnik zalepil s sekundnim lepilom, nato je celotno površino premazal s prozornim lakom, se skoraj nič ne vidi, da je bil razbit in še vedno drži.

babka1951

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

7. mar 2013 13:51

Morda bi se po pomoč obrnil na kakšnega restavratorja, ker sekundarji res niso lepila za bolj "resne" stvari. Doma že prilepiš ročaj k skodelici za "vsakdanjo" kavo. Menim, da je ta krožnik bolj dragocen in bi bila res potrebna strokovna pomoč. Upam, da bo uspelo rešiti krožnik.

LP

McNena

Mygrace

sporočila: 6506

7. mar 2013 15:10

Tulka, v tistem glinenem modelu pečete?

Mygrace

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

7. mar 2013 19:58

Predlagam, da pokličeš gospoda, ki je vodil eno izmed srečanj v Družbi s kustosom. Če ti ne uspe pridobiti info, mi piši na ZS.

http://www.nms.si/index.php?option=com_content&

paulinne, tudi z žigosanimi znamkami smo lahko dobrodelni

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

10. mar 2013 11:02

Pozdrav,

Hvala vsem za številne nasvete kako se lotiti nastalega problema. V prihodnjih dneh bom ustrezno urgiral in poskusil čim bolje ohraniti krožnik.

Po poizvedovanju sem tudi ugotovil na katerem delu poti je prišlo do poškodbe - glede na to, da na carinski pošti ni bilo narejenega zapisnika o poškodbi, je pošiljka prispela v Slovenijo dovolj zaščitena in v enem kosu. Iz tega sklepam da paket po pregledu ni bil pravilno zaprt in je med transportom ali dostavo prišlo do premikanja predmetov v njem kar je vodilo do poškodbe. Glede na to, da ima PS zelo nizke zavarovalne vsote, tudi ne bi mogel pričakovati kakšne korektne odškodnine čeprav je krivna na njihovi strani.

 

LP

 

planet_food

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti