Trn v peti

cecika  

član od: 17.2.2013

sporočila: 12

tema odprta - 3. mar 2013 19:55 | ogledi: 25.381 | odgovori: 28

Že vse od jeseni se ukvarjam z mojo peto. Boli, boli in znova boli. Bila seme že na terapiji z ultrazvokom, letos že tudi na terapiji z laserjem, a bolečin ni in ni konca. Kot da bi imela v peti vse razdrobljeno- Dane sem šla po dooolgem času na daljši sprehod in --- boljše da ne bi šla. Ogromno sem že prebrala o tej temi in upam, da je še kaj, kar še ne vem. Blokada v peto,operacija - to je vse na zadnjem mestu. Pomagajte mi, kako se znebiti teh težav-

cecika

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

3. mar 2013 20:07

Pomagali ti bodo zdravniki-z besedo pa se takšnih težav ne da rešiti.

andreja m

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2013 20:23

Operacija je itak zadnje, kar  ti zdravniki svetujejo, ne vem pa, zakaj si zoper blokado? Jaz sem imela te težave, a po blokadi  je bil blažen mir, nobenih bolečin. Zdaj minevajo dobra tri leta od takrat, in le tu in tam občutim bolečino, a ni omembe vredno. Sem pa nosila v čevljih en tak silikonski vložek, da peta mehko sede, in so bolečine bistveno manjše.

 

Blokada malce zapeče, ko ti dajo injekcijo, nekaj dni imaš povoj na nogi, a to ni nič v primerjavi z bolečinam, če se za to ne odločiš. Jaz sem se za blokado odločila po terapiji z ultrazvokom in laserjem.Je bilo sicer nekoliko boljše, manj je bolelo, a še vedno kar precej, Blokada je pa pomenila odrešitev.

 

Res ne vem, zakaj so proti blokadi?

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

3. mar 2013 20:48

Mamamia, jaz sem prva med njimi - blokad se bojim kot "hudič križa".

 

Sicer, pred leti smo govorili o "trnu v peti". Leta 2004 sem imela probleme s peto in kalcijem... in po 10-dnevni terapiji, kot da si odrezal, nobenih problemov več.

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1275

 

Pozdravček!

cecika  

član od: 17.2.2013

sporočila: 12

3. mar 2013 21:42

Ja vse te forume sem že prečikirala, in iskala še kakšno možnost, da si pomagam sama, od mazanja z ledom, vložki,in hvala bogu zimi, da sem lahko tudi več mirovala, a zgleda, da imam bolj trdovraten primer. In glede blokade, ja, več je mnenj okoli tega, a kar veliko, da pomaga bolj za kratek čas, potem pa se rado ponovi. Ne vem, no.. Skratka veliko je različnih mnenj. In ko pomislim, da bo prišel čas za v hribe...

 

cecika

loli  

član od: 12.1.2008

sporočila: 13

3. mar 2013 22:33

Nedolgo tega sem se srečala bivšo sodelavko, ki se je upokojila. Vsa leta je opravljala delo stoje in zadnja leta z neznosnimi bolečinami, med drugim tudi zaradi trna v peti. Povedala mi je, kako se je tega rešila - sliši se nenavadno, a ona pravi, da ji je pomagalo: suho razkoščiščeno slivo je dala na peto in jo povila s povojem, nato je obula nogavico in hodila, da se je sok, ki ga vsebuje sliva vtrl v kožo. Jutri jo bom še 1x vprašala, koliko časa je to delala, pa javim.   

loli

cecika  

član od: 17.2.2013

sporočila: 12

3. mar 2013 22:46

Ja, tudi to sem že zasledila, in zdaj bom tudi probala. -bi že, pa sem jih raje pojedla...  

cecika

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

4. mar 2013 9:44

Te težave se je težko rešiti. Predvsem je treba okrepiti stopalne vezi. Najboljša vaja je stiskanje prstov, npr. sedimo na tleh s stegnjenimi nogami in potem močno stisnemo prste na nogah, zadžimo 10 sekund in potem sprostimo. Če so vezi slabe, nas lahko na žačetku prime tudi krč. Vajo ponovimo večkrat in tudi večkrat dnevno. Zelo dobra vaja je tudi pobiranje stvari s prsti. Kakšno krpo poberemo s prti in jo preložimo na drugo mesto ter nato to ponovimo, kasneje probamo s težjimi stvarmi (kakšnim kamnom). Paziti moramo tudi, da imamo zadosti udobne čevlje (ne preozke, pretde podplate ali previsoke pete), ker se drugače stopalane mišice pri hoji pravilno ne obnašajo. In vedno jih dobro ogrejmo. Predvsem pa moramo biti zelo potrpežljivi. 

trac

loli  

član od: 12.1.2008

sporočila: 13

4. mar 2013 10:22

Cecika, suhe slive - nekaj v usta, nekaj pa na peto. Ha, ha. Menda pomaga tudi čebula.

Tako, znani zeliščar Jože Majes je o tem velikokrat govoril. Izdal je tudi knjigo - Zdravnik zdravi - narava ozdravi in na TV3 ima vsako sredo zvečer oddajo, kamor se lahko pokliče v živo in pove, kako in s čim si pomagat na naraven način. Upam, da ti bo res pomagalo.  

 

loli

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2013 15:32

Moja - in ne samo moja izkušnja - je, da stvari, kjer so kosti in ligamenti v igri, super popravlja tradicionalna kitajska medicina. Sama sem imela dve izkušnji, kjer mi je uradna medicina predlgala operacijo, pa mi je TKM dvakrat pomagala, da operacija ni bila potrebna. Vidim, da tudi precej uspešno odpravljajo težavo, ki se ji reče trnv peti.

 

Tisto o slivah in čebulah me pa spominja na pravljico o letečih slovnih.

Vendelina jr.

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

4. mar 2013 19:58

Ali lahko opišete postopek pomoči TKM?

Nikita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti