Kremne rezine - prave "stare" kremšnite"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. feb 2013 7:52

JAz grem mimo Ilicha ne da bi pogledala tja, kaj šele sedla, ker mi je prejšnja slaščičarna preveč globoko v spominu ostala -  še iz otroškh let pomnim tamkajšnje odlične zagrebške in kremo v kozarcu. PA prve princeske smo tam jedli, več kot 40 let nazaj. Saj ne rečem, da Ilich nima dobrih reči, a "moja" slaščičarna ne bo nikoli. BI mi bilo kot skrunitev najlepšega spomina. IRacionalne misli pač, kaj morem.obujanje nekdanjih znanih MB slaščic.

 

Javi se, ali pa počakaj na lepše vreme, pa bova šla vrt na Grajskem trgu preverjat, kako uspeva

 

 

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. feb 2013 12:53

mamamia je napisal/a:

JAz grem mimo Ilicha ne da bi pogledala tja, kaj šele sedla, ker mi je prejšnja slaščičarna preveč globoko v spominu ostala -  še iz otroškh let pomnim tamkajšnje odlične zagrebške in kremo v kozarcu. PA prve princeske smo tam jedli, več kot 40 let nazaj. Saj ne rečem, da Ilich nima dobrih reči, a "moja" slaščičarna ne bo nikoli. BI mi bilo kot skrunitev najlepšega spomina. IRacionalne misli pač, kaj morem.obujanje nekdanjih znanih MB slaščic.

 

Javi se, ali pa počakaj na lepše vreme, pa bova šla vrt na Grajskem trgu preverjat, kako uspeva

 

 



mamamia




O to pa to. Sem že večkrat slišal da ILICH le deluje in vzbuja tiste PARIŽANSKE občutke na svoji več desetletni tradiciji. Škoda. A ohranil ga bom v lepem spominu. Spominu na nono, najine sprehode, snežne meteže, kepanje, sadne kreme v kozarcih ter zagrebške.

Vrt na grajskem trgu praviš. To pa mrbit vleče na FLORIJANA, ampak saj tam ne delajo omenjenih zadev, ali pač? Ali sem zamenjal grajski trg in dejansko dobrote prihajajo iz grajske kavarne. Vsekakor bo lepo in sončno vreme, ter razvajanje doprineslo k najinemu počutju. Drugače pa vmes hitim, da nekaj v sebi potešim. Katera je torej, draga mamamia, tvoja NAJ NAJ OMILJENA slaščičarna v mestu. Tokrat HOTEL DRAŠ pustiva ob strani.

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

junij  

član od: 27.3.2009

sporočila: 21

5. feb 2013 8:51

Spoštovani!

Moram poročati, da sem v nedeljo "prišla" do super kremšnite.

V nedeljo popoldne sem se zapeljala v Domžale h Lenčku, pa imajo ob sobotah in nedeljah zaprto.

Odprto sem našla kavarno Veronika v starem centru Kamnika. Imajo zares čudovite naravne, sveže kremšnite. Za domov sem vzela še nekaj tortic, ki so se izkazale tudi enkratne - imajo sočno testo polnega, konkretnega okusa in čudovite kreme. Pa še zelo prijazni so.

Vem, da me bodo še večkrat videli.

Lep pozdrav!

junij

neroinmacko  

član od: 1.2.2013

sporočila: 5

6. feb 2013 15:35

hvala za nasvet. ugotovila sem da zaradi smetane. a odvisno pri katerih kremšnitah. pri nekaterih mi smetana ne škodi. :)

neroinmacko

mjm  

član od: 25.4.2010

sporočila: 2

1. mar 2014 16:06

najboljše kremne rezine imajo v Novem mestu na glavnem trgu. Jedla sem jih tudi na Bledu, vendar po mojem mnenju se ne morejo primerjati z novomeškimi. Vsem, ki jih še niste poskusili jih toplo priporočam.

Mojca :D :D :D

mjm

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. mar 2014 12:50

Jaz pa sem čisto pred kratkim jedla res zelo dobre kremšnite pri Žabarju v Ljubljani. Pa še malo manjše so, da teknejo tudi po kosilu.

teta torta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

2. mar 2014 18:58

Kaj ste sigurni, da so to "taprave" kremšnite? Nekje sem slišala ali prebrala, da se po HACCApu nesmejo več uporabljati "živa" jajca.

 

Pozdravček!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

2. mar 2014 19:15

Po Haccp-u se jajca ne sme uporabljati tam kjer so surova. Kremo za kremšnite se pa kuha in se jo lahko uporablja. LP, Saša

Mir in dobro!

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

2. mar 2014 21:14

ta prave imajo tudi v slovenj gradcu v slaščičarni v centru

Lakica

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

5. mar 2014 14:57

Ja, ja.... pri Šrimfu -slaščičarna s tradicijo :) v Slovenj Gradcu so čist taprave, domače...mmmmm :)

bosa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti