Torta v obliki knjige

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

tema odprta - 22. jan 2013 11:09 | ogledi: 9.827 | odgovori: 19

Spoštovani uporabniki in uporabnice foruma!

 

Sem čisto nova članica te strani in kot prvo vas moram pohvaliti z vašimi super nasveti in seveda okusnimi recepti! Večkrat ko ne vem kako neko stvar narediti pokukam na to stran in rešitev je takoj na dlani.

 

Skratka, naslednji mesec delam torto za tastov rojstni dan (70 let) zamislila sem si torto v obliki knjige zdaj pa nastane problem kako vi naredite iz navadnega ( kvadratnega ) biskvita knjigo? drugi problem pa je, da bo na zabavi približno 70-80 ljudi in me zanima kakšno torto bi morala spečti? Oziroma koliko tort, torto, da bo dovolj za vse goste, če gledamo na ene normalne solidne kose.... Vedno pečem v pekaču od pečice...

 

Najlepša vam hvala za vse nasvete in ideje!

Verjamem, da boste tudi za moj problem našli rešitev, hvala!

Lp

Darija50

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

22. jan 2013 16:46

Darija, v spletni trgovini Žita imaš za kupit pekač za torto v obliki knjige, če rada in dosti pečeš se ti splača kupit. Stane 24E cca. Tako, da ti pošljejo po pošti, če nisi iz Lj., ker je ta trgovina v Črnučah. Je malo problematična oblika za prerezat ampak jaz sem jo dala kar po sredini na pol, nato po plasteh prerezala, nafilala in nato na podstavek položila skupaj in se ni nič poznalo, kar jo tudi obmažeš s kremo.

Pa dobro peko želim!

branka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. jan 2013 17:46

Lahko bi jo  oblikovala s kremo..Ravno dno ,krema ,še ena plast biskvita,krema ki jo oblikuješ kot pol knjige in na vrhu  biskvit...narediš še drugo polovico,sestaviš in premažeš z glazuro,okrasiš....

Dobrodošla med nami



lp goga

Sporočilo je spremenil(a) gogad dne 22. 2013 17:49

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

22. jan 2013 17:55

Jaz delam kot gogad, pekač se ti splača kupiti edino, če boš velikokrat pekla torto v obliki knjige, pa še to se mi zdi nekako brezveze, ker ne moreš prilagoditi velikosti. Zadnjo plast kreme pač nadevaš tako, da je na sredini malo manj kreme in na robovih. Če želiš pa lahko preden zrežeš biskvit po plasteh, z dolgim nožem obrežeš v obliko, da boš dobila tako, kot bi spekla v pekaču.

Ravno vidim, da si napisala, da rabiš veliko torto. Jaz bi naredila v velikosti dveh pekačev iz pečice, res pa je, da imam nekoliko širšo pečico, kot običajne, tako da če imaš bolj majhno, bo verjetno tudi torta malo premajhna... Jaz ponavadi preračunam glede na površino in računam, da je za en kos cca 35 cm2. Pri meni je recimo biskvit iz velikega pekača velikosti 32x42 cm, to je 1344 cm2, in če deliš s 35, dobiš, da je dovolj za 38,5 kosov. Vedno delam po tem preračunu, naredim za toliko kosov, kolikor je povabljenih, ampak vedno tudi ostane cca četrtina torte, čeprav nekateri vzamejo dodatni kos

*Alisha*

Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 22. 2013 18:03

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

22. jan 2013 19:31

jaz sem spekla 2 malo manjša pekača kot je pekač iz pečice - 1 svetlega in 1 temnega in potem skupaj sestavila...pa tudi ni nič narobe če je ena stran višja kot druga...pač ni knjiga odprta na polovici ;-)

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

23. jan 2013 21:15

Najlepša hvala vsem res!

 

Zanima me kakšne so mere tistega pekača? In če mi lahko prosim posredujete povezavo, kje ga lahko naročim ker nisem iz okolice Ljubljane...

 

Sem pa razmišljala, da bi spekla kar dve torti vobliki knjige, eno sadno in drugo čokoladno...

 

Hvala!

Darija50

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

24. jan 2013 5:41

Darija50, mislim, da se ti splača kupiti model v obliki knjige, če pa meniš, da bo premalo za toliko ljudi, pa speci večjo pravokotno podlogo iz biskvita v velikosti tvoje pečice  in položi knjigo nanj. Prepričana sem, da je to najbolj enostavna rešitev.

Sweetie

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. jan 2013 12:59

dimenzije pekaca so 38x30x7. Jaz bi ti svetovala da naredis tako kot predlaga Alisha. Za tako stevilo ljudi mi je vsec tudi deteljica. Priporocam v branje pa se tole.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

25. jan 2013 9:22

Nevem kako naj se vam zahvalim res! Najlepša hvala vsem in vsakemu posebaj!

 

Kupila sem model v obliki knjige, ker sem kasneje ugotovila, da imam premali hladilnik, da bi zložila več tort skupaj heh...

Prav tako sem v tej isti trgovini ( Pekarni Vrhnika ) kupila še tičino maso in barve, tako da zdaj že veselo izdelujem rožice in listke!

 

Res ne morem verjeti, najlepša hvala za takšen trud!

Ko bo torta končana jo bom z veseljem delila z vami HVALA!

 

Lp

Darija50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. jan 2013 12:13

Super, Darija50! Se že veselim slikice!

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti