Pecivo orehi

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

tema odprta - 10. feb 2004 11:19 | ogledi: 7.924 | odgovori: 3

Spekla sem "orehe" po dveh različnih receptih. V obeh je veliko masla in so zame ti piškoti sicer dobri, lepi, ampak veliko premastni. Ima kdo idejo za kakšno drugo vrsto testa, s katerim bi se dalo napolniti modelčke za orehe (na primer biskvitno). Je kdo že poskusil? Se bi biskvitno testo "prijelo" modelčkov. LP, Barb

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

10. feb 2004 13:27

Masla je zato veliko, da se ne primejo modelčkov. Jaz sem del masla nadomestila z jajcem. Zadeva je uspela. Orehi se niso drobili in z lahkoto so šli iz modelčkov. LP, PACKA

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

22. feb 2004 10:52

Takšne "orehe" sem (med drugim) spekla za lanski božič. Mislim pa, da bi se dalo v modelčkih tudi lepo speči "medvedje šape" 30 dag moke, 10 dag mletih orehov, 7 dag sladkorja v prahu, 15 dag masla, 1 jajce, 2 vanilijeva sladkorja. Moko in maslo dobro predelaj, dodaj ostale sestavine in napravi gladko testo. Naj počiva na hladnem vsaj 1 uro. Napravi tanek valj in ga razreži na manjše koščke. Nadevaj jih v modelčke za orehe in jih speci svetlo rjavo pri srednji vročini pri 180 stopinjah C. Lp Katja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

24. feb 2004 14:14

Moj recept za "orehe" je naslednji: 25 dkg masla 40 dkg moke 10 dkg mletega sladkorja 12 dkg mletih orehov 2 žlici kakaa Bela krema mi ni preveč všeč v orehih, tako da jih skupaj zlepim kar z evrokremom in so odlični. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti