Smetana za stepanje

mettem  

član od: 15.2.2011

sporočila: 13

tema odprta - 7. jan 2013 21:30 | ogledi: 13.543 | odgovori: 34

Pozdravljene,

 

imam zelo malo kilometrine v kuhanju in se obračam na vas:)  Katera smetana za stepanje je najboljša? Pred kratkim sem jedla pecivo, na kateri je bila smetana zelo mehka, nič mastna, nežna.... v glavnem zelo dobra. Katero uporabljate ve?? Kako veste kdaj je pravi čas, da se ne stepa več, da ne bo pretrda??? V glavnem kaj in kako je treba narediti, da bo smetana odlična?

 

 

 

 

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

7. jan 2013 21:39

Meni oz. našim je najboljša smetana za stepanje sladka smetana Mu, Ljubljanskih mlekarn. Nekoliko ceneje prideš skozi (kvaliteta ostaja enaka), če vzameš 500 ml rumen tetrapak sladke smetane Mercatorjeve blagovne znamke, ki jo tudi proizvajajo Ljubljanske mlekarne - 250 ml smetana v rumenem tetrapaku (Mercatorjeva blagovna znamka) se ne naredi lepo, ker je drug proizvajalec.

http://www.mojalbum.com/tajda

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. jan 2013 21:41

Meni je najboljša alpska smetana za stepanje. Koliko mora bit trda je pa odvisno od sladice. Na jabolčnikov kolač dam npr. mehko stepeno smetano, na kremšnite srednje trdo, v torte pa čvrsto. Če je še premehka dodam kremfix.

saša

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

7. jan 2013 21:44

Najbolj verjamem sladki smetani Pomurskih mlekarn:

Stepam jo tako dolgo dokler lahko posodo obrnem "na glavo". Ne smejo se videti grobe sledi metlic, takrat je smetana že pretrda.

Pozdravček!

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. jan 2013 21:51

Uporabljam alpsko smetano za stepanje,ker dalj časa stoji in jo imam vedno na zalogi...in edina ,ki se mi ne spremeni v puter:)

lp goga

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jan 2013 21:59

meni je najbolj dobra za jesti alpska. 

Pri smetani je najvažnejši procent maščob. pod 33% ali celo 35% ni nobene garancije, da se bo zagotovo stepla, še posebej če se dela kaj bolj delikatnega. Tako da malo denarja malo muzike pri smetani definitivno obstaja (saj se stepe, vendar ne vedno in več šans je, da se pariške kreme ponesrečijo, poleg tega se jo težje stepe v jogurtovo kremo, če jo stepamo z jogurtom). O rastlinski pa škoda besede izgubljat..po ustih naredi čuden masten film, ki se ga še z megliom težko znebiš .. raje ne uporabim smetane, kot da bi to. Je pa silno popularna pri južnih sosedih. Tam včasih pravo smetano kar težko najdem. Imajo radi te subsitute.

Zame najboljša kvaliteta za minimalno ceno pomeni sparova mala rumena

evy_3  

član od: 31.7.2008

sporočila: 70

7. jan 2013 21:59

Tudi sama se strinjam, da je Alpska smetana za stepanje najbolj zanesljiva, po okusu mi pa je daleč najboljša Hoferjeva smetana v belo oranžnih lončkih (stepati jo je pa skoraj obvezno treba s kremfixom).

evy_3

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

7. jan 2013 22:10

Jaz sem zadnjič naletela, ko sem iskala smetano, na kremo za stepanje.Naš proizvod se pa ne spomnim čigav. V tetrapaku 1 liter.Stepla se je tako hitro,da nisem mogla  verjeti.V receptu je bil želir, ki pa gat ukaj sploh ni bilo treba in tako mislim, da je v tej kremi že kaj takega noter, čeprav na embalaži ni bilo navedeno.Krema je bila izredno čvrsta.

dari

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jan 2013 0:09

Rastlinska ane? 

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

8. jan 2013 5:27

Dari - mislim da je pomurskih - bannanna - res je rastlinska. Je pa zelo nevtralnega okusa, in za moje pojme drugačna od ostalih rastlinskih smetan. Tudi zelo dobro obstojna. Tudi meni je všeč. Smetane pa na splošno rabim malo, ker nismo navajeni  tako - rastlinsko smetano pa uporabljam pri pripravi raznih krem za peciva.

 

tedyka

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

8. jan 2013 6:04

Jaz kupujem kar Sparovo, pa tudi z Eurospinovo v lončkih sem zadovoljna. Hoferjeva ima premočan okus po maslu, pa mislim, da je tudi/preveč sladkana. Jaz dodam eno čajno žličko mletega sladkorja na eno smetano, pa ne zvrhano. Mi je takoj presladko.

Rastlinske smetane ne uporabljam, niti ne jem peciva, če je taka smetana v njem. Jo zaznam na meter daleč.

Se mi pa še nikoli ni zgodilo, da se smetana ne bi stepla. Kvečjemu se bojim, da bo nastal puter. Kremfix uporabim takrat, kadar bo smetana ali krema iz nje stala bolj dolgo, da ne bi začela puščati vode.

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti