Smetana za stepanje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. jan 2013 7:20

Jaz prisegam na pomursko, kot Dragička, še nikoli nisem dobila putra. Pri alpski pa precejkrat, zato je zdaj več ne kupujem, samo še pomursko. Kako smo si različni, ne? :)

Atina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jan 2013 8:09

Pirnica, saj ne , da se smetane z malo mascob, kot je eurospinova , ne bi dale stepsti. Hitreje se sesirijo oz iz niih nastane puter ali pa taksna grudasta smetana ki je po okusu drugacna. Tisto lepo kremno stanje kar preskocijo in to izgleda tekoce in cez dve sekundi grude.

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

8. jan 2013 9:10

Tudi jaz prisegam na smetano Pomurskih mlekarn, me še ni nikoli razočarala. Mi je bilo kar hudo, ko sem zadnjič mogla kupiti Hulala, pa se mi je zdelo, da ni to, to....Se mi je pa kolegica potožila, da je imela z alpsko smetano katastrofo.

kvačkarica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jan 2013 9:56

Ja saj je možna katastrofa prav z vsako smetano..Pri alpski moraš kar malo vedeti kdaj se ustaviti. in da se stepa v ožjih posodicah in se uporablja mrzlo posodo in da ne sme biti preveč smetane, da niso cele metlice potopljene v smetano, da se zrak lahko vtepe in da se uporablja smetano nad 33% maščob.

 Ja, obstaja cela znanost. Samo če ti ne rata vedno,  se splača malo "troubleshootinga" nardit. 



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 08. 2013 09:56

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

8. jan 2013 11:05

dragička je napisal/a:

Najbolj verjamem sladki smetani Pomurskih mlekarn:

 

Meni je pa tale smetana najslabša, stepa se celo večnost, pa še to nikoli ne doseže potrebne trdnosti.

Meni so najboljše sveže smetane za stepanje, pa vseeno ali od ljublj, celjskih mlekarn, Tuš, Špar. Stepejo se takoj in dolgo obdržijo.

lartep

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

8. jan 2013 11:07

Uporabljam Sparovo ali Hoferjevo sladko smetano. Še prav posebno lepo se stepe, če jo hranim v "fresh" predalu hladilnika. Potem tudi ni treba hladiti sklede, metlic ... teta torta

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jan 2013 11:50

aja, nisem mislila direktno hlajenja, samo da ne daš smetane v vročo posodo recimo ki si jo ravno opral. Takrat se jo splača malo poplakniti s hladno vodo in obrisati.

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

8. jan 2013 14:52

Tudi sama uporabljam predvsem sveže smetane, trajne le izjemoma, izberem tisto, ki ima največ maščob in najnovejši datum, ne glede na znamko.

lp

mzm

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. jan 2013 14:57

Najraje imam Šparovo sladko smetano, ker ima res dolg rok trajanja in ni bojazni, da bi se pokvarila, poleg tega pa je še cenovno ugodna. Nisem pa opazila kakšne velike razlike med različnimi smetanami, le tista iz Lidla se ni in ni hotela stepsti. Poskusila sem tudi že z Mu (ki je resnično draga) in Mercatorjevo, pa sta obe v redu.

JJ

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jan 2013 16:47

Janis ja, obe sparovi, velika in mala sta meni kul. Mercatorjeva je pa okej tista v malem rumenem pakiranju, ne pa modra. Iz lidla pa sem ravno danes videla v letaku da je komaj 30%. Tako, da nizka cena pomeni tukaj resnično slabo kvaliteto. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti