Svež kruh

zala36  

član od: 8.9.2008

sporočila: 65

13. dec 2012 21:17

lijana ne vem kaj misliš pod "resno". vidim, da sem se v prejšnjem odgovoru zmotila, mislila sem 21 g in ne 1,kot sem napisala (sem tudi popravila), in ja 21g se mi vseeno zdi mal velik kvasa na 600g moke, ker moja mami ko peče kruh - sicer klasično s kvascem in v pečici, da 1 kocko(42g) na 2 kili moke,..............in kaj točno naj gledam po 10 minutah gnetenja. ravno to sem zadnjič naredila in ko sem videla eno trdo kepo, ki jo premetava, sem dodala še slab deci mleka, torej skupno slabe 4 dl na 600g moke, rezultat: kruh mi je padel dol. eni pravite, da je za to kriva prevelika količina kvasa, drugi preveč tekočine?? zdaj probavam različne recepte, da vidim kje nareidm napako.

 

lpm

zala36

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. dec 2012 22:27

Lahko količino kvasa zmanjšaš, tako, da uporabiš tretjino kocke. Nisem mislila 10 minut do sekunde točno, pač, ko zgnete toliko, da se vidi, kaj približno je ratalo. In če je kepa trda,  dodaj malo vode in ne cel deci naenkrat, ker rata preveč redko testo. Malo preizkušaj, saj smo se na začetku vsi lovili, potem pa postane vse skupaj rutina.

Lijana

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

14. dec 2012 8:58

Zala, najboljša varijanta pa je da zamesiš kar na roko in bo kruhek veliko slajši kot tisti iz kruhomata

anibas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti