Dobre gostilne v ljubljani

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

4. dec 2012 13:38

Malo manj vzvišenosti prosim, auachiuaua. Res ni potreben tako podcenjevalen ton, niti do gostilne, niti do ljudi, ki v njej jedo.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. dec 2012 13:44

V Via Boni sem večkrat jedla in so nas nazadnje presenetili, da so sinčku prinesli barvice in so bili zelo prijazni.

Je pa res, da ni nič posebnega.

Pri Kopaču je mož jedel zrezek z jurčki, jaz pa ribo in je bilo zelo dobro....verjamem pa, da so nedeljska kosila bolj klasična- ocvrto, pečenke....

Gorjanc je zaprt, ker so zgradili hotel in hočejo biti na višjem nivoju. 

Pozabila pa sem omeniti gostilno pri Poku, tam je tudi zelo dobro, je pa cenovno dražje.

Najbolje bo če gresta na grad, avto pustita doma. Z gondolo se popeljeta in si ogledata praznično okrašeno Ljubljano. Ne vem, če kaj bolj romantičnega kot to, pa še odličnega kuharja imajo. To bo res lepa obletnica, vredna spomina.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. dec 2012 13:44

moderator2 je napisal/a:

Malo manj vzvišenosti prosim, auachiuaua. Res ni potreben tako podcenjevalen ton, niti do gostilne, niti do ljudi, ki v njej jedo.

 

Razumem, g. moderator2, včasih je treba pač reči bobu bob. Ali pa naj ju pošlje kar v Mcdonalds na štacjon. :)

Treba je ločiti dobre domače gostilne in masovne industrijske menze. Gospa sprašuje po prvih, rad bi jo obvaroval teh drugih...

Opozorilo vzeto na znanje.



auachiuaua

Sporočilo je spremenil(a) auachiuaua dne 04.dec 2012 13:45

Mygrace

sporočila: 6506

4. dec 2012 13:45

Ampak je res tak tip

Mygrace

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. dec 2012 13:52

Trixi je napisal/a:

V Via Boni sem večkrat jedla in so nas nazadnje presenetili, da so sinčku prinesli barvice in so bili zelo prijazni.

 Trixi

ok, ena prijazna gesta še ne naredei dobre oštarije :)

Trixi je napisal/a:

Pri Kopaču je mož jedel zrezek z jurčki, jaz pa ribo in je bilo zelo dobro....verjamem pa, da so nedeljska kosila bolj klasična- ocvrto, pečenke....

Trixi

Kopač je super za družisnko kosilo, rojstne dneve, ali v dvoje, za obletnico je mogoče res malo prebučen... Hrana je vedno solidna.

Trixi je napisal/a:

Gorjanc je zaprt, ker so zgradili hotel in hočejo biti na višjem nivoju.

Trixi

točno, pozabil....

Trixi je napisal/a:

Pozabila pa sem omeniti gostilno pri Poku, tam je tudi zelo dobro, je pa cenovno dražje.

Najbolje bo če gresta na grad, avto pustita doma. Z gondolo se popeljeta in si ogledata praznično okrašeno Ljubljano. Ne vem, če kaj bolj romantičnega kot to, pa še odličnega kuharja imajo. To bo res lepa obletnica, vredna spomina.

 Trixi

Nisem še sprobal, slišim pozitivne kritike. Res je pomemben faktor, da imata tudi ustrezen ambient in postrežbo, ne le dobro hrano. Svetujem, da data precej teže tudi temu. Želim srečno roko pri izbiri!

auachiuaua

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

4. dec 2012 13:53

Moj predlog je Le Petit, tudi sladice so nekaj čisto posebnega. 

Rakuncek

Mygrace

sporočila: 6506

4. dec 2012 14:00

Trixi, kje pa je gondola za na Grad?

 

Mygrace

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. dec 2012 14:05

Mygrace je napisal/a:

Trixi, kje pa je gondola za na Grad?

 Mygrace

 

auachiuaua

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

4. dec 2012 14:05

Dobre in cenovno ugodne gostilne so redke, odvisno kaj zate pomeni cenovno ugodno. Jaz raje malo več plačam in vem, da bom dobro jedla, še posebej za kakšne posebne priložnosti. Zagotovo pa ne maram precenjenih gostiln, ala Cubo, kjer so zasoljene cene in nič posebnega. Samo ime pač. 

Če imata rada italijansko kuhinjo (pica, pašta in tudi dobri zrezki), potem je tu Piazza na Parmovi. Pice so super, pašta tudi, po novem imajo tudi zrezke (če želita malo "konkretnejšo" hrano). Ambient je izviren (kar nekaj gostiln v Sloveniji jih kopira), osebje zelo prijazno. Cene normalne.

Če sta pripravljena dati malo več dinarčkov, potem je tu Argentino (meni osebno je meso super), je pa res da imam "veze" in se vedno ekstra potrudijo.

Potem je tu še Kaval: super ponudba, cene variirajo glede na izbiro hrane. Testenine so zelo okusne in ne predrage, solatni bar je ponavadi kar dober. Meso in ribe so spet na višjem nivoju, vendar še nisem bila razočarana.

Če želiš pa domačo hrano priporočam pri Koširju v Tacnu, vendar je to bolj ambient za nedeljska kosila, ne za romantično večerjo.

Jurman je pa tako - velike porcije, šnicl in pomfri, pohani kalamari ... V to smer. Ne preveč romantično. Je pa res, da je cenovno ugoden in temu sledeče tudi popularen. Meni ne potegne.

 

 

 

Gigi_84

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. dec 2012 14:12

Gigi_84 je napisal/a:

Dobre in cenovno ugodne gostilne so redke, odvisno kaj zate pomeni cenovno ugodno. Jaz raje malo več plačam in vem, da bom dobro jedla, še posebej za kakšne posebne priložnosti. Zagotovo pa ne maram precenjenih gostiln, ala Cubo, kjer so zasoljene cene in nič posebnega. Samo ime pač. 

Če imata rada italijansko kuhinjo (pica, pašta in tudi dobri zrezki), potem je tu Piazza na Parmovi. Pice so super, pašta tudi, po novem imajo tudi zrezke (če želita malo "konkretnejšo" hrano). Ambient je izviren (kar nekaj gostiln v Sloveniji jih kopira), osebje zelo prijazno. Cene normalne.

Če sta pripravljena dati malo več dinarčkov, potem je tu Argentino (meni osebno je meso super), je pa res da imam "veze" in se vedno ekstra potrudijo.

Potem je tu še Kaval: super ponudba, cene variirajo glede na izbiro hrane. Testenine so zelo okusne in ne predrage, solatni bar je ponavadi kar dober. Meso in ribe so spet na višjem nivoju, vendar še nisem bila razočarana.

Če želiš pa domačo hrano priporočam pri Koširju v Tacnu, vendar je to bolj ambient za nedeljska kosila, ne za romantično večerjo.

Jurman je pa tako - velike porcije, šnicl in pomfri, pohani kalamari ... V to smer. Ne preveč romantično. Je pa res, da je cenovno ugoden in temu sledeče tudi popularen. Meni ne potegne.

Gigi_84

 

Ljudje božji, pa kdo bo za 10. obletnico poroke jedel pico ali špagete?? Dajte biti resni no.

 

Argentino - še ena kao famozna oštarija brez pravega razloga. Ok, če imaš veze in se extra potrudijo, ne vem - jaz trpim kadar me kdo vleče tja na razne rojstne dneve ipd., kuhinja res žalostno povprečna. Jagnječje zarebrnice sem čakal 40 minut, dobil krvave, ob kosti surove in so me hoteli učit, da se to tako je... Nazadnje ta legendarni biftek - suha brezokusna žagovina... Papa asada, haha, v foliji kuhan krompir pa malo kisle smetane - jaka stvar...

auachiuaua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti