Povabilo na čajanko

vižladarja  

član od: 18.10.2009

sporočila: 5

tema odprta - 11. nov 2012 7:50 | ogledi: 7.712 | odgovori: 24

V šoli pripravljamo božični bazar, pa bi radi pripravili tudi čajanko. Prosim za nove ideje in predloge za celotno pripravo. LP

vižladarja

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

11. nov 2012 8:26

Iz vprašanja ni jasno kaj želiš - ali kako pristopiti k temu projektu, ali kaj ponuditi za čajanko. Ali bodo sodelovali otroci ali boš sama? Malo več informacij prosim.

Sweetie

Mygrace

sporočila: 6506

11. nov 2012 8:39

Jaz sem razumela, da me nekdo vabi na čajanko

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. nov 2012 9:03

vižladarja je napisal/a:

V šoli pripravljamo božični bazar, pa bi radi pripravili tudi čajanko. Prosim za nove ideje in predloge za celotno pripravo. LP

 

vižladarja

Glede na to, da starih idej in predlogov ne poznamo, se zna zgodit, da ti bomo predlagale kaj, kar ste že uporabili. Tisti stari: kdor jezika špara, kruha strada, še kako drži!

lp

cervus

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

11. nov 2012 9:25

Lažje ti bo dati kakšen nasvet, če boš malo opisala, kaj vse ste v preteklosti na takih srečanjih že uporabili. Lahko ti pišemo kup idej, ti pa si boš mislila: ufffff, saj to ni nič novega......napiši kaj več

babka1951

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

11. nov 2012 9:34

mi smo imeli v vrtcu letos pripravljeno jesensko srečanje - čajanka z dobrotami iz babičine kuhinje, vzgojiteljice so bile dogovorjene z društvom kmečkih žena, da nam pripravijo nekaj dobrot - gibanica, zavitki, potica, kvašenica,...na vabilu pa je bil tudi pripis, da jih lahko starši presenetimo tudi s svojim pecivom...nabralo se je VEEELLLIIKKO peciva...nosili smo suho pecivo (kekse) in biskvitno pecivo brez krem...

glede na to da imate v šoli gospodinjstvo, lahko spečete nekaj keksov mogoče na strojček, z modeli in jih lepo okrasite, rogljičke in poljubčke..., kakšne maffine, biskvitno pecivo, ki je sočno, brez krem...npr. meni je zelo dobro: http://www.kulinarika.net/recepti/6223/sladice/cokoladn

 

vižladarja  

član od: 18.10.2009

sporočila: 5

11. nov 2012 14:33

Res sem jezik šparala, zato bi sedaj popravila napako. Priprava čajanke bo pri nas v šoli prvič, zato bi potrebovala pomoč bolj pri pripravi celotnega projekta. Okvirno, priprava mize okoli katere se bo vse odvijalo, čajniki, šalice z podstavki, posodice za sladkor, med in limono. Tudi o piškotih razmišljam. Pa čaj, kateri, dva ali tri vrste ne več.

Mogoče tudi kaj o dekoraciji.  Pri pripravi ni otrok.

vižladarja

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

11. nov 2012 17:08

Oprosti, ampak še vedno ne razberem kaj želiš, da ti izdelamo cel projekt ali drobne nasvete, kako pogrniti mizo ali katero pecivo ponuditi, ali mogoče kakšen čaj skuhati? Ali želite imeti čajanko v angleškem stilu "tea time party"?

Koliko ljudi pa pričakujete? Okvirno število, seveda.

 Kot izhodišče morda:

http://entertaining.about.com/cs/coffeesandteas1/a/teaparty



Moycaa

Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 11.nov 2012 17:14

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. nov 2012 17:34

Pa zakaj bi pa vižladarja sploh kaj pisala, kako so si to zamislili? Saj ji ob polnem zavedanju, da je tu vedno kakšna dobra do predobra duša, ki samoiniciativno išče odgovore, ki bi jih morali najti drugi, tega res ni treba.

Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. nov 2012 17:42

vižladarja je napisal/a:

Priprava čajanke bo pri nas v šoli prvič........ Pri pripravi ni otrok.


vižladarja

Evo, tega pa ne razumem - v šoli čajanka, pa ne bodo učenci pripravili?????

lp

cervus

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

11. nov 2012 17:56

Vprašanje je, na čem je poudarek: na božičnem bazarju ali čajanki???

Božični bazar razumem kot neko humanitarno dejavnost, kjer se učenci in starši trudijo narediti čim več unikatnih izdelkov in jih potem tudi tržiti. Izkupiček je namenjen raznim dejavnostim, ali pa kot pomoč socialno šibkim učencem, seveda je to stvar vaše odločitve.

V okviru bazarja se vedno nekaj trži, pogostitev ali čajanka, kot jo imenuješ ti pa je postranskega pomena. Lepo je, če je tam tudi kaj sladkega, seveda samo stvari v okviru, ki jih dovoljuje šola (salmonela ) čokoladni pralineji ali mini čokoladice, slano pecivo, morda košarice z majhnimi jabolki in mandarinami, sokovi......in zakaj ne, tudi čaj je dobra izbira.

Ne obremenjuj se s porcelanom, zavedaj se, da na takšno prireditev lahko zaide tudi kakšen

Ni mi pa jasno, da otroci ne sodelujejo, saj je to njihov bazar - mar ne......ali pa pripravljaš čajanko za učitelje in izbrani svet staršev - pa brez zamere in pozdrav.

p.s.  svetujem, da na google vpišeš božični bazar in čajanka, odpre se mnogo zanimivega branja

babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti