Brizgani piškoti so se razlezli

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

4. nov 2012 20:29

zala36 je napisal/a:

točno tale nasvet mi je ostal v spominu:  (http://www.kulinarika.net/recepti/10855/sladice/brizgan)

 

VTOR: gogad
Clan od: 28.4.2004, poslanih sporocil:2810
Poslano - 1.12.2009 15:23:05

Katarina lepe piškotke boš imela,če boš maslo miksala dolgo čas.Jaz ga dam v mikser in grem kaj drugega naredit ,šele potem dam sladkor in spet nekaj časa miksa,šele nato dodajam ostale sestavine.Dalj časa boš mešala ,lepši bodo piškotki,vsaj take so moje izkušnje.Testo naredi po receptu.
lp goga



zala36

No zgleda da sem jaz kriva  ni pa to za testomat,temveč za brizgane z vrečko. saj je tisti link za brizgane piškote.za testomat jaz nikoli ne miksam masla...ne vem zakaj si 2 uri čakala,jaz jih takoj nabrizgam...spečem ..pečem na klasičen način..ne maram ventilatorja,mi zažge piškote....

lp goga

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

4. nov 2012 20:53

Testo za brizgane piškote je potrebno nabrizgati takoj, ker v nasprotnem primeru med počivanjem začne nastajati lepek in so piškoti žilavi in trdi - prepisano iz skripte peka piškotov v BTC Naklo.

http://www.mojalbum.com/tajda

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

4. nov 2012 21:14

Moja pravila , ki se jih pri brizganih piškotih držim:

1. maslo miksati res zelooo dolgo

2 in takoj brizgati.

Po moje si imela preveč limone. Poiskusi drugič dodajati limono samo po kaplicah . Kadar imam občutek da testo ni ravno ustrezno najprej nabrizgam samo nekaj čupčkov in jih dam peči pa takoj vidim ali gredo preveč v širino ter temu primerno dodam moko, ali lešnike ....

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

zala36  

član od: 8.9.2008

sporočila: 65

4. nov 2012 22:27

nobenega ne krivim,...... ne vem kje ste prebrali, da sem dala testo počivat, delala sem jih takoj, priznam sem pa zmedena zato, ker mi piškoti niso ratali in sem šla še 1x brat nasvete. eni pravuie miksat dolgo, drugi ne miksat, tretji testo naj počiva,.....sem pa ravno končala z drugo peko teh istih pišktov in so mi ratali. kot prvo sem uporabila drigo moko, prej sem imela farino-univerzalno in miksala malo dolgo, drugič pa sem uporabila tisto s pikami in maslo miksala samo toliko časa, da so se vse sestavine pregnetle. jaz sumum, da je bila kriva moka, vse ostalo je bilo isto, tud limona je bila dokaj velika. hvala za nasvete.

zala36

zala36  

član od: 8.9.2008

sporočila: 65

4. nov 2012 22:29

aja, pa pekla sem z ventilacijo, pa se res niso enakomerno spekli, naslednjič, ko bom imela več časa probam tudi klasiko

 

lep večer

m

zala36

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

4. nov 2012 23:22

Uporabljam Mercatorjovo moko ,mi je najboljša za vse..samo enkrat sem vzela namensko moko in tako grdo razpokanih in trdih breskvic v življenju še nisem naredila:)

lp goga

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

5. nov 2012 22:10

Zala, na tečaju nam je kuhar posebej povdaril, da so piškoti boljši, če je maslo res dobro zmiksano in sama to upoštevam. Je pa ravno to meni zanimivo, da ima vsaka pekarca nekaj svojega -edinstvenega.Če si ugotovila, kaj je bilo vzrok tvojemu prvemu ponesrečenemu poizkusu, pa imaš eno novo izkušnjo več.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

6. nov 2012 8:41

Delam točno tako kot mizarka. Zelooo dolgo miksam maslo, takoj brizgam. Pa vedno najprej preizkusim z enim keksom ali se lepo peče, ali pa je potrebno še kaj dodati. 

Nena

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

6. nov 2012 11:18

Ravno sem hotela komentirati, da razmerje med moko in maslom odstopa za vsaj 150 g, zato se je testo razlezlo. Ampak Frina me je prehitela

Pa komot se v tako testo da cel pecilni, ne polovica. Iz pol zavitka niti nimajo od česa narasti.

yulchi

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

6. nov 2012 11:37

Kakšne brizge imate?

Mi Imamo doma eno staro reč, mi ni všeč, Enx sem probala in se ni hotlo odlepit.

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti