Praznično pecivo 2012

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

18. dec 2012 18:07

Letos ste me pa res navdušile za peko in tudi precej pomagale z nasveti-je kar ratalo. -sem pa imela ravnokar velike probleme z Istrskimi cukraini-ni mi uspelo lepo povaljat v sladkorju-se ni ni prijemal piškota. Ne vem ali je kaka finta,-ali sem tako štorasta?

Pozdrav , Branka

branka

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

18. dec 2012 18:15

Pozdravljena branka.mahnic

a si piškotke namočila v žganje preden si jih povaljala v sladkorju?sladkor se namreč ne prime suhega piškotka.

Dobrodošla med prazničnimi piškotopekaricami

 

lp

ledenka_

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

18. dec 2012 18:20

Ja, sem pomočila v pravo "Trapo" in se mi ni prijemal sladkor-nato pa je postal moker in, ker nimam potrpljenja sem vse skupaj pustila in po svoje okrasila. Največja žalost pa je, da živim v Slo.Istri in jih še nikoli nisem delala pa še prvič mi ni uspelo. Bom še probala morda kasneje, ko ne bom imela toliko peke.

Pozdrav iz Dekanov

branka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

18. dec 2012 18:55

Branka, pomakati moraš vroče - direkto z pekača. Pomočiš samo zgornjo plast - samo potunkaš notri in nato tudi samo z vrha v sladkor, ki pa ga moraš takoj, ko se začnejo delati kepice, zamenjati. Moji letošnji so taki:

 



http://www.mojalbum.com/tajda

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 19.dec 2012 06:25

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

18. dec 2012 18:58

radohova14 je napisal/a:

Spoštovana Darjuška! Ne vem ali sem bolj v trdo kuhana, ampak bi Vas vprašala ali so to posebni modelčki za vaše prečudovite kekse? Posebno so mi lepe zvezdice. Čisto ne razumem, se kar bojim začeti. Ali so tečeji za vse in kje bi se lahko prijavila. Lepo se Vam zahvalim za odgovor.



radohova14

 

to niso nobeni posebni modelčki, lahko uporabiš vsake modelčke, samo en mora biti manjši, drugi pa večji - če misliš izdelavo črno belih piškotov. Če pa še česa ne razumeš, pa mi napiši ZS in se bova tam vse pomenili.

http://www.mojalbum.com/tajda

radohova14  

član od: 13.3.2008

sporočila: 19

18. dec 2012 21:31

darjuška je napisal/a:

radohova14 je napisal/a:

Spoštovana Darjuška! Ne vem ali sem bolj v trdo kuhana, ampak bi Vas vprašala ali so to posebni modelčki za vaše prečudovite kekse? Posebno so mi lepe zvezdice. Čisto ne razumem, se kar bojim začeti. Ali so tečeji za vse in kje bi se lahko prijavila. Lepo se Vam zahvalim za odgovor.



radohova14

 

to niso nobeni posebni modelčki, lahko uporabiš vsake modelčke, samo en mora biti manjši, drugi pa večji - če misliš izdelavo črno belih piškotov. Če pa še česa ne razumeš, pa mi napiši ZS in se bova tam vse pomenili.

 



http://www.mojalbum.com/tajda

 

 

Hvala za odgovor. Ja za črnobele mislim. Bom najprej naredila maso potem pa vas vprašam, če mi ne bo šlo. Najlepša hvala za prijaznost. Silva

radohova14

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

18. dec 2012 22:12

Za danes bo dovolj, spečenih in okrašenih 10 vrst piškotkov čaka v škatlah, jutri pa spet veselo na delo ....temu se reče dobro izkoriščen dopust .....slikice bodo, ko bo celotna peka končana.

Ninja24

yaya  

član od: 19.12.2012

sporočila: 34

19. dec 2012 7:49

Lepo pozdravljeni,

danes zjutraj sem se zaradi vas vseh vpisala na tale portal. Že dalj časa vas prebiram (celotno kulinariko) in uporabljam vaše nasvete in recepte. Izrečem lahko samo pohvale vsem skupaj.

 

Letos še nisem nič pekla, ker sem šele prišla do svoje kuhinje. Me pa to čaka po novem letu.

Lep pozdrav.

Yaya

yaya

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

19. dec 2012 8:05

Yaya, pozdravljena, kar pogumno se loti. Če imaš veselje, ti bo tudi uspevalo.

 

pirnica

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

19. dec 2012 9:56

yaya pa tudi kuhinjo oz. pečico je potrebno krstit in peka dobrot je idealna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti