Homeopat za psa

tanja26  

član od: 30.12.2008

sporočila: 65

tema odprta - 31. okt 2012 19:35 | ogledi: 13.434 | odgovori: 14

Pozdravljeni

Zanima me, če ima kdo izkušnje s homeopatskim zdravljenjem pri psih in če seveda pozna kakšnega homeopata (najbolj ugodno nam bi bilo na primorskem koncu). Gre se za zdravljenje urinske inkontinence po sterilizaciji naše labradorke. 

Že v naprej se vam lepo zahvaljujem.

tanja26

uurskaa  

član od: 15.2.2012

sporočila: 24

1. nov 2012 9:45

Jaz nimam izkušenj s tem, žal. Bi ti pa predlagala, da če ne boš dobila tu odgovora, probaj na kakšnem pasjem forumu (mojpes.net ali pesjanar.si).

Pa upam, da vam uspe čimbolj olajšat težave.

uurskaa

Puki Kuki  

član od: 11.12.2008

sporočila: 5

1. nov 2012 10:53

Očitno so nekaj preveč prerezali, dvomim, da se kaj da naredit. Homeopat je pa najbrž slaba šala, a ne?

Puki Kuki

tanja26  

član od: 30.12.2008

sporočila: 65

1. nov 2012 14:18

Puki Kuki ni nobena šala. Niso pa prerezali, gre za oslabele sfinktre (mišice), ki se jih lahko tako kot pri ljudeh spodbudi z umetnimi hormoni, efedrinom ali pa na malo bolj naraven način. 

perpetua tudi jaz sem skeptik, ampak po nekaterih državah je homeopatija priznana kot uradni del medicine in poznam veliko ljudi, ki se uspešno zatekajo k njim.

 

 

 

tanja26

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

1. nov 2012 15:02

Če bi prebrala link, bi videla, da opozarjajo, da homeopatija živalim ne pomaga, ker pri njih ne učinkuje placebo efekt, ki je, mimogrede, zaenkrat edini dokazani učinek homeopatije pri ljudeh. Edino navajajo možnost "prenosa" placebo efekta iz lastnika na žival; v smislu, da je lastnik prepričan, da je živali bolje in je zato manj zaskrbljen, posledično je pa tudi žival bolj mirna; ali pa je lastnik prepričan, da je živali bolje, živali pa v bistvu ni bolje in še naprej trpi.

No, glede na to, da tvoj pes zaradi oslabljenih sfinktrov najbrž ne trpi posebno, mu tudi homeopatično zdravljenje ne bo škodovalo nič bolj kot če ga ne bi zdravila z ničemer. Me zanimajo rezultati. Tonus mišičja se sicer utegne izboljšati s časom tudi sam od sebe...

perpetua

tanja26  

član od: 30.12.2008

sporočila: 65

1. nov 2012 17:51

O tem bi se dalo na veliko razpravljati in definitivno te ne prepričujem v nasprotno. Tako kot pri vsaki stvari so zagovorniki in tisti, ki so proti. Pisec tega članka je definitivno proti in tudi jaz tukaj lahko napišem da je kaj znanstveo dokazano ali ne, vprašanje je le kdo mi bo verjel. Sploh pa delam v zdravstvu in bi o placebu lahko razpravljali tudi v okviru uradne medicine. Moje stališče glede na vse zbrane informacije pa ni ne za ne proti. Naj bi bilo pa tako, da so homeopatska zdravila rastlinskega, mineralnega ali živalskega izvora. Učinkovito pa naj bi bilo zgolj tisto zdravilo, ki v zdravem telesu povzroči simptome, podobne bolezni, ki naj bi jo zdravilo. 

Pes pa zaradi oslabljenih sfinktrov trpi kar na poseben način veš. Če že ne drugega, je prisotno stalno hudo vnetje kože v okolici spolovila. In ja, po ovariohisterektomiji in s starostjo psičke je to kar pogost pojav kateri se s časom ne bo izboljšal sam od sebe, saj je moja psička žal neposlušna in ne izvaja Keglovih vaj.

V bistvu pa je bil moj nemen slišati mnenja ljudi, ki so že kdaj bili konkretno v stiku s homeopatijo, ker verjemem v to, da dokler ne poskusiš tudi ne veš.

Pa hvala.

 

 

tanja26

vesna68  

član od: 1.11.2012

sporočila: 20

1. nov 2012 18:37

Spoštovana

Tudi mi smo imeli težave pri psičkah (irski volčji hrti). Obe smo dali pri šestih mesecih na sterilizacijo. Nato so se začele tvoje opisane težave. Po naključju pa sem izvedela za kapljice Propalin syrup, ki jih doziramo zjutraj in zvečer saj gre po kilogramih. Učinek je 100% sploh ponoči.

Upam, da ti bo koristil moj prispevek, saj si žival ni sama kriva.

 

LP in zadovoljstvo vsem

vesna68

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

2. nov 2012 15:26

Homeopat Krušič, zdravi živali.

Njegova soproga Krušič Kaplja Ana pa je zdravnica in homeopatina za ljudi. Ordinacijo ima v Mengšu, zraven Mercedes servisa.

 

Piši na ZS, če rabiš nen kontakt.

Joan

verjana  

član od: 6.3.2009

sporočila: 21

2. nov 2012 15:58

Tanja 26, v reviji Moj pes izhajajo članki o homeopatskem zdravljenju oz. o homeopatskih zdravilih za pse. Piče jih Mojca Sajovic. Doma je pa nekje v bližini Grosuplja. Zelo zanimivo. Je vredno poskusiti. pri moji psički so se nekatere stvari (razni strahovi) izboljšale. Lep pozdrav

verjana

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

3. nov 2012 8:45

Tudi pri naši psički so se pri 11 letih po sterilizaciji začele zgoraj opisane težve.Peljali smo jo na celo vrsto pregledov ( sum na cusingov sindrom). Ker so bili testi negativni ji je veterinar predpisal kapljice propalin, ki jih ji damo zjutraj in zvečer.Težave so prenehale in ni več majhnih lužic po stanovanju.

anibas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti