Beaujolais nouveau

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

tema odprta - 24. okt 2012 13:41 | ogledi: 33.434 | odgovori: 4

Po vsem svetu pade prvi udarec po sodčku na tretji četrtek v novembru ob 12:01. Vem, da se je tudi Ljubljana temu redno oddolževala (pasaža Maksimarketa), ne vem pa, kako je s tem v Mariboru. Vsaj meni ni znano, da bi ga mariborski lokali na ta dan začeli promocijsko točiti. OK, lokalpatriotsko se strinjam, da so naša vina boljša, ampak show je pa le show  . Torej - bomo 15. novembra v Mariboru zasledili pri kakšnem lokalu vabilo?

 

Davor

Temo je spremenil(a) Davor dne 24. okt 2012 13:42

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. okt 2012 14:47

Hja, pred deset in več leti je en vinski poznavalec z dostavo beaujolais nouveau pred vrata nekaterim oznanil vinsko sezono, potem pa je vse to zamrlo ...

Kako je zdaj, ne vem. Bom malo povprašal, če zvem kaj zanimivega, sporočim.

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. okt 2012 17:04

Saj je vse ok, ampak meni se zdi, da je francosko tradicijo težko preseliti v deželo na sončni strani Alp. Bili so poskusi, ki pa se niso prijeli. Smo pa septembra en teden pohajkovali po Parizu in se znova prepričali, da Parižani skoraj brez izjeme obedujejo ob kozarcu vina. Kako bi bilo lepo, če bi imeli tako kulturo pitja tudi pri nas. In ker zgledi vlečejo, smo si vsak večer ob vrnitvi domov kupili flaško, proti koncu pa že dve in si ga privoščili. Tudi jaz, ki sicer dolga leta nisem spila nič alkoholnega, ampak tam je pa nekako kar spadalo k večernemu obredu. H kozarčku rujnega smo si narezali kozji sir, enkrat zanimivo sivo modrega. Itak ne veš kaj bi kupil ob tako mogočni ponudbi. ( No, tudi pri nas nič ne zaostajamo s ponudbo.)

 

naor

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. okt 2012 13:25

naor je napisal/a:

 Smo pa septembra en teden pohajkovali po Parizu in se znova prepričali, da Parižani skoraj brez izjeme obedujejo ob kozarcu vina. Kako bi bilo lepo, če bi imeli tako kulturo pitja tudi pri nas.

 



naor

Meni je bil to včasih sestavni del kosila. Ampak, če velja 0,0% za šoferje, sem to lani vrgla iz navade.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. okt 2012 15:08

Pri nas doma je kozarec vina ob kosilu tako rekoč navada, razen če se ve, da bo kdo kmalu po kosilu  sedel za volan. Tisti pač ne pije. Ali pa ostane res samo pri enem kozarcu, ta se v eni uri itak razkadi.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti