Hernija

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

tema odprta - 14. okt 2012 18:25 | ogledi: 10.960 | odgovori: 8

živjo :)

 

Čaka me neprijeten poseg in sicer operacija hernije. Je morda katera že dala to čez? Malo me je strah, veliko sem že prebrala o tem, ampak me vseeno zanima, kako boleče je to po operaciji?

 

Hvala

Maxi25

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. okt 2012 18:44

Maxi,

napiši vendar, hernija česa - potem boš prej dobila odgovor. Ker pač ni isto, ali gre za kilo (pa tudi teh je več vrst) ali ploščico med vretenci.

Sonja

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

14. okt 2012 18:48

Joj, sem smotana. Hernija  - medvretenčna ploščica mi je skočila ven in pritiska na živec. Vzema mi nogo, boli ko hudič. Sedaj se mi je pojavila še bula ob hrbtenici, tako da je stanje vsak dan slabše.

Maxi25

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. okt 2012 19:02

Mož je bil pred nekaj leti operiran zaradi take težave. Isti dan kot je bil operiran je že moral na noge, po treh dneh je šel iz bolnišnice, z navodili za vaje, ampak šele po rehabilitaciji. Bil je tudi 14 dni v zdravilišču. Zdaj je kakih pet, šest let od tega in nima nikakršnih težav, brazgotina od operacije pa ni daljša od treh cm oziroma je zdaj še skoraj neopazna.

Če gre vse po sreči torej nič posebnega, okrevanje je hitro, je pa nujno delat vaje, da se krepijo mišice, ki držijo hrbtenico. Tudi z žogo se dela veliko vaj, pa s posebnimi gibljivimi palicami.

mamamia

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

15. okt 2012 9:05

Najlepša hvala. Upam, da bo tudi pri meni vse tako kot je treba.

 

lp

Maxi25

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

15. okt 2012 13:49

Tudi jaz sem bila operirana zaradi hernije.Nil posebnega,po operaciji greš res skoraj takoj na noge.Pri meni je bilo tako,da ali bom vstala ali pa ne.Namreč zaradi odlašanja z operacijo,ne po moji krivdi sem bila baje za njo še premlada,mi je živec desne noge tako stisnilo,da je bilo vprašanje.Bolelo je kot hudič in nobena tableta ni pomagala.Posledica je takšna,da danes malo šepam na desno nogo ter se tudi malo zibljem pri hoji.Moji pravijo, da hodim kot .

To me ne moti ,sem se že navadila edino me jezi ,da ne morem več plesati kot bi jaz rada .Tudi tek ne pride več v poštev,zato pa veliko hodim.

 

Nekaj let je bilo čisto ok in super,sedaj pa so se mi začele zopet pojavljati bolečine tokrat na levi strani.

V glavnem operacija ni bavbav.Lahko ti pa zelo pomaga.Jaz sem po operaciji delala vse tako kot prej,samo, da skoraj brez bolečin.Razen kadar sem malo preveč forsirala.

Bila pa sem operirana v Celju.

kriznana

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

15. okt 2012 15:04

Premlada za operacijo? No, tudi pri meni cincajo zaradi tega.

Maxi25

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. okt 2012 19:21

Načeloma zdravniki ne priporočajo operacije, če prej niso izčrpane vse ostale metode zdravljenja. Bolniki si ob hudih, dolgotrajnih bolečinah operacije želimo, ker verjamemo, da bo potem vse OK. Vendar operacija ne reši nujno vseh problemov. Običajno (če res ne gre kaj narobe, kar je danes res redko), si po operaciji le "trd", negibljiv. Poleg tega niti ne veš koliko gibanja, prepogibanja...itd si lahko privoščiš, da ne bi bilo kaj narobe. Navadno te v toplicah razmigajo in spravijo v formo, potem je pa treba doma nadaljevati z disciplinirano vadbo.

Včasih se rana nerodno zabrazgotini in ta brazgotina lahko spet pritiska na živec. Kar nekaj ljudi poznam (tudi sama sem žal vmes), ki so zato čez čas spet zazanali nekatere težave - težave s sedenjem, nezmožnost dolgotrajne hoje, išias. Poleg tega ni rečeno, da se bo v hrbtenici pojavila le ena hernija.  Stanje se lahko ponovi med dvema drugima vretencema.

Če so ti zdravniki svetovali operacijo sami od sebe, je nujna. Če je zadeva nujna, jo jaz običajno sprejmem kot dejstvo. Preberem kar se da dobiti na to temo in razmišljam pozitivno. Če pa sama siliš v operacijo, z željo da bi se znebila bolečin, pa se vseeno še malo pomeni z zdravniki. Včasih tudi daljše tradicionalno zdravljenje (fizioterapija, toplice) lahko zelo pomagajo.

Lisa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. okt 2012 12:05

Jaz sem izbrla konservativno metodo in sicer tako, da sem poiskala terapijo tradicionalne kitajske medicine. Sedaj delam qigong in tai-chi in krepim mišice z elektrostimulacijo in hodim na vsaka dva meseca še na preventivno TKM masažo. Ko primerjam svojo izkušnjo in svoje stanje (gibljivost ipd) s tistimi, ki so delali konservativno metodo po sistemu fizioterapije in toplice - hm, jaz sem jo boljše odnesla. Gibljivost izvrstna, če ne celo boljša kot prej, tai-chi je pa itak zakon.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti