Ideje za darila domače izdelave

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

10. okt 2012 23:39

Sama tudi že dolga leta (upam da) razveseljujem svoje drage s kakšnimi ekstra okrašenimi piškoti. Vsako leto malo drugačne oblike in dodatkov, zavite v celofan ali v iz šeleshamerja narejeno vrečkico/škatlico. Ali pa motiv teh piškotov prilagodim okusu obdarovancev. 

Mene pa očitno tudi že dovolj dobro poznajo, da vedo da bom na tablico obične Gorenjke sigurno zapredla ;) Lovilcev prahu pa mi ne kupujejo več od kar vedo, da v stanovanju nimam niti ene poličke kamor bi lahko postavila vazico/kipec/svečnik/... Žal se jim ni dalo drugače dopovedat  Sem pa vesela tudi kakšne njihove doma narejene zadeve, vsaj če se jo da dat v usta ;)

OlivaB

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

11. okt 2012 6:32

ZAČETNICA je napisal/a:

Ergo: ti si kičasta.
Začetnica

Če pa res no ... Lani sem dobila domačo suho klobaso ... sem jo lepo kičasto narezala in je bila več kot okusna. Ne podarjam rada stvari za prah nabiranje, tako kot ne želim, da meni to kdo podari. Raje vem, da mi podarijo kakšno dobro temno čokolado ... Tako kot je že ena predhodnica napisala.

Sicer pa letos med prijatelji dogovor - v teh časih en topel objem je najlepše darilo. 

Mayisa

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. okt 2012 20:52

http://dana-gardendesign.blogspot.it/2010

http://italian.alibaba.com/product-free-img/wicker-birch

http://www.gnezdilnice.si/index.php?path=klasicne_krmil

http://www.casaetrend.it/blog/862/creare-mobili-e-ambi

 

Izvoli še nekaj idej. 

 Nekaj krmilnic, pravzaprav valilnic imamo tudi pri nas iz brezovega lesa in očitno je topel brezov les sinicam všeč, ker niso nikoli prazne.

Ker že govorimo o zadregi, kam bi s kičastimi darili( to je sicer hudo relativno, kar je enemu kič, ima za  drugega čisto drugačen pomen),  sem jaz rešila čisto enostavno. Odkrito sem vsej žlahti povedala, da ne maram daril, sploh pa ne recikliranih.  In jih ne dobivam. Odkritost med prijatelji in žlahto pa res ne bi smel biti problem, ne? 

 

 

 

lp lučka

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

11. okt 2012 21:03

Lučka, tale ideja z gnezdilnico mi je pa tko - fenomenalna 

OlivaB

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. okt 2012 21:18

Ja, je, pa še hitro je narejena. In  je lahko lepo , poučno in povrhu še zastonj dedkovo darilo za kakega nadebudneža. Namesto denarja, recimo...

 

lp lučka

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

11. okt 2012 21:27

Hja, jo preprosto napolneš z dobrotami za male in velike tičke  Sem že tuhtala kakšne kekse bi pa letos da bo nekaj novega - tole je idealno. Hvala za idejo!!!!

OlivaB

kozamurnik

sporočila: 2311

12. okt 2012 5:45

Kar nekaj prisrčnih in zelo lušnih idej se je že nabralo, hvala!- Pa še kaj predlagajte, idej ni nikoli preveč in z veseljem ugotavljam, da so uporabne še komu drugemu. murnik

čokoladarca  

član od: 29.8.2012

sporočila: 3

13. okt 2012 17:21

Zdravo! Jaz za kakšna darila rada naredim npr. lovilce sanj, na kterih se na žalos res malo prah lovi ampak vsi so jih veseli...  Zelo, zelo lepo darilo so tudi adventni venčki ki jih podariš in se jih potem v adventnem času tudi uporabi;-) pa glineni okraski za na smrekico.. ki jih lahko delajo tudi otroci.pa seveda muffini, pa medenjaki... v kaki veliki, okrogli pločevinasti škatli ki se jo lahko uporabi....pa lepe voščilnice na katere zraven kake lepe misli ali citata kaj narišeš ali zašiješ.                                       Lepo in zanimivo ustvarjanje vsem!

čokoladarca

leiiča  

član od: 20.9.2008

sporočila: 55

13. okt 2012 17:37

Meni osebno so najbolj všeč darila za katere vidiš, da se je nekdo potrudil in naredil zate. Čeprav nisem ljubiteljica stvari na katerih se nabira prah ampak odlične domače marmelade, likerjev in podobnih zadev pa se nikoli ne branim. Je pa res tudi odlična ideja adventni venček, ki ga je omenila čokoladarca.... Seveda pa moramo vedeti komu kaj podariti in gledati kaj je všeč človeku, ki podarjamo in ne nam.

LP, Lea

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

13. okt 2012 17:50

Mi pa podarjamo za novoletne praznike doma narejene piškote.

Naredimo jih tam okrog 10-15 vrst, jih lepo damo v plehnate škatle in to je to.

In vsi že v naprej vedo da od nas dobijo piškote in so vsi zelo veseli.

Nekateri nam potem škatle kar vrnejo in pravijo bo za naslednje praznike.

 

Tudi ko smo povabljeni na kakšno praznovanje najraje nesemo nekaj za pojest in za popit in sicer kar ima obdarovanec rad ali pa doma kaj spečemo.

Do sedaj nam ni še nikoli prišlo na uho da kdo s takim darilom ni bil zadovoljen in to prakticiramo že sigurno več kot deset let.

 

To pa delamo zato, ker tudi mi ne maramo krame za prah nabirat.

 Čeprav doma narejena darila imajo posebno vrednost tudi za mene, vendar ne vem kaj bi potem s temi stvarmi. Stran mi jih je škoda vrečt, jih pa zbiram v eni škatli, da mi vsaj prahu ni treba brisat.



irena66

Sporočilo je spremenil(a) irena66 dne 13.okt 2012 17:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti