Oblikovanje torte brez posebnega modela

štumfika  

član od: 6.11.2011

sporočila: 45

tema odprta - 3. okt 2012 12:41 | ogledi: 8.455 | odgovori: 6

Lep pozdrav vsem :)

 

Imam eno čisto amatersko vprašanje (če je komu neumno, se opravičujem): ali se da biskvit za torto speči v navadnem, okroglem, modelu, potem pa zadevo obrezati v željeno obliko?

 

Razmišljala sem, da bi naslednjo torto, ki jo bom pekla, oblikovala malo drugače, ampak ne bi za eno torto ravno kupovala posebne oblike modela.

 

Bi šlo morda v tem stilu, da si npr. iz kartona izrežeš želeno obliko, jo oblepiš s peki papirjem, da ne svinjaš po biskvitu, potem pa poskusiš tako obrezati? Je že katera poskusila na tak način?

 

Hvala za ideje, predloge in nasvete :)

štumfika

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

3. okt 2012 12:44

ja seveda gre tudi tako

anibas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. okt 2012 13:02

Seveda gre. Biskvit lahko spečeš tudi v oglatem pekaču v velikosti pečice in izrezuješ oblike, kot želiš. Ali v kateri koli posodi, ki gre v pečico. Šablone pa prevlečeš s plastično folijo, bo šlo lažje kot s peki papirjem.

 

mamamia

štumfika  

član od: 6.11.2011

sporočila: 45

3. okt 2012 13:25

Super! Najlepša hvala obema za odgovor :) Hitro in učinkovito, bravo :)

štumfika

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

3. okt 2012 13:58

jaz kot mamamia, spečem v velikem oglatem pekaču, potem pa oblika. za ježa npr. oblika solze, zadnjič sem delala kuža pazi torto ...piše v receptu, kako se dela

alpska roža

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. okt 2012 17:51

Jaz specem liste biskvitnega testa velikosti pekaca iz pecice (biskvit iz 4 jajc). Potem si narisem na navaden bel papir sablone in izrezujem. Prva in tretja plast testa sta narejeni iz celega lista, druga plast testa pa je sestavljena iz odrezkov, ki so mi ostali pri oblikovanju prve in tretje plasti.

Tako so npr. nastale torte: kuza pazi, piki jakob, orehov metuljcek, racka. (recepti so v bazi).

ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti