Kje dobiti (kupiti) buče

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

tema odprta - 29. sep 2012 20:39 | ogledi: 11.996 | odgovori: 9

 Pozdravljeni!

Pravkar je tašča prišla iz njive, vsa jezna in razočarana, kajti pokradli so nam skoraj vse buče, ki smo jih imeli nasajene za naše pujske (cca.6-9kom), ostale so nam samo še kake tri.  Ker sem tudi jaz jezna in razočarana nad storjenim dejanjem z strani kradljivca (da bi ga vrag!!!!), bi rada kje kupila vsaj nekaj buč in tako vsaj malo potolažila taščo (ker mam res zlato taščico). Smo pa doma iz okolice Lj (Vrhnika)

Prosim vas, če mi lahko kdorkoli poda kako info.,, kje stakniti buče, bom zelo, zelo vesela in hvaležna!!!

 

 

lučica

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. sep 2012 21:02

Tam nekje od vas proti Horjulu, Zaklancu, Podolnici... se mi zdi da sem videl ob cesti tablo da jih prodajajo. Nisem pa čisto ziher.

Commis débarrasseur

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

29. sep 2012 21:50

Ob cesti skozi Črno vas vsako leto kar nekaj kmetij in tudi ena vrtnarija ponuja buče.

rosie

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

29. sep 2012 23:17

Včeraj sem se peljal iz Kranja proti Škofji Loki in vsaj na dveh krajih so jih ponujali ob cesti.

LP

Sergej

bibi  

član od: 28.9.2001

sporočila: 65

30. sep 2012 9:49

V Savljah pri Ljubljani je kmetija Avšič (Zeleni hit d.o.o.). Na njihovem dvorišču je videti velike količine buč. Na plakatu pri njih piše, da bodo imeli 6.10. t.i. bučarijado.

http://www.zelenihit.si/default.aspx?ID=946

 

LP

bibi

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. okt 2012 7:23

 Škoda, ker nisi bliže, bi ti jih z veseljem podarila. Toliko bolj, ker poznam podobne zgodbe.

Tudi meni še več pa sosedu, so krščene srake pokradle že vse živo. Duhoviti skupni prijatelj mu je zato letošnjo pomlad izdelal ličen lesen napis.  V prostem prevodu se glasi nekako takole:

 

 

 GOSPODJE TATOVI!

Del njive je bio, ta je zame. Del zemljišča in zelenjave  je tretiran v mejah dovoljenega, vendar škodljiv ljudem, ta je za moje živali. Del je zastrupljen, ta je za vas.

 Sami ugotovite, kateri je namenjen vam. "Dober tek"!

 

 

Jaz sem sicer dvomila v uspeh, ampak dejstvo je, da mu letos še niso nič pokradli! 

Čisto blizu njegove čudovito obdelane njive namreč vodi sprehajalna steza. Zato je sumil, da so lopovi  prav ti sprehajalci, ki jim zaradi nenehnega in utrudljivega sprehanja zmanjka moči in seveda časa za dokaj utrudljivo vrtnarsko delo... ..-

 

lp lučka

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

1. okt 2012 13:43

lucka25 super ideja oz. napis. Midva z možem sva rekla da drugo leto damo okoli njive bodečo žico, električnega pastirja, no pa še kakšen takle napis nebi bil napak. Drugače nam pa vsako leto kaj pokradejo in ne morem verjeti koliko hudobije, grdobe in tudi lenobe premorejo ljudje.Take stvari me res razžalostijo in razbesnijo. Sama nisem še nikoli ničesar vzela ali ukradla in mi kaj takega na pamet nebi prišlo, ker vem koliko dela je v ozadju.

Lahko samo povem kako nam je zelenjavo kradel sosed: sedimo pri njem pred hišo in beseda nanese na vrt in zelenjevo in pravi vi imate pa lepe feferone, pa fino pečejo kajne , pa  polno imate jagod, kaka sorta je to, ko so tako sladke

Še bolj bizarno pa je da ga dobim na naši češnji in ga vprašam kaj dela na njej in mi reče da jo bo obral da je ne bodo prej škorci. Prav zaradi tega smo ogradili vrt okoli hiše in ne morete verjeti keko so sosedje jezni.

Imam še polno podobnih zgodbic, a ni vredno...

 

V glavnem hvala vam vsem za vaše ideje in predloge, zlati ste

lučica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

1. okt 2012 16:01

LP 

Sporočilo je spremenil(a) kroki dne 01.okt 2012 19:44

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. okt 2012 18:17

V nadalnem pa le zahtevaj, da se obračuna vstopnina za arboretum, vsem, tistim, ki kradejo in onim, ki se derejo na tatove.

nola

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

3. okt 2012 22:08

Če jih prideš iskat, ti jih z veseljem podarim, smo mislili imeti pujsa, pa ne bo zneslo letos. Buče so pa ostale.... Aja, v Šentjur ;-)

lesnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti