Neprijeten vonj jeansa

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

tema odprta - 19. sep 2012 0:00 | ogledi: 9.208 | odgovori: 5

Temo o jeansu-džinsu-đžinsu sem iskala v vseh možnih oblikah imena pa je nisem našla. Če sem kaj zgrešila, to pripisujem pozni uri in napol priprtim vekam in prosim preusmerjenje.

 

Moj problem je namreč nov jeans. Ker sem vertikalno precej razpotegnjena, težko kupim hlače in ko najdem nekaj, kar vsaj približno solidno izgleda to takoj kupim. Tokrat sem po parih letih spet naletela na, kratko in jedrnato povedano, smrdljiv jeans. Jeans, ki ima nek industrijski/kemični vonj, ki se ga ne da odstranit za boga ne. Takoj po nakupu sem kavbojke strpala v boben na 40 stopinj, zadeva je sicer nekoliko se navzela mehčalca, ampak tako površinsko, še vedno se je vonjal smrad, sploh pa po parih urah nošenja. V preteklosti se ni dalo tega vonja rešiti tudi po enem letu tedenskega pranja. Teoretično naj bi bila zadeva mešanica bombaža, 97% in elastana, 3%, ampak to je itak pisalo na vsakem paru mojih hlač do sedaj, tako da niti ne verjamem kaj preveč, da je ta par sploh videl bombaž.

 

Dokler sem bila "še v maminem pralnem stroju", sem to nekako vzela v zakup, pač hvaležnost zaradi dostavljanja čistih cunj do riti, sedaj, ko sem sama svoja perica sem nekaj časa uspešno vozila z "normalnim" jeansom, trenutno pa sem spet na tej grozi, ki me pošteno moti.

 

Ima kdo podobne težave oz. kak uporaben nasvet v kaj potunkat to obupno robo, da bi jo učinkovito razsmradila? Hvala za odg.

Viva Meier

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. sep 2012 3:21

Vem o čem govoriš. Poskusi hlače čez noč namočiti v kis (tisti alkoholni, ki ga prodajajo v petlitrskih plastenkah), potem jih pa še enkrat preperi, seveda s tudi dobro dozo kisa.

Običajno to pomaga. Hlače so gotovo vsaj pretežno bombažne, mislim da je barva tista, ki smrdi.

nola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. sep 2012 7:20

Se strinjam z nolo - kis. Ker pa so pretežno iz bombaža, jih poskusi enkrat oprati na 60 stopinjah (kljub elastanu - meni je zdržal). Po navadi pomaga.

lp

cervus

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

19. sep 2012 19:29

Hvala za uporabne nasvete, letim jutri po kis in namočim ta boh pomagaj, potem pa kar bo pa bo.

Viva Meier

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

19. sep 2012 19:52

Jaz bi dodala še malo sode bikarbone , če "razsmradi"hladilnik ni vrag da jeansa ne bo.

Bernarda

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

21. sep 2012 8:25

terlikar 1 je napisal/a:

Jaz bi dodala še malo sode bikarbone , če "razsmradi"hladilnik ni vrag da jeansa ne bo.

Bernarda

Ampak ne skupaj s kisom 

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti