Nakup tv-ja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. sep 2012 11:43

Jaz sem velik pristaš philipsa, s to firmo nimam ene slabe izkušnje, ne pri tv aparatih ne pri kakšnem gospodinjskem.

Sama se na tehnično plat sploh ne spoznam, upoštevam pač tisto, kar mi povedo ljudje, ki se na to spoznajo. In pri philipsu še nismo usekali mimo (resnici na ljubo tudi pri grundigu ne, smo imeli dva njihova tv sprejemnika).

 

Tudi pri tv je podobno kot pri avtomobilih ali pralnih strojih itd: vsak ima svojega favorita iz določenega razloga in vsak predmet ima svoje dobre in slabe strani, zato jaz prodajalce vedno sprašujem po lastnostih vseh naprav, med katerimi izbiram, še posebej jih vprašam po slabših lastnostih. Doslej sem vselej dobro kupila.

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

14. sep 2012 12:15

Si pa prav zanimiva, ana9, da pri vseh tvojih vprašanjih o nakupih zadnja dva dni lepiš linke od tistih dveh portalov...

Ognjič

ana9  

član od: 11.9.2012

sporočila: 49

14. sep 2012 12:18

ja to je res...

zdej moram pa še enga tehničnega čoveka najdt :)

ok philips me mika ker je večji ima tud 200 hz medtem ko ma drugi 100

ampak tele št. kot je oznaka tv-ja pa mislim da je bolš če je večja Philips 42PFL4007H/12 ; Samsung 40ES5500

sem laik zato morda smešno vprašanje :) nevem točn kje je ta razlika v sliki vidna

ana9

ana9  

član od: 11.9.2012

sporočila: 49

14. sep 2012 12:21

Ognjič nič namerno, največkrat gledam na teh straneh ker je cena ugodnejša, če najdeš ceneje bom prav vesela :) trnutno oba na mimovrste cenejša sem opazla

ana9

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. sep 2012 14:30

Sklepam, da si ana9 opremlja stanovanje?

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. sep 2012 14:34

MI smo bili navdušeni na Phillipsi in smo imeli 2, obadva sta se čisto prehitro pokvarila. Potem je dragi, nekoliko tehnično mahnjen , pogledal po internetu, kateri TV imajo najboljše ocene (mala pokvarljivost itd...) in kupil Samsunga.

Pa še to: Številke, ki jih omenjaš so samo serijske številke.

Vsaj pri nas je tako, da ima popolnoma enak TV v vsaki večji trgovini z elektroniko malo drugačne serijske številke. TO pa samo zato, da lahko oglašajo, da imajo najcenejšega in če najdeš popolnoma enak artikel, ti povrnejo razliko v ceni in še dodatnih 10%. Seveda v roku 30ih dni od nakupa.

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. sep 2012 16:14

Ana, a boš imela kak Dan odprtih vrat, glede na to, da občestvo vidi, pri katerih nakupih je imelo sodelovati

 

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. sep 2012 16:15

ana9 je napisal/a:

 

sem laik zato morda smešno vprašanje :) nevem točn kje je ta razlika v sliki vidna



ana9

Ne sekiraj se, večina se jih itak dela, da ve.  Tisti pa, ki vedo, imajo ponavadi dioptrijo, tako da je vid slabši in huega haska.  Ker stvar je taka, da TV program ne bo nič boljši, neodivsno od tea, katero tevejko boš kupila.

Vendelina jr.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. sep 2012 17:49

Razlike med TV-ji so danes tako majhne, da jih povprečni gledalec ne opazi, ko pa odpre na TV program pa še toliko manj, ker ga še vedno oddajajo v navadnem PAL-u. Nekateri moji prijatelji dajejo 1500 EURO za TV, drugi 650 EURO za podoben TV druge firme. Jaz bi dal 650 EURO in sem tudi sam kupil cenejši TV, ker ni kakšnih hudih razlik. Firme pa ne bom nobene propagiral, je pa tako, da znamke iz preteklosti držijo ceno, veliko jih na to pade, zaslone pa tako ali tako dela samo nekaj podjetij na svetu.

Med 200 in 100 Hz boš razliko opazila samo pri nogometnem prenosu, če jo boš. Sama ne veš koliko je marketinskih zvijač tu zraven, ki ti prodajajo 200 Hz kot še enkrat bolje od 100 Hz ;-) Osveževanje slike pa tako ali tako ni tako kot pri katodnikih, ko so 50 Hz res nesramno utripali.

Upam, da sem kaj pomagal.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. sep 2012 19:36

Jaz imam 7 let star tv, pa še vedno pomete z vsem tam nekje do 1200€, kar se slike tiče. Jo bom pa menjal vseeno zaradi porabe elektrike (poleg odpade še sprejemnik tv ponudnika) in udobja ki ga ponujajo novejši tv-ji, v prvi vrsti stream z računalnika.

Še zdaj mi je žal katodnega Panasonica izpred 12ih let, ampak kdo bo imel ta škatlasti radiator v dnevi sobi...

 

Sicer pa Apple pripravlja tv :)

 

Kar se tiče Hz, nekje sem prebral da ljudje zaznamo zgolj tam nekje slabih 80Hz, kot je rekel jernej, marketing, kot piksli pri fotoaparatih.



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 14. 2012 19:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti