Ožemalnik, palični mešalnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. sep 2012 9:40

No, za potico morajo biti orehi naribani, vsaj za moj okus.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. sep 2012 10:16

Električno ožemalnik uporabljam, ko stiskam več kot dve limoni, pomaranči ali grenivki, sicer pa kar ročnega (imam tudi tistega, kot ga je nola prikazala). Sokovnik smo včasih veliko uporabljali, sploh za mešane sveže sokove (jabolka, korenje itd), zdaj pa je pospravljen.

Palični mešalnik s posodico za sekljanje pa zame nekaj nepogrešljivega in je non stop v uporabi.

 

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. sep 2012 10:55

Električno ožemalnik uporabljam, ko stiskam več kot dve limoni, pomaranči ali grenivki, sicer pa kar ročnega (imam tudi tistega, kot ga je nola prikazala). Sokovnik smo včasih veliko uporabljali, sploh za mešane sveže sokove (jabolka, korenje itd), zdaj pa je pospravljen.

Palični mešalnik s posodico za sekljanje pa zame nekaj nepogrešljivega in je non stop v uporabi.

 

 

mamamia

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

12. sep 2012 11:28

 

Čisto OK.

trac

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

14. sep 2012 4:42

Imam neki no name ožemalnik in odlično služi, ko stiskam kaj več kot eno ali dve limoni za čaj, ker se mi ne da pomivati posod (ima litrsko posodo za sok). Fajn je, da ima dva različna stožca - na ožjega stiskam limone, na širšega pa pomaranče in grenivke (za grenivke bi lahko imel še tretjega).

Imam tudi palični mešalnik s sekljalnikom.... Če bi spet  kupovala bi kupila posebej tak majhen sekljalnik in posebej palični mešalnik, ker je treba zelo paziti pri pretikanju različnih nastavkov, da so prav nataknjeni, sicer se poškodujejo. Je pa tudi ta kombiniran kar v redu in z njim nimam težav, pa ga kar uporabljam - med drugim z njim tudi za marmelado.

Z znamkami pa je tako - ni vedno znamka zagotovilo kakovosti. Imam grelnik vode kupljen v Lidlu in mi dobro služi že kakšna štiri leta, pa sem zanj odštela nekaj več kot 10 €. Kasneje sem enega kupila za darilo, pa ga ne uporabljajo, ker je zelo počasen - je pa od znamke in je bil nekajkrat dražji od mojega.  In imam še par takšnih izkušenj.

 

lep dan vsem skupaj

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti