Mesanje otrok v razrede

tema je zaklenjena

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

tema odprta - 1. sep 2012 10:15 | ogledi: 7.520 | odgovori: 40

Na nasi soli mesajo otroke v razrede v 4. in 7. razredu. Letos je ta sok doletel todi mojega otroka. Vse njegove prijatelje so namrec premestili v en razred (ti prijatelji so med drugim in bivsi sosolci in tisti, ki to niso bili, so pa vsi skupaj clani nogometne ekipe), le njega so pustili v svojem razredu. Ne samo, da ni s tistimi, s katerimi bi zelel biti, v razredu so mu pustili se sosolca, ki je do njega nasilen in se ga ze od vrtca otepamo (ta otrok ima 10 kg vec kot jaz in lani je bil moj sin zaradi njegove brce z obemi nogami v trebuh celo hospitaliziran). Dodali so pa se 3 zelo neukrotljive, nasilne in problematicne otroke. Dva dni sem v soli prosila naj ga vendar premestijo, ker bruha, joce in noce vec u solo, jim povedala da ga psihicno unicuje, da potegne vse za sabo...od izletov do sole v naravi, da ne zelim da me klicejo v sluzbo da naj ga pridem iskat, ker ga poznam in vem da se ne bo prilagodil, da je zelo obcutljiv, pa nic. Na koncu sem otroka izpisala in ga zadnji dan vpisala v drugo solo, kjer ima se 3 prijatelje (tudi clani nogometne ekipe). Otrok se je sicer pomiril, je tudi vesel, da bo imel v soli, ceprav majhni, vendar nekoga, ki pozna, se bo sicer moral voziti z avtobusom (bivsa sola pa je pred nosom, dosegljiva pes), sama pa razmisljam o tozbi.

Kaksne so vase izkusnje oz. kaj vi menite o tem?

Hvala in lp

carsolina

kastrolca  

član od: 8.4.2007

sporočila: 82

1. sep 2012 10:43

na katero kaznivo dejanje bi se nanašala tvoja tožba?

kastrolca

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

1. sep 2012 10:43

Ko smo mi mešali otroke, smo upoštevali njihove želje. Vsak otrok je napisal s kom si najbolj želi biti, nato je zapisal še enega za rezervo. Prav vsakemu smo ugodili, da je bil z najboljšim prijateljem, hkrati pa smo pogledali tudi to, kdo se ne razume najbolj, da smo jih dali narazen. Res pa je, da smo jih mešali v 3 razrede, tako da je lažje to narediti, kot če sta le 2 razreda.

Žal mi je, da niso imeli posluha ob vaših umestnih pripombah. Prepričana sem, da bi se to dalo urediti.

Kako je s tožbo, nimam pojma. Vprašanje, če se da kaj narediti.

 

Upam, da bo sinu zdaj prijetnejše.

Taia

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

1. sep 2012 10:47

Ja saj to je problem...niso upostevali zelj...poleg tega jih uciteljica gleda celo leto in tocno ve kdo ima s kom dober oz. slab odnos...

carsolina

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

1. sep 2012 11:00

Kadar na naši šoli pride do mešanja razredov (zaradi normativov), smo to počeli tako kot je napisala  Taia.

Sploh pa ne na tak način kot si napisala ti, saj je pri teh stvareh treba gledati na dobro počutje in v dobrobit otroka, zlasti če je prisotno nasilje.

Sklepam pa po tvojem pisanju, da ni v vprašanju slovenska šola.

Upam in želim, da se bo tvoj problem razrešil.

Balenka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

1. sep 2012 11:14

"Sto let nazaj", ko sem še hodila v šolo, so naju s prijateljico razsedli in vsaki dodelili po enega od najbolj porednih fantov v razredu - menda zato, da bova midve dobro vplivali na njiju   Morda se čudno sliši, ampak njuna uspeha sta se dejansko popravila. Pa vedenje tudi.

Kljub temu mislim, da si, glede na opisano situacijo, storila dobro za otroka.

 

Lp

http://zaspancki.si/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. sep 2012 11:34

Carsolina, tudi jaz mislim, da si naredila tako, kot je za tvojega otroka najbolje. Zelo me žalosti, da zanj niso našli posluha - po tvojem pisanju sodeč ste imeli zelo utemeljene razloge. Če na prejšnji šoli niso imeli posluha za vas kljub preteklim izkušnjam z nasiljem, ga tudi vnaprej ne bodo - še dobro, da imate možnost prepisa. 

Na naši šoli mešajo razrede tako, kot je napisala Taia.

Kar se tožbe tiče... ne vem, kako je s tem tam, kjer živiš. Edina starševska tožba šole, s katero sem se srečala, je prinesla obema stranema veliko slabe volje in nobenega zadoščenja. Verjamem, da bi rada, da 'stara' šola doživi kakšen poduk. Mogoče obstaja še kakšen drug način, razmisli.

tulka

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

1. sep 2012 13:08

balenka zakaj naj ne bi bila slovenska sola?? halo? pa je slovenska, obalno-kraska regija.

carsolina

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

1. sep 2012 13:15

a hehehe ja mozno :)

carsolina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. sep 2012 15:00

Mene je zavedla

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti