Nevsakdanja ter navihana kulinarična vprašanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. sep 2012 13:38

Hmmm, zanimivo. Zakaj pa ne, saj sem mnenja da so slano/sladke komb. zelo dobre. Meni odgovarjajo.
Primera v svetu mojih slaščič; zadnjič sem spekel bananin kruh z veliko vsebnostjo praženega sezama in prelitega z mešanico limoninega soka,seza.semen ter dark muscavado sladkorja. Meni recimo paše zraven domača skuta, ker je nevtralna. Drugače pa priporočam fino hladno kislo smetano, bananin kruhec pa prej malo pogrejete. PERFEKTNO sladko/kisla komb.!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

12. sep 2012 15:36

Zelo dobra je Nutella na prepečencu, prek pa solni cvet. Navadna sol se ne obnese tako, ker je pregroba...

Vesnuska

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

12. sep 2012 21:24

No še eno butasto z moje strani.

A se tudi komu dogaja da ima ful rad banane (sploh komb fajn zrele banane, skuta, sladkor, mmm) nima pa rad banan ko so pečene? Kot je recimo bananin kruh ali mafini. Enostavno pečene banane tako spremenijo svoj okus da enostavno niso več dobre.

Ampak. MBrano, tvoj kruh bi pa jedla... Sploh sn ratala fan stvari prelitih z limoninim sokom/sladkorjem. Naslednjič zamenjam beli sl. za muscovado ko pečem lemon poppyseed cake. jami jami jami

lolitabopa

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

12. sep 2012 21:36

No še eno butasto z moje strani.

A se tudi komu dogaja da ima ful rad banane (sploh komb fajn zrele banane, skuta, sladkor, mmm) nima pa rad banan ko so pečene? Kot je recimo bananin kruh ali mafini. Enostavno pečene banane tako spremenijo svoj okus da enostavno niso več dobre.

Ampak. MBrano, tvoj kruh bi pa jedla... Sploh sn ratala fan stvari prelitih z limoninim sokom/sladkorjem. Naslednjič zamenjam beli sl. za muscovado ko pečem lemon poppyseed cake. jami jami jami

lolitabopa

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

12. sep 2012 23:01

Maslo namažem na kruh ali toast, potem ga popečem z namazano stranjo navzdol na teflonski ponvi, da dobi zapečeno skorjico. Zraven si priviščim krožnik tanko narezanega paradižnika z malo soli in popra ter pokapanega z bučnim oljem. S tem paradižnikom sproti oblagam kruh.  Njam, boljše kot vsaka salama.

Za namaz večkrat uporabim zelo na drobno narezan drobnjak, zmešan s skuto in malo kisle smetane. Brez soli. Mešanico še malo zmeljem s paličnim mešalnikom, ne preveč. Namaz naredim zvečer, zjutraj pa ne že omenjeni popečeni kruhek z maslom.

Pa nisem vegetarijanka, le sveža zelenjava z vrta mi je zelo všeč.

Katrca11

darcy1  

član od: 30.3.2011

sporočila: 70

13. sep 2012 9:32

Sem se morala oglasit...Lolitabopa...meni se tudi dogaja, ampak čisto drugače kot tebi. FUJFUJfuj zrele banane. Banane jem ko so še zelene. Pa tudi pečene so mi dobre. Pečem na maslu, predenem na krožnik in polijem z medom. Njami...

 

Veš Lolitabopa, bi te pa včasih doma kar rabili. Nam včasih banane čisto potemnijo...brez zamere...

darcy1

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

13. sep 2012 9:54

darcy, ta temne vrži v mikser + jajca+ mleko+moka pa naredi testo za palačinke (pa cimet, pa muškatni orešček) + pa lahko tudi sodo bikarbono ali pa pecilni

 

pa speči bananine palačinke, moji so čist nori na njih

lolitabopa

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

13. sep 2012 10:27

darcy, ta temne vrži v mikser + jajca+ mleko+moka pa naredi testo za palačinke (pa cimet, pa muškatni orešček) + pa lahko tudi sodo bikarbono ali pa pecilni

 

pa speči bananine palačinke, moji so čist nori na njih

lolitabopa

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. sep 2012 10:39

NJAAAAAAAAAAAAAAM lolitabopa, da KATRCI 11 SPLOH ne govorim!

KATRCA11 : to bo pa ZELO DOSTIx na programu!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

14. sep 2012 10:58

Kaj pa če bi za zajterk skuhali koruzne žgance zabeljene z ocvirki ali pa kar polite z mlekom,ali ovseno kašo kuhano na mleku, tudi prežganka je hrana naših prednikov, ja pa tudi gris, kuhan na mleku,da ne pozabim na ajdove žgance, in ne rečt da ni časa, če drugače ne pa ob vikendih si lahko to privoščimo. Jaz pripravim tudi kruhove šnite. Res so moji predlogi malo bolj "močni" ker pa čez dan delamo bomo vse to pokurili in ne bo problema z težo ali s holesterolom. Pa dober tek, kar bo kdo pripravil.

TUMAAVGUST

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti