Nevsakdanja ter navihana kulinarična vprašanja

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

28. avg 2012 21:20

Uh, jaz sem zdaj dobila napad lakote, pa sem šla jest kruh iz samega semena, maslo in kostanjev med. Mi pa je beli ali rženi kruh veliko boljši s to kombinacijo. Po navadi pa pijem poleg kapučino, kakav imam rada samo tako samega. Kruh z maslom in sirom pa še nisem poskusila. Jem pa topljen sir za mazat na kruhu.


Sem zadnjič enkrat kupila gosjo mast, poskusit je še nisem upala. Drugače pa imam rada namaze, takšne in drugačne. Seveda si vse namažem na kruh, kruh pa večinoma razrežem na kose in potem lepo počasi jem ob branju kake revije ali reševanju križank.

Sem pa velik oboževalec sirov. Vseh vrst. Najbolj se mi je vtisnil v spomin kozji z zeliščno skorjico. Sem ga prinesla iz Madžarske. Še dobro, da imamo tu Spar, ki je zelo dobro založen. Naše vaške trgovinice ne ponujajo ravno široko paleto raznovrstnih sirov.


Toliko z moje strani

 

yulchi

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

28. avg 2012 21:25

@MB: Ja točno ti pašteti mislim, meni sta zmagovalni (recimo na francoski bageti ali kakem mediteranskem kruhu)! Delight verzije pa še nisem poskusila, bom dala na nakupovalni spisek

@ajčka: Jaz pa obožujem kombinacijo sirov (pa kakšne domače ) z rdečim vinom, beli so mi bolj za sladke zadeve.. Smo si različni :)

aby

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

28. avg 2012 21:26

jaz pa obožujem beli kruh namazan z maslom in obložen z rezino ali dve sira - jošt gauda .. ( le, da ni iz hladilnika) 

pat

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

28. avg 2012 22:41

1. maslo mi je odveč, raje potem ajvar. pred časom je imel leclerc brie s česnom - joj je bil dober! Si pa sirčke raje namažem, občasno pa mi zapaše namakat koščke kruha v lonček s kakšnim namazom iz kisle smetane. Najraje imam francoza ali pa katerokoli verzijo doma pečene 'fukače' al kako se že reče  bel kruh pa tudi meni bolj paše kot kakšna makovka. Ob teh pa razen dobre bele kave ne rabim drugega.

2. še ena vegetarjanka, tko da žal ne na vsa podvrpašanja 

OlivaB

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

28. avg 2012 23:38

Meni je kruh-maslo-sir krasna kombinacija. Maslo že zato, da sir ne pade s kruha

Zraven mi paše čaj, veliko bolj kot kaj mlečnega, saj je tega že dovolj na kruhu.

Pašteta je zame najboljša v kombinaciji z rezinami sveže paprike, možu pa s čebulo (ampak on je čebulo zraven čisto vsega).

 

Lp,

Barbra

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. avg 2012 3:38

Moja najljubša majoneza je Thomy, tista v tubi ($5 za 100g).  Kupim jo mogoče 2x na leto, če me kdo prosi, da prinesem na kako fešto mojo "krompirjevo solato", beri francosko. Takrat si privoščim malo majoneze na rezini dobrega belega kruha in rezino emmentalerja. 

 

Vanja

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

29. avg 2012 8:32

jaz prisegam na kruh z maslom in marmelado ali pa kruh s skuto in marmelado. zraven pa vedno mleko, kava ali kakav.

mali kuhar

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. avg 2012 9:07

kruha z maslom in sirom se nisem jedla, obicajno imam poleg majonezo, ce pa je zelo poln hladilnik pa:

kruh+pasteta+majoneza+sir+kumarice (pasteta je turisticna ali pa Hoferjeva z medom, majoneza obvezno Thommy, kumarice pa Eta ) Tle fanci zadeve ne pridejo do izraza

Sicer pa:

kruh+maslo

kruh+maslo+med

kruh+maslo+avokado+sol+popr

kruh+maslo+tatarski

kruh+maslo+nutela

kruh+maslo+pomarancna marmelada

 

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

29. avg 2012 9:19

, si me spomnil na otroška leta, ko sem kruh, dokaj na debelo namazan z domačim maslom, namakala v vrooooč kakav. Tako, da se je maslo začelo že malo topiti, mljask, je bilo to dobro. Ampak zdaj tega nikoli več ne jem, ker se mi zdi, da ima kakav čisto drugačen okus, mlečnih izdelkov se pa itak izogibam. Razen tu in tam me premami kak sirček, čimbolj aromatičen (če je že greh, naj bo ornk  ). Pa sladke  mi pašejo k siru, sploh dimljenem. Mesa že nekaj časa ne jem, tako da o paštetah lahko rečem le to, da se še vedno spominjam okusa paštete iz kurjih jetrc domačih  , ki jo je delala moja mama. To je pa bila poslastica za posebne priložnosti. Zdaj so moji zajtrki sestavljeni iz svežega sadja ali pa sadno-zelenjavnih smutijev, pri katerih sproščam svojo domišljijo glede okusov in dodatkov.  

neny111

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

29. avg 2012 9:48

Ena sladokusna mojega otroštva:

- na kruh debelo namazano maslo, posuto s sladkorjem

Kaj je to škrtalo pod zobmi

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti